Новини

Гарбузенко

 

12 листопада о 14.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться творча зустріч з майстринею образотворчого мистецтва Ларисою Гарбузенко, яка представить виставку «Вазон» − від неба й до землі».

 

Запрошуємо всіх бажаючих!

01

 

08 листопада 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї доєдналися до написання радіодиктанту національної єдності 2019.

Рідна мова – одна з найважливіших складових духовної спадщини українського народу.

00

 

7 листопада 2019 р. о 14:30 у приміщені Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки присвяченої Дню української писемності та мови під назвою: «З історії української писемності».

для анонса

 

7 листопада 2019 року о 14:30 відбудеться відкриття виставки «З історії української писемності» до Дня української писемності та мови.

На виставці будуть представлені рукописи ХVII – поч. ХХ ст. з відділу рідкісних і цінних документів Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського.

01

 

4 листопада 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся семінар-практикум на тему «Музеї та виклики часу» для співробітників музейних закладів області.

В умовах сучасного світу, коли відбувається стрімке інноваційне перетворення усіх сфер життя, перед музеями постають нові виклики. Саме цьому був присвячений семінар-практикум.

01

 

28 жовтня 2019 року, в рамках відзначення дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, з метою патріотичного виховання молоді та посилення співпраці Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з особовим складом Збройних Сил України, у військовій  частині А0891        смт Лісове Олександрівського району відбулася презентація виставки «Фактор свободи – від людини до символа».

для анонса

 

4 листопада 2019 року, понеділок, у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться обласний семінар-практикум на тему: «Музеї та виклики часу» з метою підвищення кваліфікації співробітників музеїв області.

01
 
22 жовтня 2019 р у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка колеги, пошановувачі таланту радо вітали молодшого наукового співробітника відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталію Завалій з виставкою «Краса рідного міста». Співробітники бібліотеки вдало поєднали розповідь про творчість Наталії з фрагментами телепередач, відеофільмів за її участю. Були щирі слова захоплення творами художниці, її щирістю, духовністю від гостей заходу. Були музичні і поетичні вітання…

01

 

Вчора, 20го жовтня до заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія завітав режисер, співзасновник та ведучий програми «Орел і Решка» Євген Синельников. Про що свідчить його публікація в Instagram з геотегом «Хутір надія».

для анонса

 

23 жовтня 2019 року відбудеться захід «Наші дослідники писанки на трьох континентах» із представленням нового англомовного видання «Розповідь про писанку. Збірник статей про українські пасхальні яйця», яке було видане цього року у Сіднеї (Австралія).

01

 

12 жовтня 2019 р. у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М. Л. Кропивницького відбулася зустріч, присвячена до свята Покрови, Дня українського козацтва, Дня захисника України.

01

 

14  жовтня   2019  року  у  філії   Кіровоградського   обласного  краєзнавчого  музею історико-архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району)  відзначали  велике  православне свято -  Покрова   Пресвятої  Богородиці.

1

 

8-9 жовтня 2019р. в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відзначили Всесвітній день захисту тварин.

В рамках свята співробітники відділу природи Світлана Саванчук та Наталія Завалій провели інтерактивні майстер-класи, під час яких разом із гостями заходів виготовляли іграшки з природних матеріалів та спілкувалися на тему охорони тваринного світу.

01

 

11 жовтня 2019 р. о 10.00 відбулося відкриття виставки «На варті – Пам’ять» у приміщенні Кіровоградського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, присв’яченої 75 – й річниці  визволення України від нацистських загарбників.

Організатори виставки – наукові співробітники відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

01

 

10 жовтня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, в рамках відзначення Дня захисника України, відбулася презентація виставки «Фактор свободи». 14 жовтня, день Покрови Пресвятої Богородиці ще з козацьких часів був святковим днем для захисників Батьківщини. Враховуючи історичні традиції українського війська, у цей день також було утворено Українську повстанську армію.

01

 

7 жовтня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений до Дня українського козацтва – Дня захисника України.

