Новини

DSC 9658

8 листопада 2013 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся у рамках Тижня національних культур «З історії Єлисаветграда - Кіровограда» спільно з Кіровоградською обласною організацією Руського руху України.

Сьогодні на Кіровоградщині проживають представники майже ста національностей. З 2002 року проходить традиційно Тиждень національних культур, під час якого культурні товариства організовують культурно-просвітницькі та культурно-мистецькі заходи.

anonc

8 листопада 2013 року, у пятницю, о 14.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї   (вул. Дворцова (Леніна), 40) відбудеться тематичний захід у рамках Тижня національних культур «З історії Єлисаветграда - Кіровограда» спільно з Кіровоградською обласною організацією Руського руху України.

anonc

7 листопада 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у літературній вітальні». Цього разу гостем музею корифея стане Шурапов Володимир Петрович, відомий кіровоградський прозаїк, поет-пісняр, театрознавець, в доробку якого близько  30 книг різної тематики, 200 пісень і романсів.

Початок заходу о 14 год. 00 хв.

               Телефон для довідок: 22-14-79.

DSC 9488

25 жовтня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні» за участю ансамблю театралізованої пісні «Чиста криниця» Будинку культури «Авіатор» КЛАНАУ під керівництвом Ніни Бредихіної. Цей виступ було присвячено 25-річчю ансамблю, знаному у Кіровограді та області, а також на Черкащині.

SAM 0503

23 листопада 2013 року Україна вшановуватиме 80-річницю пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр. та жертв політичних репресій. У зв’язку з цим наукова творча група Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкрили 23 жовтня у ЗОШ №23 виставку плакатів «Голодомор. Скорбота пам’яті людської».

SAM 0490

21 жовтня 2013 року у НВК №15 відбулось відкриття виставки: «Кіровоградська наступальна операція – яскравий етап визволення України».

Визволення України було започатковано у ході Сталінградської битви на початку 1943 року та продовжено після перемоги на Курській дузі. За короткий час територію лівобережної України було звільнено від фашистів. У вересні 1943 року розгорнулась битва за Дніпро. Метою якої було подолання головної водної перешкоди України для остаточного звільнення українського народу від ярма фашистів.

anonc

25 жовтня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні» за участю ансамблю театралізованої пісні «Чиста криниця» Будинку культури «Авіатор» КЛАНАУ під керівництвом Ніни Бредихіної, присвячений 25-річчю ансамблю.

Початок заходу: 12.00

Телефон для довідок: 22-14-79

 

DSC 9435

21 жовтня 2013 р. у відділі обласного  краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні». Цього разу  гостями музею стали учасники народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський» м.Олександрії, режисер Ю.Дзбановський. Самодіяльні актори з Олександрії показали виставу «Предложение» за твором  видатного російського письменника А.Чехова.

Глядачі мали можливість поспілкуватися з талановитими  аматорами , дізнатися про  здобутки і плани відомого в області колективу. Театр має свій репертуар, у якому  «Рядовые» та «Вечір» О.Дударєва, «За двома зайцями» М.Старицького, «По ревізії» М.Кропивницького. (Виставу « По ревізії» у виконанні  олександрійців відвідувачі музею переглянули  на минулорічному святі з нагоди річниці дня народження корифея).     Цього разу  перед глядачами, в їх числі – учнями   Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат  -  школа мистецтв), також виступив керівник – режисер театру Юрій Дзбановський, який розповів про історію колективу, що є постійним учасником оглядів-конкурсів аматорських театрів «Театральна весна Кіровоградщини», всеукраїнських фестивалів театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Юрій Ігорович говорив про акторів, задіяних у виставі  «Предложение», в їх числі: Олександра Богуцького (Ломов), Світлану Мозгову (Наталія Степанівна), згадав і свою власну  роль (Чубуков).

