Новини

anonc

18 грудня 2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу», присвячений до Дня Святого Миколая-Чудотворця.

anonc

17 грудня 2015 року о 14.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід, присвячений зимовим народним святам та обрядам, Новому року, за участю вихованців загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів, ліцею "Сокіл".

anonc

18 грудня 2015 року

відбудеться музично-поетичний вечір «Три Миколаї»,

приурочений до свята св. Миколая.

P1030793

До дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії Чорнобильської АЕС співробітником відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Завалій Наталією Валеріївною проведено бесіду з демонстрацією фотоматеріалів серед учнів Навчально-виховного комплексу «Кіровоградський колегіум». Учні та класний керівник Петренко Ксенія Петрівна уважно вислухали розповідь про цю екологічну катастрофу, мужніх ліквідаторів її наслідків – наших земляків.

DSCN6548

8 грудня 2015 року в приміщенні медичного коледжу ім. Є.Мухіна відбувся захід, присвячений Дню Збройних Сил України. Провів його молодший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Пропадущий Андрій Миколайович, взяв участь майор медичної служби 57-ої мотопіхотної бригади Коваль Валерій Іванович.

anonc

16 грудня 2015 року відбудеться концерт

КІРОВОГРАДСЬКОГО МУНІЦИПАЛЬНОГО КАМЕРНОГО ХОРУ

ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ЗАСЛУЖЕНОГО ДІЯЧА МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ ЮРІЯ ЛЮБОВИЧА,

 колективу яким пишається не тільки наш край, а й вся Україна.

DSCN6468

30 листопада 2015 року року співробітники науково-методичного сектору разом з колегами Кіровоградського обласного    краєзнавчого музею відвідали пожежно-технічну виставку, що діє у складі Управління ДСНС України у Кіровоградській області.

DSCN6355

26 листопада 2015 року відбулась презентація музею історії техніки фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка.

DSC 1140

1 грудня 2015 року виповнилось 90 років народному артисту України, почесному громадянину міста Кіровограда, художньому керівнику заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань» Анатолію Михайловичу Кривохижі.

DSCN6417

27 листопада 2015 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулося урочисте відкриття виставки у рамках інформаційно-просвітницького проекту «Спротив геноциду», здійсненого Українським інститутом національної пам’яті спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України. 

 anonc

27 листопада 2015 р., у п’ятницю, у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться урочисте відкриття виставки у рамках інформаційно-просвітницького проекту «Спротив геноциду», здійсненого Українським інститутом національної пам’яті спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України. На 18 фотодокументальних стендах відображено рух спротиву, який чинило українське суспільство, передусім селянство, сталінському тоталітарному режиму у 1920 – на початку 1930-х роках. Саме страх перед українським визвольним рухом штовхав Й.Сталіна і його оточення до вчинення злочину геноциду у Голодоморі 1932-1933 років.

DSCN6088

20 листопада 2015 р. у відділі рідкісних і цінних видань Кіровоградської обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського відбулась презентація виставки  «Україна — територія гідності та свободи».

DSCN5879

19 листопада 2015 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «День Гідності та Свободи», присвячений річниці Революції Гідності. На ньому були присутні студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Мухіна. Метою заходу було патріотичне виховання молодого покоління, ознайомлення з новітньою історією України, вироблення громадянської  активної життєвої позиції.

DSCN5832

18 листопада 2015 року о 14 годині у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Минуле повернене із забуття…», присвячений Дню вшанування жертв голодоморів, політичних репресій, масових переселень.

 

DSCN5791

16 листопада 2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», на якому гості музею корифея, учні  середніх класів школи № 16, зустрічалися з творчими працівниками Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

anonc

19 листопада 2015 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід, присвячений до Дня Гідності та Свободи. Співробітниками музею буде розкрито зміст і значення подій Помаранчевої Революції (2004 року) і Революції Гідності (2013 року) для української історії, їх відображення у нашій області. Планується також зустріч і спілкування з активістом Евромайдану.

anonc

18 листопада 2015 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід, присвячений до Дня вшанування жертв голодоморів, політичних репресій, масових переселень.

anonc

16 листопада 2015 року відділ обласного краєзнавчого музею – меморіальний музей М.Л.Кропивницького запрошує на захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», де гості музею корифея будуть зустрічатися з творчими працівниками Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

DSC 1104

05 листопада 2015 р. у Кіровоградському академічному українському музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького пройшли урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. З нагоди професійного свята, і за здобутки у галузі культури голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко разом із головою обласної ради Олександром Чорноіваненком вручили обласні нагороди діячам культури області.

