Новини

1

4 серпня 2016 року наша держава  відзначила 25-річчя проголошення Незалежності України, яке увінчало тривалий шлях українського народу до самостійності.

Нинішній рік проголошено роком Державності, який проходить під гаслом «25 років Незалежності. Тисячоліття державності».

1 грудня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «ЛЮДИ СВОБОДИ», присвяченої 25-річчю Всеукраїнського референдуму, який підтвердив проголошення Верховною Радою України 24 серпня 1991 року  Акту про Незалежність України.

для анонса

6 грудня 2016 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «На сторожі держави», присвячений Дню Збройних сил України.

1

26 листопада 2016 року у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико-архітектурний заповідник родини Раєвських (с.Розумівка Олександрівського району) біля пам’ятника жертвам голодомору провели захід присвячений Дню пам’яті жертв голодомору 1932-33 років. Метою заходу було вшанування пам’яті мільйонів людей, які загинули в ті страшні часи.

для анонса

1 грудня 2016 року о 14.00 год. у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «ЛЮДИ СВОБОДИ», присвяченої 25-річчю Всеукраїнського референдуму, який підтвердив проголошення Верховною Радою України 24 серпня 1991 року Акту про Незалежність України.

 1

24 листопада 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», що пройшов у рамках тижня "Театр дітям та юнацтву".

DSCN8303

23 листопада 2016 р. у приміщенні Кіровоградської льотної академії НАУ співробітники обласного краєзнавчого музею провели захід і презентували виставку «Твій біль, Україно!», присвячені Дню пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій. 

для анонса

         24 листопада  2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід  з циклу «Зустрічі у театральній вітальні».

 12

17 листопада 2016 року у виставковій залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «У вирі трьох революцій: шлях до свободи», присвячений Дню Гідності та Свободи.

для анонса

17 листопада 2016 року у виставковій залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «У вирі трьох революцій: шлях до свободи», присвячений Дню Гідності та Свободи.

 

1

 

20 жовтня 2016 року співробітниками Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (заступником директора з науково-методичної роботи Колесник С.Е., головним зберігачем фондів Рибалком П.П., завідуючою науково-методичним сектором Гречанюк Л.В.) проведено виїзний семінар-практикум для музейників Олександрівського, Онуфріївського, Новгородківського, Знам’янського районів та м. Знам’янка за темою «Облік та збереження музейного фонду". Семінар відбувся на базі Олександрівського районного краєзнавчого музею, за спонсорської допомоги депутата Верховної Ради України Олеся Довгого.

DSCN6009

 Україна 14 жовтня буде відзначати День Захисника України!

1

До Дня захисника України 12 жовтня 2016 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч із учасником АТО, одним із героїв книги «Сила життя», Сергієм Шагіним.

для анонса 

12 жовтня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться зустріч із учасником АТО Сергієм Шагіним, присвячена до Дня захисника України.

1

 

11 жовтня 2016 року, у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, відбувся захід до Дня захисника України та Дня українського козацтва.

1

11 жовтня  2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» за участю заслуженого артиста України Юрія Жеребцова, актора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького. 

1

10 жовтня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», що був присвячений 134-річниці українського професійного театру. 

1

8 жовтня 2016 року у приміщенні академічного музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького до Дня Захисника Вітчизни відбувся фестиваль авторської патріотичної пісні «Пісні, народжені в АТО».

для анонса 

11 жовтня  2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід  з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» за участю заслуженого артиста України Юрія Жеребцова.

 1

Урочисто відзначили у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї 75-річчя від дня народження та 50-річчя музейної діяльності наукового співробітника заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія Тобілевич Валентини Василівни.

 

1

27  вересня  2016  року у  філії  Кіровоградського  обласного  краєзнавчого  музею  історико-архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району)  відбулось  свято «Осінній  благовіст», присвячене  161-річчю освячення  Свято-Хрестовоздвиженського  храму.

 

1

 

У рамках проведення 46-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" сьогодні, 25 вересня 2016 року, у музейно-природному заповіднику "Тобілевичі" (с. Арсенівка Новомиргородського району) відбулися урочистості.

DSCN3730

24 вересня 2016 року у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія вже 46-й раз пройшли заходи у рамках Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».

DSCN4194

       У рамках одноденного візиту Міністр культури України відвідав Кіровоградський обласний краєзнавчий музей.