 

         DSC 9449

 

 DSC 9453

 

 

  

СЦЕНАРНИЙ ПЛАН

проведення заходу з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» за участю народного аматорського театру ПК «Світлопільський» м.Олександрії,

режисер Ю. Дзбановський.

 

                                                              Дата проведення: 21 жовтня 2013 р.

                                                              Початок заходу: 15 год.30 хв.

                                                              Місце проведення: відділ обласного

                                                              краєзнавчого музею, меморіальний                                                  

                                                              музей М.Л.Кропивницького

                                                              (вул.Кропивницького, 172/42)

 

 

Гостей зустрічають співробітники відділу обласного краєзнавчого музею, меморіального музею М.Л.Кропивницького.

 

15.30.                                                                                                                                                 

Вступне слово:

Галицького Миколи Олександровича, завідувача відділом обласного краєзнавчого музею, меморіальним музеєм М.Л.Кропивницького про славетних діячів українського професійного театру, корифеїв сцени, які пройшли школу аматорського театру та про співпрацю колективу меморіального  музею М.Л.Кропивницького з кращими аматорськими драматичними колективами Кіровоградщини.

 

Слово для виступу:

Дзбановського Юрія Ігоровича, режисера  народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільский» м.Олександрії про історію  колективу, свою роботу на посаді  керівника-режисера.

 

ХУДОЖНЯ  ЧАСТИНА

А.Чехов. «Предложение». Вистава у виконанні  акторів народного аматорського театру Палацу Культури «Світлопільский» м.Олександрії, режисер Ю.Дзбановський.

Дійові особи та виконавці:

 

Ломов –                              арт. Олександр Богуцький

Наталія Степанівна –        арт. Світлана Мозгова

Чубуков –                           арт. Юрій Дзбановський

 

Заключне слово:

Галицького Миколи Олександровича, завідувача відділом обласного краєзнавчого музею, меморіальним музеєм М.Л.Кропивницького з подякою самодіяльним акторам за творче спілкування,  талант, яким вони щедро діляться з оточуючим світом  та  побажання  натхнення, творчих здобутків і перемог.

 

 

 

СПИСОК ЗАПРОШЕНИХ

 

на захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» за участю народного аматорського театру ПК «Світлопільский», режисер Ю.Дзбановський

 

Ткаченко                         – директор обласного художнього музею

Тетяна Олександрівна

 

 

Чернова                           – директор міського художньо-меморіального музею

Віта Василівна                   О.О.Осмьоркіна

                                           

Полячок                           – директор міського музею музичної культури

Олександр Іванович          ім.К.Шимановського

 

Французан                       –  педагог-організатор КОЗ НВК

Наталія Олександрівна       (гімназія-інтернат – школа мистецтв)

 

Учні Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу  (гімназія-інтернат – школа мистецтв), представники громадськості, ЗМІ.

 

DSC 9459

 

DSC 9464

 

 

DSC 9465

 

DSC 9471

 

DSC 9473

 

DSCF0647

18 жовтня  2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулась  презентація виставки «Шлях до Реріха», на якій представлено роботи художника-аматора Геннадія Орленка з м.Запоріжжя.

У 1984 році Г.Орленко побував у Москві, вперше побачив картини Миколи Костянтиновича Реріха та познайомився з його сином Святославом, що стало знаковим у його долі: він перейнявся ідеями, філософією, що сповідувала ця видатна родина, почав малювати.

anonc

21 жовтня 2013 року у НВК №15 відбудеться відкриття виставки: «Кіровоградська наступальна операція – яскравий етап визволення України». Виставку буде присвячено 70-й річниці початку визволення України та ювілею визволення Кіровоградщини від фашистів.

anonc

18 жовтня 2013 р. у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л. Кропивницького відбудеться відкриття виставки «Шлях до Реріха», на якій представлено понад сто робіт художника-аматора із Запоріжжя Геннадія Орленка.

