Новини

anonc

ПРЕС-АНОНС

виставки “Історія Народного Руху України на Кіровоградщині”

24 вересня о 10.00 у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки “Історія Народного Руху України на Кіровоградщині”.

DSC 4557

17 вересня 2014 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч з людьми причетними до створення та розвитку першого на Україні і єдиного у світі музею історії українського хореографічного мистецтва.

vustavka

Запрошуємо вас на презентацію виставки «Перший і єдиний у світі», присвяченої 10-річюю музею історії українського хореографічного мистецтва, яка відбудеться 17 вересня об 1100 у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

anonc

18 вересня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений до Дня міста Кіровограда.

anonc

25 вересня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького у рамках проведення 44-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» відбудеться презентація книги Галицького М.О. «Золота духовна скарбниця Кіровоградщини» (слово про корифеїв українського театру).

SAM 1060

24 серпня 2014 року у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбулась презентація виставки «Перша народна артистка України», присвячена 160-річчю від дня народження М.К.Заньковецької.

DSC 3934

20 серпня 2014 року о 16.00 біля приміщення Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Не вмирає душа наша, не вмирає воля», присвячений до Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України.

DSC 3866

15 серпня  2014  року  у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу  «Звичаї і обряди українського народу», присвячений  святу Спаса.

anonc

Шановні кіровоградці та гості міста!

20 серпня 2014 року о 16.00 біля Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід, присвячений до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України «Не вмирає душа наша, не вмирає воля».

 

DSC 3602

28 липня в усьому світі відзначається День боротьби з гепатитами. Це актуальна проблема і для нашого регіону в тому числі, адже на даний час відсутня дієва регіональна програма, направлена на профілактику та лікування цього небезпечного та поширеного серед молодих людей репродуктивного віку захворювання.

anonc

Шановні кіровоградці та гості міста!

         Запрошуємо вас на  культурно-просвітницьку акцію

«ГЕПАТИТ С - ВИЛІКОВНИЙ.

ДБАЄМО ПРО ЗДОРОВ‘Я ПО-НОВОМУ!»

що проводять обласний благодійний фонд "Повернення до життя" та Кіровоградський обласний краєзнавчий музей за підтримки МБФ «Альянс-Україна» та МФ «Відродження», управління молоді та спорту ОДА.

DSC 3319

Презентація персональної виставки художника Дмитра Скорейка

«Про те, що люблю»

9 липня 2014 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч з талановитим кіровоградським художником Дмитром Скорейком.

DSC 3223

Захід, присвячений боротьбі з наркоманією та незаконним обігом наркотиків.   

Щорічно відзначається Міжнародний день боротьби з наркоманією і  незаконним обігом наркотиків. Його запровадженоу 1987 роціяк прагнення  Генеральної Асамблеї ООН підсилити свою діяльність  у сфері створення світовогосуспільства вільного від зловживання наркотиками. Щодня використання наркотиків приносить людству невиправні проблеми демографічного характеру. Наркотики приваблюють неповнолітніх, ламають їхні долі.

 

anonc

Шановні  кіровоградці та гості міста!

09 липня 2014 року в обласному краєзнавчому музеї відбудеться зустріч з талановитим кіровоградським художником Дмитром Скорейком та відкриття його персональної виставки «Про те, що люблю».

anonc

Шановні  кіровоградці та гості міста!

10 липня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею –  меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться зустріч з Петром Чорноморченком,  присвячена 70-ти річчю від дня народження цього майстра художнього слова. Вітатимуть ювіляра: М.Левандовський, В.Махоріна, театральне подружжя заслужених артистів України Стогодюк-Ставріаніді та інші.

Приходьте! Не пошкодуєте.

anonc

Шановні кіровоградці та гості міста!

            Запрошуємо вас на  культурно-просвітницьку акцію, присвячену боротьбі з наркоманією і  незаконним оборотом наркотиків,

"ПРОСТО СКАЖИ - НІ!"

DSC 2860

Квест на Хуторі Надія

Сучасні інтерактивні форми роботи з відвідувачами різного віку, особливо з молоддю, все більше входять у наукову-освітню роботу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею , його відділів і філій.

20 червня 2014 року вперше музейники вирішили провести виїзне заняття-практикум з музеєзнавства, присвячене темі «Інтерактивні форми роботи у літній період часу».

SAM 0859

Відпочинок на Хуторі Надія

16 червня 2014 року відвідали заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія діти та вчителі ЗОШ №37, що знаходиться у с.Нове. Понад 70 дітей різного віку, що оздоровлюються у пришкільному таборі,  з задоволенням побували на екскурсіях територією заповідника, у меморіальному музеї, у музеї історії українського хореографічного мистецтва.

 

anonc

Шановні кіровоградці та гості міста!

