Новини

anonc

11 квітня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у літературній вітальні».

 

anonc

Шановні кіровоградці та гості міста!

11 квітня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у літературній вітальні».


Гість дому корифея - Броніслав Куманський, заслужений журналіст України, мистецтвознавець, лауреат обласної премії у галузі образотворчого мистецтва імені Олександра Осьмьоркіна представить свою книгу «Десята муза Кіровоградщини».

(Кіровоград: СПД ОФ Лисенко В.Ф., 2013).

Учасникам заходу буде презентовано нову виставку «Перлина української сцени» (до 160-річчя від дня народження М.Заньковецької), яка експонуватиметься протягом двох місяців.

Початок заходу о 12 год. 30 хв.

Телефон для довідок: 22-14-79.

Чекаємо зустрічі з вами!

 

DSC 1392

26 березня 2014 року у відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського відкрито виставку історичного гончарства “Цвітне. Гончарство”.

SAM 0641

27 березня 2014 року, до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка та до міжнародного Дня театру, відкрито виставку «Т.Г.Шевченко. «Назар Стодоля» у театрі і кіно» у заповіднику-музеї  І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.

 

1

До міжнародного Дня театру у заповіднику-музеї І.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія створено виставку «Т.Шевченко «Назар Стодоля» у театрі і кіно», присвячену до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

Запрошуємо відвідати виставку з 27 березня 2014 року за адресою: Кіровоградська область, Кіровоградський район, с.Миколаївка

 

   DSC 1168

19 березня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею -меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», присвячений до Міжнародного дня театру. Цього дня гостями дому корифея стали провідні актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького на чолі з головним режисером театру Євгеном Курманом.

DSC 1214

У Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулось урочисте відкриття оновленої експозиції відділу історії.

anonc

Запрошуємо на відкриття оновленої експозиції відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, що відбудеться 20 березня, четвер о 14.30, за адресою: вул. Дворцова, 40.

У програмі – виступи голови облдержадміністрації Петіка Олександра Владиславовича, голови обласної ради Чорноіваненка Олександра Анатолійовича, презентація експозиції.

anonc

19 березня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, присвячений до Міжнародного дня театру, за участю акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького. Провідні актори кіровоградської сцени покажуть уривки з кращих вистав українського класичного репертуару. Учасники вечора познайомляться з новим розділом виставки «Зіркові учні Марка Кропивницького» (до 150-річчя від дня народження Д.Гайдамаки).

Початок заходу о 16 год. 00 хв. Телефон для довідок: 22-14-79.

DSC 1090

         7 березня 2014 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка – ще одна ланка у цілому циклі заходів до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

anonc

7 березня об 11.00 у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація виставки «Любіть Україну свою…», присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Шевченка.

DSC 0800

22 лютого 2014 року у відділі природи обласного краєзнавчого музею відбулась презентація Міжнародної Першої відкритої виставки-конкурсу стендового моделізму, присвяченої 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Організаторами виставки-конкурсу стали члени клубу історико-технічного стендового моделізму м.Кіровограда, а також провідні моделісти Санкт-Петербургу, Москви, Єревану, Полтави та Києва.

DSC 0910

26 лютого 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у літературно-музичній вітальні» під назвою «Пісня дорогою в життя». Цього разу гостем  музею корифея стала Щербина Світлана Миколаївна, поетеса, композитор, автор пісень, вчитель музики – людина, закохана у життя, де вирує  музика, де так багато місця для творчості.

DSC 0769

          19 лютого 2014 року у вiддiлі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні». Його  учасниками стали викладачі і студенти Кіровоградського музичного училища. На початку заходу перед глядачами – учнями обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв) виступила заступник директора музичного училища Алла Татарова, яка розповіла про відомих викладачів і випускників закладу, про сьогоднішню талановиту молодь.

anonc

         22 лютого 2014 року об 11.00 у відділі природи обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття Міжнародної Першої відкритої виставки-конкурсу стендового моделізму, присвяченої 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників, за участю клубу історико-технічного стендового моделізму м. Кіровограда.

DSC 0749

13 лютого 2014 року у ЗОШ № 6 відбулася презентація пересувної виставки «Радянсько-афганська війна», підготовлена співробітниками обласного краєзнавчого музею.

Її створено у рамках заходів про відзначення 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану.

anonc

26 лютого 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід «Пісня дорогою в життя». Гостею літературно-музичної вітальні меморіального музею М.Л.Кропивницького стане Світлана Щербина – поетеса і композитор, яка виступить з програмою пісень в авторському виконанні.

anonc

19 лютого 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні». Учасниками  вечора стануть студенти Кіровоградського музичного училища. У їх виконанні прозвучать твори Дж.Верді, Г.Доніцетті, А.Кос-Анатольського, Г.Матвеєва, О.Білаша та інші.

anonc

Шановні кіровоградці та гості міста!

 

У рамках відзначення 75-ї річниці утворення Кіровоградської області 14 лютого 15.00 в ОУНБ ім. Д.Чижевського, у фойє третього поверху відбудеться урочисте відкриття обласної фотовиставки «Кіровоградщино, пишаємось тобою!», створеної співробітниками Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

anonc

29 січня 2014 року у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться тематичний захід «І рушник вишиваний  на щастя на долю дала» та презентація  виставки з однойменною назвою. У  заході братимуть участь самодіяльна вишивальниця М.Скічко, чиї роботи представлені на виставці, дослідниця історії вишивки Н.Овчаренко, ансамбль «Любисток»( керівник А.Чечель).

