Новини

DSCN2441

24 травня о 15.30 у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д. Чижевського відкрилася виставки «Єлисавет: легенди, історії, перекази».

Виставка представляє бібліотечний проект популяризації книг XVIII-XX століть на краєзнавчу тематику, що розміщені на сайті бібліотеки http://library.kr.ua/elib/. Книги розповідають історії та легенди фортеці св. Єлисавети, описи військової історії міста Єлисаветграда. Гусари, музиканти, поети, фабриканти тощо – персонажі в малюнків на історичні сюжети, виконані учнями Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.Осмьоркіна. Результатом проекту стало близько 20 робіт стилізованих під лубок.

 anonc

     Запрошуємо вас 31.05, у п’ятницю, о 16.00 на площу перед Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм (вул. Дворцова, 40).

До Міжнародного дня захисту дітей, Року творчості дітей та молоді відбудеться яскрава пізнавально-розважальна програма «Натхнення збирає друзів».

anonc

Триває культурно-мистецька акція «Туристичний вікенд на Хуторі Надія».

01 червня 2013 р., у суботу,  у Міжнародний день захисту дітей, до Року творчості дітей та молоді вашій увазі пропонуємо концерт учнів кіровоградських музичних шкіл. У вас буде можливість упевнитись наскільки талановиті  діти Кіровоградщини! Потім співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія   запропонують вам екскурсії по території заповідника, меморіальному музею, музею історії українського хореографічного мистецтва.

CIMG1051

     25 травня 2013 р., у суботу,  відбулась зустріч з молодими учасницями театрального гуртка  під керівництвом заслуженого працівника культури України Віктора Кумпана  Кіровоградського державного Будинку художньої та технічної творчості профтехосвіти області  Каріною Геніх,  Яною Іваніною, Світланою Власюк. У теплій невимушеній атмосфері присутні спілкувались з молодими талантами, слухали вірші про Батьківщину, Тараса Шевченка, рідний край і, звичайно ж, про маму, перше кохання, дівочі мрії. Потім співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія   запропонували екскурсії по території заповідника, меморіальному музею, музею історії українського хореографічного мистецтва.

anonc

   31 травня 2013 року  о 16.00 Кіровоградський обласний краєзнавчий музей запрошує  всіх, хто не байдужий до пісні, танцю, поетичного слова, до виступів талановитих молодих людей, на зустріч з учасниками творчих колективів Центру естетичного виховання «Натхнення». Захід проходить у рамках Року творчості дітей та молоді. Музей давно плідно співпрацює з керівниками та учасниками Центру і гарантує, що буде цікаво і весело. Ви не тільки зможете насолодитись мистецтвом молодих талантів, більш взнати про Центр, а й взяти участь у вікторині та флеш-мобі, оглянути виставки.

Чекаємо на вас!

DSCF7959

26 квітня 2013 року у Кіровоградській загальноосвітній школі № 29 відбулось відкриття фотовиставки та масовий захід «Кіровоградці визволяли Європу», присвячені Дню Європи, котрий у країнах Євросоюзу відзначається 9 травня. У 2003 році Президент України Леонід Кучма видав Указ про щорічне відзначення цього дня в Україні. Щороку у третю суботу травня в Україні відбуваються заходи, виставки, бесіди, до котрих ось вже 10 років приєднується Кіровоградський обласний краєзнавчий музей. Створення сучасної Європи зумовлене подіями Другої Світової війни та тими висновками, що були зроблені європейськими народами по її завершенні.

DSC 5306

       14 травня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід «Переможний травень», у якому брали участь ансамбль театралізованої пісні «Чиста криниця» під керівництвом Ніни Бредихіної, а також майстер художнього слова Петро Чорноморченко.

DSC 5468

18 травня 2013 р. розпочалась культурно-мистецька акція  «Туристичний вікенд на Хуторі Надія».  Знаменно, що перший її захід відбувся у Міжнародний день музеїв.

Привітала зі святом співробітників заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Надія Лісняк.

  DSC 5991

22 травня  2013 року  у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений 173-й річниці від дня народження уславленого майстра сцени, фундатора українського театру корифеїв.

2194

У приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася урочиста подія - голова обласної ради Микола Ковальчук вручив дипломи лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова

       DSC 4945

28 квітня 2013 року у приміщенні Кіровоградської обласної філармонії співробітниками музею історії українського хореографічного мистецтва було розгорнуто виставку «Сузір’я хореографічних колективів Кіровоградщини», присвячену Міжнародному дню танцю.