Раніше анонсований захід – культурно-просвітницька акція «Просто скажи – ні», присвячена до Міжнародного дня боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотичних засобів 26 червня 2014 року не відбудеться, у зв’язку з погодними умовами.

Чекайте нових повідомлень.

Просимо вибачення за незручності.

 

Вдячні за небайдужість…

Навесні 2014 року відкрилась оновлена експозиція відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею .

Останнім часом з’явилось чимало відгуків, у тому числі у мережі інтернет на місцевих сайтах. Нам приємне небайдуже ставлення відвідувачів та фахівців до нашої роботи. Навіть критичні публікації цікаві і потрібні.

Зауваження стосуються обладнання, змісту експозиції, збереженості експонатів. Вважаємо за потрібне роз’яснити деякі питання.

DSC 2739

06 червня 2014 р., напередодні одного з найпопулярніших свят року – свята Трійці, у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія приймали гостей – учнів та вчителів Миколаївської ЗОШ Кіровоградського району.

DSC 2679

4 червня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», присвячений  міжнародному Дню захисту дітей. Відкриваючи захід, до присутніх звернувся зі словами привітання завідуючий  меморіальним музеєм Марка Кропивницького Микола Галицький.

DSC 2473

Кіровоградський обласний краєзнавчиймузей 01 червня 2014 року, до міжнародного Дня захисту дітей, провів акцію, до якої увійшли:

anonc

4 червня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», присвячений до міжнародного Дня захисту дітей. Гостями дому корифея стануть провідні актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького заслужена артистка України Галина Романюк та актор Олексій Дорошев, які виступатимуть перед учнівською аудиторією.

anonc

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей

запрошує Вас 01 червня  2014 року

DSC 2222

21 травня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений 174-й річниці від дня народження М.Кропивницького.

DSC 1959

17 травня 2014 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей втретє підготував і провів культурно-мистецьку акцію «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї» у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв».

anonc

21 травня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться тематичний захід, присвячений 174-річчю від дня народження М.Кропивницького за участю акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького та вокальної групи під керівництвом А.Чечеля.

 

DSCF8349

16 травня 2014 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся західз нагоди відзначення лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

 

anonc

Культурно-мистецька акція «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї»

у рамках Х Міжнародної акції «Ніч музеїв»

 

anonc

Запрошуємо вас 17 травня 2014 р., суботу, взяти активну участь у культурно-мистецькій акції «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї» у рамках Х міжнародної акції «Ніч музеїв», присвяченої до міжнародного Дня музеїв, у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї .

 

anonc

Запрошуємо вас 17 травня, суботу, взяти активну участь у культурно-мистецькій акції «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї» у рамках Х міжнародної акції «Ніч музеїв», присвяченої до міжнародного Дня музеїв у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.

DSCF8263

29 квітня 2014 року представники колективу Кіровоградського обласного    краєзнавчого музею направились до столиці нашої  держави, славного міста Києва. Традиційно у травні відбувається така подорож, присвячується вона до Міжнародного Дня музеїв, який відзначається 18 травня, така традиція існує вже більше 10 років.   Але  цього року поїхали раніше. За досвідом, за спілкуванням з колегами.

DSC 1793

28 квітня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений до Дня Перемоги  над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р. На початку заходу гості дому корифея переглянули виставку «День Перемоги очима сучасника», на якій представлено фотороботи Володимира Момота, співробіника обласного краєзнавчого музею.

PB180578

Підходить день  26 квітня – міжнародний День пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. 28 років тому, саме у цей день 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Аварія на ЧАЕС увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, що привела до негативних екологічних, медичних, соціально-економічних наслідків.

anonc

28 квітня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться тематичний захід, присвячений до 9 Травня – Дня Перемоги над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

 

DSC 1520

17 квітня 2014 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Природа нашого краю». Презентація приурочена до міжнародного Дня Землі та всеукраїнського Дня Довкілля.

 

DSC 1445

11 квітня 2014 року Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм і Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості відкрито виставку «Лялька-мотанка – родинний оберіг». Захід відбувся у приміщенні обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40). Для участі у виставці відібрані кращі зразки декоративно-ужиткової творчості, виконані учнями професійно-технічних навчальних закладів області.

DSC 1487

11 квітня 2014 року Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм і Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості відкрито виставку «Лялька-мотанка – родинний оберіг». Захід відбувся у приміщенні обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40). Для участі у виставці відібрані кращі зразки декоративно-ужиткової творчості, виконані учнями професійно-технічних навчальних закладів області.

Шановні кіровоградці та гості м. Кіровограда!

slonik

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей запрошує всіх відвідати  дивовижну виставку«Природа нашого краю»,


побачивши яку, ви зможете поринути  у глибину тисячоліть та доторкнутися душею до багатств рідної землі.

Запрошуємо всіх бажаючих!Відкриття виставки відбудеться  17.04.2014р. об 11.00