Новини

DSCN9825

1 червня - це день захисту  всіх на землі дітей! Цей день було проголошено ще в далекому 1949 році на Московській сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, а в 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла декларацію прав дитини. Здавалося б, для чого це дитині, від чого і від кого її треба захищати?

anonc

1 червня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід – привітання до Міжнародного дня захисту дітей. До участі запрошені члени музичної альтернативної лабораторії ім. М.Кропивницького під керівництвом Андрія Шульги та учасники театрального гуртка державного Будинку художньої та технічної творчості.

anonc

1 червня 2016 року у заповіднику-музеї І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відкривається виставка «Леся Українка і український театр». Творчий діапазон цієї Великої Українки дуже широкий. Поезія, драматургія, публіцистика, фольклорні, етнографічні та музикознавчі дослідження тощо. Акцент робиться саме на драматургічній спадщині та її сучасному існуванні.

DSCN9790

25 травня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького  відбувся тематичний захід з нагоди відзначення 176-ої річниці від дня народження славетного земляка - фундатора українського професійного театру, видатного актора, режисера, драматурга і композитора, наставника творчої молоді М.Кропивницького.

DSCN92611

20 травня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений 5-річчю перемоги кіровоградської команди у танцювальному проекті «Майдан’s» та присвоєнню нашому місту звання «Танцювальна столиця України».

DSCN92571

Колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею приєднався до Всеукраїнського Дня Вишиванки, для збереження давніх традицій українського народу.

anonc

20 травня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід, присвячений 5-річчю перемоги кіровоградської команди у проекті «Майдан’s» і присвоєння нашому місту звання «Танцювальна столиця України». У програмі презентація виставки «Кіровоград – танцювальна столиця України. Майдан’s. Як це було», перегляд фільму «Майдан’s – шлях до перемоги» та спогади учасників проекту.

anonc

20 травня 2016р. у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться  захід, присвячений до Дня Європи. У програмі: фотовиставка «Наші земляки – визволителі Європи», розповідь про її персоналії. Немало славних уродженців кіровоградської землі взяли участь у визволенні країн Європи від фашистської коричневої чуми, серед них – Г.Балицький, І.Діброва, А.Маніта.

DSCN9019

18 травня 2016 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, за традицією, приймав гостей з нагоди міжнародного Дня музеїв та відзначення лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

DSCN8386

14 травня 2016 року, традиційно напередодні міжнародного Дня музеїв, приєднуючись до ХІІ міжнародної акції «Ніч музеїв», співробітники музею з друзями і партнерами  підготували програму «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї». Сьогоднішня програма включила у себе багато заходів, які відповідають темі, запропонованій міжнародною радою музеїв ІКОМ «Музеї та культурні ландшафти».

DSCN8235

13 травня 2016 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музеї відбулось урочисте відкриття міжрегіонального фотопленеру «Кіровоград-Гайворон – 2016». Гостей привітали: голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Анатолійович Кузьменко, голова Національної спілки фотохудожників України, заслужений діяч мистецтв України Едуард Миколайович Старнадко, голова обласної організації Національної спілки фотохудожників України Олег Олександрович Шрамко, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Юріївна Агапєєва. Ансамбль юних бандуристів «Україна», Кіровоградської дитячої музичної школи №2 ім. Ю. Мейтуса виконав патріотичні твори.

anonc

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей

Культурно-мистецька акція «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї»

у рамках ХІІ Міжнародної акції «Ніч музеїв»

anonc

14 травня 2016 року, напередодні міжнародного Дня музеїв, приєднуючись до ХІІ міжнародної акції «Ніч музеїв», проводимо програму «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї».

2

Сьогодні, 8 травня на Театральнвй площі, співробітники кіровоградського обласного краєзначого музею взяли участь у Всеукраінській акціі "Перша хвилина мовчання"

DSCN0048

6 травня 2016 року у рамках Великодніх свят у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї вперше в Україні відбулася презентація реконструкцій «бессарабських писанок» з колекції Володимира Миколайовича Ястребова, яку знаний історик і археолог, етнограф і фольклорист збирав на початку 90-х років ХІХ століття у центральних і південних регіонах України.

anonc

06 травня 2016 року у рамках Великодніх свят у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї вперше в Україні відбудеться презентація реконструкцій «бессарабських писанок» з колекції Володимира Миколайовича Ястребова, яку знаний історик і археолог, етнограф і фольклорист збирав на початку 90-х років ХІХ століття у центральних і південних регіонах сучасної України.

DSCN0006

29 квітня 2016 в обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч з доктором філологічних наук Володимиром Панченком, за сприяння якого 31 березня 2016 року до музею надійшов дуже цінний експонат -  портрет Євгенія Чикаленка (1861–1929) роботи Фотія Красицького (1873-1944). Портрет передав онук Євгена Харлампійовича  Чикаленка Євген Іванович Чикаленко.