Початок заходу о 10.00

Довідки за телефоном: 22-14-79.

anonc

21 жовтня 2013 р. у відділі обласного  краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні». Гостями музею стануть учасники народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський» м.Олександрії , режисер Ю.Дзбановський. Самодіяльні актори з Олександрії покажуть виставу «Предложение» за твором  видатного російського письменника А.Чехова. Глядачі матимуть можливість поспілкуватися з акторами, дізнатися про  досягнення і плани відомого в області колективу.

DSC 9387

14 жовтня 2013 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї (вул. Дворцова, 40) на базі виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Дерево життя»  з приватної колекції Нагорного Володимира Георгійовича, відбувся захід до свята Покрова Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва «На Святу, на Покрову!» спільно з Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості.

anonc

14 жовтня 2013 року об 11.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї (вул. Дворцова (Леніна), 40) на базі виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Дерево життя» з приватної колекції Нагорного Володимира Георгійовича, відбудеться захід до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва «На святу, на Покрову!» спільно з Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості профтехосвіти області.

DSC 9376

Що таке туризм? Багато різних думок висловлено з цього приводу. Одні доводять, що туризм – це вид спорту, інші – що відпочинок. Заперечити не можна ні одне з цих тверджень, адже туризм – одне з тих багатогранних явищ сучасності , що спрямоване на задоволення різноманітних потреб людини. В наш час туризм став невід’ємною частиною життя сотень мільйонів людей.

DSC 9168

Вiдзначення  43-го Всеукраїнського свята  «Вересневi  самоцвiти»

у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія

 

Всеукраїнське свято театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" не змінює своїм традиціям – 43-е святкування продовжилося 28 вересня на території заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія, де впродовж багатьох років жив і працював знаний український драматург, актор, режисер і театральний діяч – Іван Карпович Тобілевич (Карпенко-Карий).

anonc

Відділ природи проводить масові заходи, бесіди з використанням музейних предметів, присвячені Всесвітньому дню захисту тварин у навчальних закладах міста  Кіровограда.

 

Довідки за телефоном: 24-19-62

SAM 0429

23 вересня 2013 року у навчально-виховному комплексі №25 відбулось відкриття виставки «Народні месники». Виставку було присвячено Дню Партизанської слави, що відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 2001 року, 22 вересня.

На виставці було представлено фотографії з фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею часів Великої вітчизняної війни та окупації Кіровоградщини нацистами.

 

DSC 8849

      21-го вересня 2013 року на Театральній площі міста Кіровограда відбувся  2-й  Центрально-український музейно-туристичний фестиваль.

В заходах фестивалю взяли участь 22 музеї -  юридичні особи області та 2 громадські музейні заклади.

Основною метою фестивалю стало привернення уваги до культурного потенціалу нашого краю, який славиться чарівною природою, багатими подіями, давньою історією, видатними діячами, пам’ятними місцями, пам’ятниками історії, архітектури.

DSC 8738

17 вересня 2013 р., напередодні Дня міста Кіровограда, у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Л. Кропивницького розпочала роботу виставка «Старе місто з юною душею» (до Дня міста), що розповідає про його сучасне і минуле. Завдяки кольоровим фотографіям, автором більшості з яких є співробітник обласного краєзнавчого музею Володимир Момот, відвідувачі зможуть по новому подивитися на знайомі місця, подумки пройтися знайомими вулицями, помилуватися архітектурними пам’ятками кін. ХІХ – поч. ХХ ст.

DSC 8780

17 вересня 2013 року у галереї «ЄЛИСАВЕТГРАД» відбулась презентація безцінних документів, які займуть гідне місце в музейних фондах і дадуть початок формуванню нового експозиційного простору, що буде створений у відреставрованій Батьківській хаті меморіальної садиби. для філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею - заповіднику-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.

anonc

17 вересня 2013 р., напередодні Дня міста Кіровограда, у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л. Кропивницького розпочала роботу виставка «Старе місто з юною душею» (до Дня міста), що розповідає про його сучасне і минуле. Завдяки кольоровим фотографіям, автором більшості з яких є співробітник обласного краєзнавчого музею Володимир Момот, відвідувачі зможуть по новому подивитися на знайомі місця, подумки пройтися знайомими вулицями, помилуватися архітектурними пам’ятками кін. ХІХ – поч. ХХ ст.