CIMG0931

У святкові травневі дні до Кіровоградщини завітала Галина Козак – відомий хореограф українського народного танцю з Філадельфії. В далекій Америці, переглянувши фільм про музей історії українського хореографічного мистецтва, Галина захотіла побачити його на власні очі.

anonc

Триває культурно-мистецька акція «Туристичний вікенд на Хуторі Надія».

25 травня 2013 р., у суботу,  пропонуємо зустрітись з молодими учасниками театрального гуртка  під керівництвом заслуженого працівника культури України Віктора Кумпана Кіровоградського державного Будинку художньої та технічної творчості профтехосвіти Сергієм Олійником, Каріною Геніх, Яною Іваніною, Ольгою Язиковою, Світланою Власюк.

DSC 5820

         18 травня, у Міжнародний день музеїв, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей підготував цікаву, різноманітну програму для кіровоградців та гостей міста у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв».

Залами музею

 

 

anonc

18 травня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького у рамках акції «Ніч музеїв» розпочне роботу виставка «Минуле та сучасне будинку на Болотяній», що розповідає про історію музею корифея.

anonc

22 травня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений 173-й річниці від дня народження уславленого майстра сцени, фундатора театру корифеїв.

Захід розпочнеться з традиційного покладання квітів до пам’ятника М.Кропивницькому на садибі музею.

11

ПРОГРАМА

«Зіркової ночі у краєзнавчому музеї»

18.05.2013 р.

 

11

Шановні кіровоградці та гості міста!

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей запрошує вас

взяти участь у заходах до міжнародного Дня музеїв

 у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв».

 

ЗАХОДИ ПОЧНУТЬСЯ

18 травня, суботу, з 16.00 і триватимуть до 23.00.

anonc

14 травня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького

geroi vuvucka

Щороку 9 травня ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною за­платив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр., не щезне з пам'яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але ж хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.

afisha

Не дарма про цей куточок кіровоградської землі знають по всій Україні та за її межами. Хутір Надія пам’ятає славетних митців, які його відвідали протягом багатьох років, а передусім – корифеїв українського театру, їхніх спадкоємців, продовжувачів традицій.

   1DSC 4989

      30 квітня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений 68-й річниці перемоги над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

 26.04 012

У заповіднику-музеї  І.К. Тобілевича( Карпенка-Карого) Хутір Надія створена виставка «Вишиті обереги».

Обереги - це експериментально, протягом багатьох століть підібрані магічні предмети, вивчивши які наші Пращури прийшли до висновку, що вони можуть охороняти, оберігати нас від недружніх сил. Обереги бувають різні. Це намиста, браслети, обережні вишивки на одязі, візерунки яких є стилізованими символами стародавніх богів або покровителів роду, прикраси на вікнах, віконниці, лиштва, над ганком і дахом, над брамою будинку. А самим простим оберегом з давніх часів вважалася вишивка. Вона традиційно була присутня на будь-якій тканині, рушнику, одязі. Головне у вишивці-оберегові - колір і візерунок. Кольорова гама повинна відповідати тій частині спектру, яку вишивка покликана захищати.

DSC 4866

«Швидко та нестримно летять роки. Змінюються покоління. Оживає, відновлюється вмита теплим дощем земля, радіє співу птахів у небі. Все це було, є і буде.

А тієї весни тисяча девʼятсот сорок пʼятого року прийшов мир. Жаданий, вистражданий мир.

Із величними і трагічними сторінками нашої історії ознайомили учнів ЗОШ №26 ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники клубу ветеранів «Патріот» (голова клубу – Майданюк Марія Петрівна), співробітники обласного краєзнавчого музею.

   anonc

    У Кіровоградському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Сузір’я хореографічних колективів Кіровоградщини», присвячену Міжнародному дню танцю.

    На виставці представлені матеріали про найкращі колективи нашого краю, які об’єднує любов до танцювального мистецтва.

Запрошуємо Вас зазирнути у різнобарвний світ танцю, та відчути його красу та чарівність.

 

DSC 4596

22 квітня 2013 року о 14.45 год. у ЗОШ №6 відбудеться презентація пересувної виставки «Час «чорного ворона», підготовленої співробітниками обласного краєзнавчого музею.

DSC 4689

26 квітня 1986 року – одна з найтрагічніших дат в історії людства, коли на 4-му блоці Чорнобильської атомної електростанції, неподалік від столиці України – м. Києва сталася аварія, яку обґрунтовано кваліфікують, як найбільшу в світу техногенну й екологічну катастрофу.

27 років минуло після жахливої катастрофи на Чорнобильській АЕС, що сталася майже у центі Європи.