DSCN5313

5 листопада 2015 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки, присвяченої до Дня української писемності та мови. Мова для кожного народу має вагоме значення, адже до поки існує мова існує народ, нація.

002

27 жовтня 2015 року в рамках знайомства із Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм вихованці дитячого садка №52 відвідали екскурсію по експозиціях історії та природи.

DSCN5275

28 жовтня 2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Зустрічі у театральній вітальні».

DSCN5243

27 жовтня 2015 року у приміщенні Кіровоградського будівельного коледжу відбулося відкриття виставки «Наші земляки – визволителі України», присвячена 71-й річниці визволення України від нацистських загарбників.

DSC 1212

З нагоди 70-ї річниці з дня заснування Організації Об’єднаних Націй Кіровоградський обласний краєзнавчий музей долучився до участі у кампанії «Turn the World UN Blue», а саме: у день ООН, 24 жовтня 2015 року, підсвітив пам’ятку архітектури – будівлю краєзнавчого музею, у якості символу миру та злагоди.

DSC 2308

5 жовтня 2015 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Неоголошена війна», приурочений Дню захисника Вітчизни. На нього були запрошені студенти Кіровоградського медичного коледжу ім.Мухіна.

anonc

28 жовтня 2015 року відділ обласного краєзнавчого музею – меморіальний музей М.Л.Кропивницького запрошує на захід  з циклу «Зустрічі у театральній вітальні». 

DSCN5205

19 жовтня 2015 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся семінар-практикум для директорів громадських музеїв м. Кіровограда та Кіровоградського району на тему: «Основні напрямки фондової діяльності громадських музеїв на сучасному етапі».

DSCN4967

15 жовтня 2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Зустрічі у літературній вітальні»  за участю кіровоградської поетеси Антоніни Корінь, члена НСПУ та обласного літературного об’єднання «Степ» та поета і барда з Новоукраїнки Олександра Антоненка, члена літературного об’єднання «Степ», співкерівника літстудії «Ранок».

anonc

15 жовтня 2015 року відділ обласного краєзнавчого музею – меморіальний музей М.Л.Кропивницького запрошує на захід  з циклу «Зустрічі у літературній вітальні»  за участю поетеси Антоніни Корінь, - члена НСПУ та обласного літературного об’єднання «Степ» та поета і барда Олександра Антоненка,  члена літоб’єднання «Степ».

DSC 0591

26 вересня 2015 року у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія проходили заходи у рамках 45-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Всього у цей день було вдосталь – і сонця, і посмішок, і виступів професійних та самодіяльних артистів, і оркестру, і різнобарвних творів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва…

DSC 0920

27 вересня 2015 р. у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських  (с. Розумівка Олександрівського району) відбулось свято “Осінній благовіст”, присвячене 160-річчю освячення Свято-Хрестовоздвиженського храму.

anonc

shapka

27 вересня 2015 року відбудеться свято «Осінній благовіст» на території історико-архітектурного заповідника родини Раєвських – філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (с. Розумівка Олександрівського району).

У програмі:

DSCN4096

shapka

22 вересня 2015 року на малій сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького відбувся літературний вечір Погрібного Віктора Олексійовича, завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природним заповідником «Тобілевичі», голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», лауреата республіканської літературно-мистецької премії ім. І.Нечуя-Левицького, літературних премій Національної спілки письменників України ім. Остапа Вишні та Олеся Гончара.

collage1

shapka

19 вересня 2015 року з метою розвитку національного туристичного продукту, налагодження ділових контактів між підприємствами і організаціями, у м. Кіровограді відбувся Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль. Музейні заклади мають значний вплив на виховання підростаючого покоління, розвиток повноцінної особистості, формування національно-патріотичного світогляду, пізнання історично-культурного надбання української нації.

DSC 0487

shapka

22 вересня  2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Пізнай свій край» за участю кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка.

DSC 0841

shapka

21 вересня 2015 року о 15.00 у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулися громадські слухання щодо побудови нової експозиції відділу природи.

anonc

shapka

21.09.2015 року о 15.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудуться ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ  щодо побудови нової експозиції  відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.