CIMG2758

14 вересня 2013 року, солісти вокального ансамблю "Барвінок" Первозванівського сільського Будинку культури Кіровоградського району подарували справжнє свято учасникам культурно-мистецької акції «Туристичний вікенд на Хуторі Надія». Гості були зачаровані співом виконавців. Прослухавши пісні: «Ой ти ніченько», «Балада про чумака», «Вечір», «Ми українці», «Попурі українських пісень», «Роса», «Тиха вода», «Осінь не зима», «Баяніст», «Вишиванка» ще раз впевнилися наскільки багата українська культура пісенними традиціями.

anonc

17 вересня 2013 року у галереї «ЄЛИСАВЕТГРАД» відбувається презентація безцінних документів, які займуть гідне місце в музейних фондах державного заповідника «Хутір Надія» і дадуть початок формуванню нового експозиційного простору, що буде створений у відреставрованій Батьківській хаті меморіальної садиби.

anonc

14 вересня 2013 року, у суботу, теплим осіннім ранком запрошуємо Вас до Хутора Надія. На вас чекають виступи
солістів-вокалістів та вокального ансамблю "Барвінок" Первозванівського сільського Будинку культури Кіровоградського району, які порадують виконанням колоритних українських пісень.

Співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія проведуть екскурсії по території заповідника, меморіальному музею та першому на Україні і єдиному у світі музею історії українського хореографічного мистецтва.

DSC 8688

Захід проводився в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї 10 вересня 2013 року. Зі словами привітання до присутніх звернулися заступник директора Кіровоградського обласного департаменту культури, туризму та культурної спадщини Надія Лісняк, керівник місіонерського відділу Кіровоградської єпархії протоієрей Андрій Шиманович, директор обласного краєзнавчого музею Наталія Агапєєва, директор видавництва «Імекс ЛТД» Тамара Саміляк, відомий краєзнавець, автор кількох книг про Єлисаветград Олександр Чуднов та інші. 

176

         21 вересня 2013 року з  метою розвитку національного туристичного продукту, налагодження ділових контактів між підприємствами і організаціями, висвітлення та популяризації досягнень у розвитку туризму центрального регіону у м. Кіровограді відбудеться ІІ Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль.

DSC 8633

          9 вересня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у літературно-музичній вітальні» за участю творчої родини Анни Баканової-Подурець.  Вона відома поетеса, член спілки письменників Росії, лауреат літературних премій ім.А.Чехова, ім..А.Грибоєдова, С.Єсеніна, лауреат  популярних конкурсів «Всенародная поэзия», «Звездная строфа».

anonc

Уродженець м. Єлисаветграда, видатний православний мислитель отець Георгій Флоровський зробив серйозний внесок у такі різні галузі, як теологія, історія філософії та література.

Доктор теології, професор різних університетів Європи і Америки Георгій Васильович Флоровський був прикладом християнської мужності і мудрості. Вшануймо його пам’ять з приводу 120 річниці з дня народження і порадіємо нашій землі, яка народила славних синів!

anonc

9 вересня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького за адресою: вул. Кропивницького, 172/42, відбудеться зустріч­­­ у літературно-музичній вітальні за участю Анни Баканової-Подурець,

anonc

 31  серпня 2013 р., у суботу, завітайте до Хутора Надія! На вас чекає приємна зустріч з народним аматорським жіночим вокальним ансамблем  «Маріївчанка»  з Компаніївського району (керівник – Андрій Малаховецький).

Співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія запропонують вам екскурсії по території заповідника, меморіальному музею, музею історії українського хореографічного мистецтва. 

