Новини

c5553651-bfe0-48a7-9a46-de7a1be0716b

16 січня 2015 року у приміщенні Кіровоградського машинобудівельного коледжу старшим науковим співробітником відділу історії Борис Леонідович Шевченко Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було проведено бесіду на тему «Бій під Крутами: відомі і невідомі сторінки».

IMG 6078

15 січня 2015 року у приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка відбувся спільний захід бібліотеки і Кіровоградського обласного краєзнавчого музею  «Подвиг в ім’я Перемоги», присвячений 71-ій річниці визволення Кіровограда від німецько-фашистських військ.

DSC 0897

15 січня 2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу», присвячений Новорічним і Різдвяним святам.

anonc

22 січня 2015 року у експозиційній залі «Він УНР до УРСР» Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться бесіда «Соборність – погляд в історію», присвячена до Дня Соборності України та 96-ї річниці Акту Злуки.

DSC 0646

6 січня 2015 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Кіровоград. Січень 1944», яка приурочена 71-й річниці звільнення міста Кіровограда від німецько-фашистських військ.

 

anonc

2 січня 2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу», присвячений Новорічним і Різдвяним святам. Перед гостями дому корифея, в їх числі – туристами з м. Києва, виступить вокальний жіночий ансамбль «Любисток», керівник і акомпаніатор Анатолій Чечель. У програмі виступу прозвучать колядки і щедрівки, українські народні пісні, вокальні номери.

DSC 0145

17 грудня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу».

DSC 0065

12 грудня 2014 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї була презентована виставка декоративно-ужиткового мистецтва майстрів громадської організації «Єлисаветградський узвіз» - Зимова фантазія».

 

anonc

17 грудня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу», присвячений до Дня Святого Миколая-Чудотворця.

 

DSCF0445

25листопада 2014р. в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї була проведена лекція «Природно-ресурснийпотенціал області» для студентів Кіровоградського державного технічного університету.

 

DSCN8834

3 грудня 2014 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений до Дня Збройних Сил України.

Необхідність існування армії для кожної держави підтверджена історією. Коли йдеться про військо, мимоволі на думку спадають відомі афоризми: «Бажаєш миру – готуйся до війни!» і «Народ, що не бажає годувати власну армію – буде годувати чужу».

 

anonc

12 грудня 2014 року об 11.00 у відділі природи обласного краєзнавчого музею відбудеться надзвичайно цікавий захід «ПРИЙШЛА КАЛИТА – ВІДКРИВАЙ ВОРОТА». Приходь, молодь, до нас гостювати – гадати, жартувати, настрій підіймати, виставку цікаву з нами відкривати.

 

DSCN8873

4 грудня 2014 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею  відбувся захід у рамках тижня національних культур «Степова веселка» за темою  «Росіяни в історії краю».

 

DSCN8828

У 2013-2014 роках в Україні відбулась безпрецедентна подія – Революція Гідності. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян мирний протест перетворився на революційний рух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців.

DSC 0010

5 грудня 2014 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було відкрито виставку з поетичною назвою «Там, де Ятрань круто вється…», яка відображає історію створення та успіху легендарного ансамблю «Ятрань». На виставці представлені фотографії, афіші та сценічні костюми колективу.

 

anonc

5 грудня 2014 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація виставки «Там, де Ятрань круто в’ється…», присвячена 65-річчю створення заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань». На виставці представлені матеріали, що розповідають про славетний колектив.

anonc

3 грудня 2014 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться захід, присвячений до Дня Збройних Сил України. Гостями музею стануть відважні військовослужбовці однієї з військових частин, розташованих у м. Кіровограді, що брали участь у воєнних діях у зоні АТО.

rev g

27 листопада 2014 року у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки “Революція Гідності  - кіровоградський вимір”. Гості заходу матимуть змогу не лише ознайомитися з представленими на виставці матеріалами, їм також буде надана можливість переглянути документальний фільм “Небесна Сотня” із циклу фільмів “Зима, що нас змінила” та ознайомитися з оновленою експозицією обласного краєзнавчого музею.

DSCF0175

20 листопада 2014 р. Кіровоградський обласний краєзнавчий музей провів семінар-практикум на тему: «Сучасні PR-заходи та формування позитивного іміджу музейних закладів» для директорів та співробітників музеїв-юридичних осіб області.

DSCF0227

20 листопада 2014 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «5 колосків – ціна життя», присвячений Дню вшанування жертв голодоморів, політичних репресій, масових переселень.

 

anonc

22 листопада в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів, політичних репресій, масових виселень.

 

anonc

21 листопада 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», що проходитиме у рамках тижня «Театр дітям і юнацтву».

DSCF0008

6 листопада 2014 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкрилася персональна виставка талановитої майстрині Віри Іванівни Залізняк «І кожна вишивка – частина мого серця».