для анонса

 

10 жовтня 2019 року о 15.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, з нагоди відзначення Дня захисника України, відбудеться відкриття інтерактивної виставки "Фактор свободи" яка підготовлена Українським інститутом національної пам’яті. Завданням просвітницької виставки є всебічне ознайомлення громадськості з діяльністю видатних діячів національно-визвольного руху. З метою патріотичного виховання  молоді та збереження українських військових традицій постаті славних синів України: Івана Мазепи, Симона Петлюри, Степана Бандери показано у популярній формі, через особисті профілі у мережі Facebook. Для сучасного відвідувача цікавими елементом виставки будуть також QR-коди, просканувавши які можна переглянути тематичні зображення або прослухати музичні твори.

01

 

1 жовтня 2019 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкрито виставку «Секрети балетмейстерського таланту», присвячену 80-річчю з дня народження заслуженого працівника культури України, кандидата мистецтвознавства, лауреата обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова, лауреата обласної премії «Духовний скарб Кіровоградщини» у номінації «За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини», автора книг «Степова Терпсихора», «Там, де Ятрань…», людини, яка своє життя присвятила українській народній хореографії Борису Григоровичу Кокуленку. На виставці представлені матеріали із фондів музею історії українського хореографічного мистецтва.

01

 

27 вересня 2019 р. у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських, традиційно вп’яте пройшло свято «Осінній благовіст».

Воно проходить у день, коли православний світ відзначає Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Тому з самого ранку у Свято -Хрестовоздвиженському храмі відбулась літургія та хресний хід навколо храму.

01

 

25 вересня 2019 року у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід. Про Всесвітній день туризму розповідала завідувач відділом природи Вікторія Слюсаренко. Всесвітній день туризму був заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації у 1979 році у місті Торремолінос, Іспанія. 27 вересня - свято кожного, хто хоч раз відчув себе  мандрівником. Туризм активно стає не лише джерелом пізнання світу, а й сприяє подальшому розвитку природного та історико-культурного потенціалу країн, є запорукою співдружності різних народів, є важливою силою збереження миру. Йшлося також про розвиток туризму на Кіровоградщині та його види.

01

 

24 вересня о 8.30 співробітники відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею презентували виставку «Підпільно-партизанський рух на Кіровоградщині в роки Другої Світової війни» для учнів Кропивницької гімназії імені Тараса Шевченка, присвячену Дню Партизанської Слави, яка відзначається щорічно 22 вересня. У ході заходу були використані матеріали із фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

для анонса

 

25 вересня 2019р., з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться зустріч методиста Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді з вихованцями туристично-краєзнавчого гуртка «Азимут».

Запрошуємо всіх бажаючих!!!

Початок зустрічі о 14.15.

01

 

Кожного вересня жителі міста та його гості традиційно святкують День міста, якому в 2019 році виповнюється 265 років. З нагоди відзначення цієї важливої події співробітниками відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було створено виставку «Місто моє». Презентація виставки раритетних фотографій і картосхем відбулася 18 вересня 2019 року у актовому залі гімназії імені Тараса Шевченка м. Кропивницький.

01

 

18 вересня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений до Дня міста Кропивницький.

Цього дня гостями дому корифея були: кандидат історичних наук Митрофаненко Юрій Станіславович та учні 10-Б класу Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв).

1

 

15 вересня 2019 року в Україні проходив «Всеукраїнський марш за тварин». В цьому році вперше в історії марш за права тварин відбувся навіть в Антарктиді, на станції «Академік Вернадський».

00

 

12 вересня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася  презентації книги «КРЕПОСТЬ СВЯТЫЯ ЕЛИСАВЕТЫ. ОСНОВАНИЕ», присвячена 265-й-річниці з Дня заснування фортеці Св.Єлисавети, що започаткувала місто Єлисаветград. Автори-упорядники видання - А.В. Пивовар, К.В.Шляховий, протоієрей Євген Назаренко,       О.М. Мануйлов.

для анонса

 

27 вересня 2019 року у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико- архітектурному заповіднику родини Раєвських  відбудеться  свято «Осінній благовіст», присвячене 164-й річниці освячення Свято- Хрестовоздвиженського храму.