1

22 серпня 2013 року  у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова (Леніна), 40) відбулася презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Дерево життя», присвячена 22-й річниці Незалежності України. Матеріали для побудови виставки, а це близько 600 предметів, надав колекціонер, збирач старожитностей, краєзнавець, мешканець м. Кіровограда, Нагорний Володимир Георгійович. Колекціонуванням Володимир Георгійович захопився давно, ця справа стала невід’ємною частиною його життя.

anonc

28 серпня 2013 р. у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л. Кропивницького відбудеться тематичний захід, присвячений до Дня шахтаря.

DSC 7576

19 серпня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений традиціям, звичаям і обрядам українського народу..

DSC 7218

      14 серпня 2013 року у Кіровоградському будинку культури УТОГ відбулася бесіда «В.Винниченко. Повернення в Україну».

Захід присвячений Дню Незалежності, розповідь йшла про одного з діячів українства – Володимира Винниченка. Мандрівку у творчий світ видатного державо творця, талановитого письменника, драматурга, живописця, який за понад 50 років створсиив 15 романів, 23 п’єси, понад 100 новел, не один десяток картин.

anonc

24 серпня 2013 р., у суботній святковий день,  пропонуємо вам поринути у світ бардівської пісні разом із авторами-виконавцями.  Свої пісні вам подарують: гурт «Контр Версія»  (худ. керівник Андрій Шульга, Денис Іванов – бас гітара, Олег Лакатош - перкуссія), Максим Кушнір, Денис Тернавський та Віктор Шустов.

1

17 серпня 2013 року учасники культурно-мистецької акції «Туристичний вікенд на Хуторі Надія» мали можливість насолодитися справжнім святом пісні, яке їм подарували учасники народного  аматорського хору «Веселка» Палацу культури м.Олександрія.

anonc

Триває культурно-мистецька акція «Туристичний вікенд на Хуторі Надія». 17 серпня 2013 р., у суботу, завітайте до Хутора Надія! На вас чекає приємна зустріч з народним аматорським хором «Веселка» Палацу культури м. Олександрія.

Співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія запропонують вам екскурсії по території заповідника, меморіальному музею, музею історії українського хореографічного мистецтва.

CIMG2392

10 серпня 2013 року учасники культурно-мистецької акції «Туристичний вікенд на Хуторі Надія» мали можливість насолодитися справжнім святом пісні, яке їм подарували учасники Народного самодільного фольклорного ансамблю «Вишиванка» Суботцівського сільського будинку культури (керівник В.Делістьянова).

У виконанні запальних артистів під акомпанемент живої музики глядачі прослухали віночок українських народних мелодій і пісень, серед який «У коморі мука», «Загадав мені муж», «Сидить дід на печі», «Ой мала я сірі воли», «В саду вишеньки висять», «Котилася бочечка дубовая» та інші.

CIMG2282

5 серпня 2013 року з-за океану, з міста Саскатун (Канада) до музею історії українського хореографічного мистецтва прибули ансамбль народного танцю «Павличенко» та український хор і оркестр «Ластівка». Цей візит відбувся в рамках гастролей по містах України, присвячених 125-річчю поселення українців в Канаді і пам’яті засновниці ансамблю, пані Люсі Павличенко, яка відійшла у вічність 25 листопада 2012 року. Саме тому гастрольна програма має назву «Спадщина».

anonc

10 серпня 2013 р., у суботу, завітайте до Хутора Надія! На вас чекає приємна зустріч з народним аматорським фольклорним колективом «Вишиванка» Суботцівського сільського Будинку культури. Співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія запропонують вам екскурсії по території заповідника, меморіальному музею, музею історії українського хореографічного мистецтва. Автобус  чекатиме на площі Б.Хмельницького (біля Кіровоградського академічного обласного театру ляльок). Відправлення 10.08. 2013 р. о 10.00. Вартість проїзду в обидва кінці з однієї людини 16 грн. 00 коп.