DSCF0052

6 листопада 2014 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Тарасе мій!», присвячений Дню української писемності та мови в рамках 200-річчя від дня народження Т.Шевченка.

anonc

6 листопада о 15.30  у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід, присвячений Дню української писемності та мови та 200-річчю від дня народження Т. Шевченка.

У програмі заходу – виступ ансамблю «Чиста криниця» Будинку культури «Авіатор» Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету та вірші у виконанні лауреата конкурсу читців Миколи Барабулі.

 

anonc

6 листопада 2014 року о 14.00 у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкривається персональна виставка талановитої майстрині-вишивальниці Залізняк Віри Іванівни «І кожна вишивка – частина мого серця».

Запрошуємо всіх бажаючих!!!

 

DSCF9889

31 жовтня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся вечір, присвячений 100-річчю від дня народження Віктора Яроша - організатора меморіального музею М.Кропивницького та його першого завідувача.

 

DSCF9868

28 жовтня 2014 року у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася лекція старшого наукового співробітника Бориса Леонідовича Шевченка на тему: “Звільнення території України від німецько-фашистських військ: кіровоградський вимір”.

nfv

28 жовтня 2014 року у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться лекція старшого наукового співробітника Бориса Леонідовича Шевченка на тему: “Звільнення території України від німецько-фашистських військ: кіровоградський вимір”. Гості заходу матимуть змогу не лише прослухати лекцію, їм також буде надана можливість переглянути документальну хроніку звільнення Кіровограда у січні 1944 року та ознайомитися з оновленою експозицією обласного краєзнавчого музею.

shkola

Кіровоградщина з її багатим історичним минулим, різноманітними та неповторними ландшафтами та, головне, з гостинними людьми є цікавою і привабливою для туризму.

DSCF9723

20 жовтня 2014 року відбувся захід, присвячений 70-річчю звільнення України від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 рр.

DSCF9571

4 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або Святої Покрови, для православних українців є одним з найбільших релігійних свят осені.

 

DSCN8641

8 жовтня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького  відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» за участю акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького.

DSC 4870

20 вересня 2014 року з метою розвитку національного туристичного продукту,  виявлення позитивних тенденцій та здобутків у музейній роботі, налагодження ділових контактів між підприємствами і організаціями, висвітлення та популяризації досягнень у розвитку туризму центрального регіону у м. Кіровограді відбувся ІІІ Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль.

 

DSC 5498

44-е свято театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти", яке в цьому році присвячене пам`яті української артистки Марії Заньковецької, тривало з 24 до 28 вересня. На сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького пройшли надзвичайно цікаві вистави класичні і сучасні у постановці як кіровоградців, так і їхніх гостей з Києва, Одеси, Житомира, Полтави, Кривого Рогу, Коломиї.

 

anonc

8 жовтня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького  відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» за участю акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру  ім. М.Л.Кропивницького. Гостями дому корифея стануть: заслужена артистка України  І.Дейнекіна, заслужена артистка України В. Майстренко,  заслужена артистка України Г.Романюк та актор театру О.Дорошев.

 

CIMG4555

присвяченої 75–річчю від дня народження та 60-річчю творчої діяльності

заслуженого працівника культури України, кандидата мистецтвознавства

Кокуленка Бориса Григоровича

DSC 5311

25 вересня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького в рамках проведення 44-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» відбулася презентація книги Галицького М.О. Золота духовна скарбниця Кіровоградщини (слово про корифеїв українського театру) \ Галицький М.О. - Кіровоград.; poly-kancler 2014. – 244 с. Ведуча заходу - директор обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна  представила  книгу - збірку статей, присвячених актуальній темі популяризації надбань відомих  діячів української культури, в їх числі  митців Кіровоградщини. Книга, орієнтована на широке коло читачів, має зацікавити заклади освіти, культури, в т.ч. - музеї, як така, що сприятиме естетичному і патріотичному вихованню молодого покоління, патріотів України та рідного краю.

 

DSC 5123

24 вересня о 10.00 у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки “Історія Народного Руху України на Кіровоградщині”.

 

anonc

Запрошуємо вас на презентацію виставки «У світі танцю», присвяченої 75-річчю від дня народження та 60-річчю творчої діяльності заслуженого працівника культури України, кандидата мистецтвознавства, лауреата обласної премії ім. В.Ястребова, члена Національної хореографічної спілки України – людини, яка своє життя присвятила українській народній хореографії, Кокуленка Бориса Григоровича.

DSC 4655

18 вересня 2014 року

у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї

відкрилася виставка

«ФОРТЕЦЯ – ПОПЕРЕДНИК МІСТА»,

присвячена 260-річчю міста Кіровограда.