для анонса

 

14 вересня 2019 р. у меморіальному музеї заповідника-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія гостям Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» можна буде ознайомитись з новоствореною виставкою «Із роду Тобілевичів» (до 110-ти річчя від дня народження доктора технічних наук, професора Національного університету харчових технологій Назара Юрійовича Тобілевича).

для анонса

 

12 вересня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї в рамках відзначення Дня міста відбудеться  презентація книги «КРЕПОСТЬ СВЯТЫЯ ЕЛИСАВЕТЫ. ОСНОВАНИЕ», присвячена 265-річниці з Дня заснування фортеці Св.Єлисавети, яка стала причиною заснування міста Єлисаветграда (Кропивницького). Автори-упорядники книги - А.В.Пивовар, К.В.Шляховий, протоієрей Є.Назаренко, О.М. Мануйлов.

для анонса

 

18 вересня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений Дню міста Кропивницький. Цього дня гості музею будуть спілкуватися  з краєзнавцем, кандидатом історичних наук Юрієм Митрофаненком.

 01

 

            7 вересня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася зустріч у музичній вітальні.

На гостини до дому-музею фундатора українського театру завітав «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород».

01

 

6 вересня 2019 р. співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею були присутні на презентації етномузичної збірки Олександра Терещенка «Чумацькі пісні передстепового Правобережжя». Проект реалізовано за підтримки громадської організації «Центр розвитку національних культур «Єдина родина»», управління культури і туризму міської ради м. Кропивницького, лабораторії етномузикології НМАУ                   ім. П.Чайковського, музею музичної культури ім. К.Шимановського. Щиро пораділи за земляків, які підготували такий цікавий проект, підтриманий Українським культурним фондом.

20190829 110339

29 серпня 2019 року, на виконання Указу Президента України від 23.08.2019 №621 «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України»  у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї:

01

 

21 серпня 2019 року о 11.00 у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся урочистий захід «Символи української державності», присвячений дню Державного прапора України та 28-й річниці проголошення незалежності України.

для анонса

 

23 серпня 2019 року, у свято Державного Прапора України, напередодні Дня незалежності України у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відкриється виставка «Талант винятковий, свій, національний», присвячена 165-річчю від дня народження першої народної артистки України Марії Костянтинівни Заньковецької. Цього разу творча група робить акцент на акторській майстерності, надзвичайній здатності перевтілення в образи, проживання доль своїх героїнь видатної представниці українського театру корифеїв. Використані фото та текстові матеріали.

01

 

19 серпня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Звичаї і обряди українського народу»,  присвячений святу Спаса.

01

 

19  серпня  2019  року у філії  Кіровоградського обласного  краєзнавчого музею,  історико–архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських,  відзначали  велике  православне  свято -  Преображення   Господнє - Спас. За народною традицією східних слов’ян, Преображення називається «Другим Спасом»  або «Яблучним Спасом». Народну назву свято отримало через те, що в цей день освячуються плоди  нового  урожаю.Завдання цього свята  − звеличувати  славну  подію  Преображення  Ісуса  Христа, не забувати традиції своїх пращурів.

для анонса

 

21 серпня 2019 року о 11.00 у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться урочистий захід, присвячений дню Державного прапора України та 28-й річниці проголошення незалежності України.

01

 

16 серпня 2019 р., напередодні Міжнародного дня бездомних тварин, співробітниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було проведено захід, до програми якого увійшли: презентація фотовиставки «Час творити добро», спілкування з представником Кіровоградської обласної громадської організації «Щасливий пес» Тетяною Кучерявою, перегляд тематичних відеороликів.

для анонса

 

19 серпня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід  з циклу «Звичаї і обряди українського народу», присвячений святу Спаса.

         Цього дня музей очікує на гостину друзів, шанувальників народних звичаїв і традицій України.

01

 

Колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею вітає археологів з професійним святом! Бажаємо сенсаційних відкриттів та гарних знахідок!