DSCN1492

25 квітня 2016 року співробітники відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відвідали музей "Дзвони Чорнобиля" при загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №31, який був створений ліквідатором аварії на ЧАЕС Гришковим Леонідом Васильовичем.

DSCN9914

28 квітня о 14.00 у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Родина Крангачів на захисті країни», присвяченої 71-річниці Перемоги Радянського Союзу над нацистською Німеччиною.

DSCN8441

27 квітня 2016 року Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм і Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості відкрито виставку «Бісерна казка». Захід відбувся у приміщенні обласного краєзнавчого музею (вул. Архітектора Паученка, 40). Для участі у виставці відібрані кращі зразки декоративно-ужиткової творчості, виконані учнями професійно-технічних навчальних закладів області.

DSCN8225

26 квітня 2016 р., до тридцятих роковин Чорнобильської катастрофи, працівники відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею на базі Кіровоградського державного будинку художньої та технічної творчості провели захід та презентували виставку «Відлуння Чорнобиля. Тридцять років потому».

DSC 4361

26 квітня 2016 р. у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений Дню Пам’яті та Дню Перемоги над німецьким фашизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 рр.

anonc

Шановні кіровоградці! Запрошуємо вас взяти участь в акції «Культурна спадщина». Суть акції полягає у записі короткого відео( до 4 хв.) або фотографій про пам'ятку вашого міста, села, наведенні кількох цікавих фактів про цю пам'ятку та її історію.  Відео та фото потрібно надати за адресою: krayeznavmuzey@ukr.net (з позначкою – «акція»).

anonc

28 квітня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Родина Крангачів на захисті країни», яка приурочена до 71-ї річниці Перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні.

IMG 20160420 115935

20 квітня 2016 р., відбулось урочисте відкриття туристичного сезону у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.

IMG 20160420 115935

20 квітня 2016 р., відбулось урочисте відкриття туристичного сезону у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.

anonc

26 квітня 2016 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей створює виставку та  проводить захід до 30-х роковин чорнобильської трагедії.

anonc

27 квітня 2016 року Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм і Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості буде відкрито виставку «Бісерна казка». Для участі у виставці відібрані кращі зразки декоративно-ужиткової творчості, виконані учнями професійно-технічних навчальних закладів області.

anonc

26 квітня 2016 р. у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться  тематичний захід, присвячений Дню Пам’яті та Дню Перемоги над німецьким фашизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 рр.

anonc

20 квітня 2016 р., у середу, відбудеться урочисте відкриття туристичного сезону у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.

1

7 квітня 2016 року, на свято Благовіщення, на території історико – архітектурного заповідника родини Раєвських відбувся захід для дітей «Люблю свій рідний край».

DSCN8212

12 квітня 2016 року співробітники відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею спільно з департаментом екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, викладачами Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка презентували фотовиставку «Збереження довкілля – справа кожного», присвячену Дню довкілля і Матері-Землі.

DSCN8212

12 квітня 2016 року співробітники відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею спільно з департаментом екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, викладачами Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка презентували фотовиставку «Збереження довкілля – справа кожного», присвячену Дню довкілля і Матері-Землі.

 anonc

12 квітня 2016 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей спільно з департаментом екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, викладачами Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка презентують фотовиставку «Збереження довкілля – справа кожного», присвячену Дню довкілля і Матері-Землі.

DSCN0088

31 березня 2016 року в обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч із онуком українського громадського діяча, благодійника та мецената Чикаленка Євгена Харлампійовича – Євгеном Івановичем Чикаленком.

4

30 березня 2016 р. у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений Міжнародному дню театру.

anonc

31 березня 2016 року в обласному краєзнавчому музеї відбудеться зустріч із онуком українського громадського діяча, благодійника та мецената Чикаленка Є.Х. Євгеном Івановичем Чикаленком та передача портрета Євгена Чикаленка (1861-1929) роботи українського художника та нащадка Т.Г. Шевченка Фотія Красицького (1873-1944).

DSCN9632

29 березня 2016 року співробітниками Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було проведено екскурсійне обслуговування у музеї та пішохідна екскурсія містом для учасників ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

anonc

30 березня 2016 р. відділ обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений Міжнародному дню театру.

anonc

З 25 березня 2016 р. у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею - заповіднику-музеї І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія експонується виставка «Великий Каменяр і український театр», створена до 160-річчя від дня народження І.Я.Франка та Міжнародного дня театру.

DSC 3958

24 березня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї представники обласної державної адміністрації, обласної ради, департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації, обласних закладів культури та мистецтв, друзі, знайомі та колектив музею щиро вітали Агапєєву Наталію Юріївну із ювілеєм.