Початок заходу об 11 год.00 хв. Тел.: 22-14-79.

SAM 0532

        19 січня 2014р. у заповіднику-музеї  І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого)  Хутір Надія відбулось святкування Водохрещі. На свято були запрошені  голова Миколаївської селищної ради Текза Ю.М., голова фермерського господарства «Хлібороб» Рибінський В.Й., працівники БК с.Миколаївка та с.Шевченкове, місцеві жителі.  Усіх запросили  до місця проведення  заходу – чоловічої купальні на водоймі. заповідника-музею. 

   DSC 0319

  13 січня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Добрий вечір тобі, пане господарю», присвячений циклу зимових свят, святу Василя та Меланки.

anonc

13 січня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» «Добрий вечір тобі, пане господарю» за участю вокального ансамблю «Любисток» під керівництвом Анатолія Чечеля  та майстра художнього читання  Петра Чорноморченка.

 

Початок заходу о 13 годині. Телефон для довідок: 22 - 14 - 79

DSC 0278

20  грудня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького  відбувся  тематичний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» присвячений до Дня Святого Миколая.

Гості музею корифея прослухали бесіду «Легенди про Святого Миколая», яку провів  Станіслав Янчуков – головний редактор Центрально-Українського видавництва, а потім на глядачів чекала святкова концертна програма.

anonc

20  грудня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького  відбудеться тематичний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» присвячений до Дня Святого Миколая.

 У програмі виступів:

anonc

16 грудня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні». Її  учасником  став оркестр народних інструментів музичної школи № 3 «Степограй» під керівництвом  Хорунжого Миколи Васильовича.

Вибір запрошених був невипадковим. Значну роль у піднесенні  музичної культури народу відіграють оркестри народних інструментів. Виконавство на народних інструментах є одним з компонентів національної музичної культури.

DSC 0228

17 грудня 2013 р. у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї   відбувся захід «Зимові свята і обряди», присвячений зимовим святам  – Дню Святої Катерини, Дню Святого Андрія, Дню Святого пророка Наума, Дню Святого Миколая.

Мета заходу – виховання підростаючого покоління на прикладах народних звичаїв та обрядів, які визначають витоки української нації, ті риси духовного і матеріального життя, якими ми відрізняємося з-поміж інших народів.

DSC 0212

16 грудня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні». Її  учасником  став оркестр народних інструментів музичної школи № 3 «Степограй» під керівництвом  Хорунжого Миколи Васильовича.

Вибір запрошених був невипадковим. Значну роль у піднесенні  музичної культури народу відіграють оркестри народних інструментів. Виконавство на народних інструментах є одним з компонентів національної музичної культури.

anonc

16 грудня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею –  меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні». Цього разу гостями музею корифея стане оркестр народних інструментів музичної школи № 3 «Степограй» під керівництвом  Миколи Хорунжого, що є неодноразовим лауреатом міжнародних, всеукраїнських і обласних. конкурсів

 

Початок заходу о 15 год. 30 хв.

Телефон для довідок: (0522) 22 14 79

 

anonc

28 листопада 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у Театральній вітальні». Її учасниками стануть працівники  творчого складу Кіровоградського академічного обласного театру ляльок. Захід відбудеться в рамках тижня «Театр дітям та юнацтву».

Початок о 14.00 годині, телефон для довідок 22-14-79

DSC 9658

8 листопада 2013 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся у рамках Тижня національних культур «З історії Єлисаветграда - Кіровограда» спільно з Кіровоградською обласною організацією Руського руху України.

Сьогодні на Кіровоградщині проживають представники майже ста національностей. З 2002 року проходить традиційно Тиждень національних культур, під час якого культурні товариства організовують культурно-просвітницькі та культурно-мистецькі заходи.

anonc

8 листопада 2013 року, у пятницю, о 14.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї   (вул. Дворцова (Леніна), 40) відбудеться тематичний захід у рамках Тижня національних культур «З історії Єлисаветграда - Кіровограда» спільно з Кіровоградською обласною організацією Руського руху України.

anonc

7 листопада 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у літературній вітальні». Цього разу гостем музею корифея стане Шурапов Володимир Петрович, відомий кіровоградський прозаїк, поет-пісняр, театрознавець, в доробку якого близько  30 книг різної тематики, 200 пісень і романсів.

Початок заходу о 14 год. 00 хв.

               Телефон для довідок: 22-14-79.

DSC 9488

25 жовтня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні» за участю ансамблю театралізованої пісні «Чиста криниця» Будинку культури «Авіатор» КЛАНАУ під керівництвом Ніни Бредихіної. Цей виступ було присвячено 25-річчю ансамблю, знаному у Кіровограді та області, а також на Черкащині.

SAM 0503

23 листопада 2013 року Україна вшановуватиме 80-річницю пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр. та жертв політичних репресій. У зв’язку з цим наукова творча група Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкрили 23 жовтня у ЗОШ №23 виставку плакатів «Голодомор. Скорбота пам’яті людської».

SAM 0490

21 жовтня 2013 року у НВК №15 відбулось відкриття виставки: «Кіровоградська наступальна операція – яскравий етап визволення України».

Визволення України було започатковано у ході Сталінградської битви на початку 1943 року та продовжено після перемоги на Курській дузі. За короткий час територію лівобережної України було звільнено від фашистів. У вересні 1943 року розгорнулась битва за Дніпро. Метою якої було подолання головної водної перешкоди України для остаточного звільнення українського народу від ярма фашистів.