DSC 4623

23 квітня 2013 року в обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація книги видатного українського поета, лауреата Національної премії    ім. Т. Г. Шевченка, нашого земляка Володимира Базилевського «Тепер і тут», виданої громадським видавництвом обласного літературного об’єднання «Степ», присвячена 75-річчю від дня народження поета.

anonc

30 квітня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться тематичний захід, присвячений 68-й річниці перемоги над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

DSC 4007

   У рамках XVIII Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого до Всесвітнього Дня Землі,  колективом Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості проводилась цікава різноманітна конкурсна програма, а для гостей з інших регіонів України організовано екскурсії містом та у музейні заклади. 17 квітня 2013 року співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею провели учасників фестивалю вулицями міста, розповіли про цікаву історію, показали пам’ятники архітектури, пам’ятники видатним історичним діячам, а потім – у приміщенні краєзнавчого музею  ознайомили з експонатами виставки талановитої молоді Кіровоградщини «Паперові дива».

DSC 4362

Щороку, третьої суботи квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують День довкілля.

DSC 4396

     19 квітня 2013 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї - науково-методичному центрі  для музейних закладів області відбулася презентація каталогу «Музеї при навчальних закладах України». Упорядник Лариса Гайда – методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я ОІППО ім. В.Сухомлинського, «Відмінник освіти України», лауреат обласної краєзнавчої премії імені В.Ястребова(2010), «Почесний краєзнавець України»(2011).

anonc

23 квітня 2013 року в обласному краєзнавчому музеї о 15 годині відбудеться презентація книги видатного українського поета, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, нашого земляка Володимира Базилевського «Тепер і тут», виданої громадським видавництвом обласного літературного об’єднання «Степ», однойменної назви і присвячена 75-річчю з дня народження поета.

         «Тепер і тут» – це поетичний триптих…

anonc

Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм, його відділами та філіями з 22 квітня по 1 травня 2013 року заплановано:

DSC 4253

18 квітня 2013 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч і одночасно презентація книг Кузьменко (Струтинської) Галини Іванівни. Презентовано видання 2011-2012 років, що побачили світ завдяки «Імекс – ЛТД» : «Слово про батька», «Одинадцять кроків до успіху», «Спасибо за то, что я живу!» , «Женщина, на которой держится дом», «Спасибо за право быть собой», «Спасибо за любов»,  «Спасибо за счастье и мечту!», «Девять вечеров с Галиной Кузьменко», «Розбудіть успіх у собі!» «Почему рождаются стихи?».

anonc

18 квітня 2013 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї о 16.00 відбудеться зустріч і одночасно презентація книг Кузьменко (Струтинської) Галини Іванівни.

DSC 3931

12 квітня 2013 року виповнюється 125 років від дня народження Генріха Густавовича Нейгауза – видатного вітчизняного піаніста і педагога (уродженця міста Єлисаветграда - нинішній Кіровоград).

obklad

    19 квітня 2013 року о 1300 у Білому залі обласного краєзнавчого музею відбудеться короткотерміновий семінар «Каталог музеїв при навчальних закладах України», як джерело розвитку освітянського краєзнавства». Під час роботи семінару відбудеться презентація каталогу музеїв при навчальних закладах України, виданого за сприяння Центру памʼяткознавства Національної Академії наук України і українського товариства охорони памʼяток, історії та культури, упорядником якого є Гайда Л.А.

123

12 квітня 2013 року виповнюється 125 років від дня народження Генріха Густавовича Нейгауза – видатного вітчизняного піаніста і педагога (уродженця міста Єлисаветграда – нинішній Кіровоград). Враховуючи значний внесок Генріха Нейгауза у вітчизняну та світову музичну педагогіку, школу фортепіанного виконавства, Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм, Державним архівом Кіровоградської області, Народним музеєм Генріха Нейгауза при музичній школі №1 ім. Г.Г.Нейгауза, Кіровоградським музичним училищем та Кіровоградським музеєм музичної культури ім. К.Шимановського створюється виставка, присвячена цій знаменній події. 

DSC 3700

26 березня 2013 року у заповіднику-музеї  І.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія  відбувся захід, присвячений до міжнародного Дня театру. Гостями та учасниками були головний художник Босий П.В. та інші представники творчих професій Кіровоградського академічного театру ляльок, талановита молодь та викладачі Кіровоградського музичного училища. Від фахівців театральних професій всі почули захопливу розповідь про мистецтво театру, побачили ляльок, що виготовлені для вистав. Далі – були пісні у виконанні студентів Кіровоградського музичного училища, що входять до складу лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів хору «Прима Віста» під керівництвом Оксани Трушиної. Молоді таланти зачарували присутніх своєю майстерністю та голосами.