010

20 вересня 2016 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулась з зустріч з Коровіною Тетяною Федорівною, донькою нашого земляка Сарани Федора Кузьмовича, відомого українського бібліографа і літературознавця. Вона приїхала до Кропивницького з нагоди відзначення 95-річчя від дня народження батька на його малій Батьківщині у с. Йосипівка Новомиргородського району. Тетяна Федорівна приурочила до свого приїзду також передачу матеріалів з архіву Сарани Федора Кузьмовича про Архипа Тесленка у фонди Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

DSCN3310

19 вересня  2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Пізнай свій край» за участю кандидата історичних наук Митрофаненка Юрія Станіславовича.

anonc

Департамент культури, туризму та культурної спадщини

обласної державної адміністрації оголошує конкурс на посаду

директора

Кіровоградського обласного краєзнавчого музею

anonc

27 вересня 2016 року у філії Кіровоградського  обласного краєзнавчого музею історико- архітектурному заповіднику родини Раєвських (с.Розумівка Олександрівського району) відбудеться  свято «Осінній благовіст», присвячене 161 – річниці освячення Свято- Хрестовоздвиженського храму.

anonc

19 вересня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід  з циклу «Пізнай свій край» за участю кандидата історичних наук Митрофаненка Юрія Станіславовича. Гість музею виступить з розповіддю про українську історію міста над Інгулом, що  охоплює період від доби Русі до сьогодення, а також представить свою книгу «Українська отаманщина 1918-1919 років».

DSCN3051

13 вересня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги «Небо Левка Мацієвича. Спогади, листи, фото», упорядник – Володимир Кобзар, автор передмови – Володимир Панченко.

DSCN2833

Співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею 9 вересня 2016 року взяли участь у урочистостях з нагоди нагородження лауреатів та дипломантів літературної премії імені Юрія Яновського в с. Нечаївка Компаніївського району Кіровоградської області.

anonc

13 вересня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги «Небо Левка Мацієвича. Спогади, листи, фото», упорядник – Володимир Кобзар, автор передмови – Володимир Панченко.

1veresnya

Свій перший навчальний день учні ЗОШ №2, ЗОШ №23, Будівельного коледжу та школи м. Знам'янка почали з екскурсії по виставці "Здобути. Збудувати. Зберегти.", яку було створено до 25-річниці Незалежності України у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.

DSCN1867

Співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею взяли участь в урочистому зібранні з нагоди Дня Державного Прапора України, яке відбулося на площі біля пам’ятника Т.Г. Шевченку.

DSCN1897

23 серпня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Здобути. Збудувати. Зберегти.», яка приурочена до 25-ї річниці незалежності України.

DSCN1669

Минулого року пішов з життя Ігор Олексійович Кропивницький (14.03.1928-15.07.2015) - онук славетного Марка Лукича Кропивницького - Батька українського театру і українських акторів, син талановитого подружжя: співачки Ольги Марківни Кропивницької та видатного українського композитора і диригента Олексія Пантелеймоновича Рябова.

DSCN1609

12 липня 2016 року директор та співробітники науково-методичного сектору з питань забезпечення розвитку музеїв області Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відвідали одну із скарбниць пам’яті Єлисаветградщини, а саме народний музей історії заводу «Червона зірка». Більшість з мешканців та гостей нашого міста вважають, що музейний заклад не працює, оминають його навіть не наважуючись підійти, запитати, поцікавитись...А це є музей унікальний – єдиний в Україні, а враховуючи поважний вік підприємства, єдиний на всьому пострадянському просторі. За ці роки музей відвідали гості з 38 країн світу!.. 

DSCN0912

2 липня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід присвячений 90-ій річниці від дня народження заслуженого діяча мистецтв України Івана Васильовича  Казнадія (1926–2006).

anonc

2 липня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться тематичний захід, присвячений 90-ій річниці від дня народження заслуженого діяча мистецтв України Івана Васильовича  Казнадія (1926 – 2006), режисера, прихильника української класики, значна частина життя якого була пов’язана з Кіровоградським обласним українським музично-драматичним театром ім. М.Л.Кропивницького.

033

23 червня 2016 р. у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Основний закон України. Історія і сучасність», присвяченої 20-річчю прийняття  Конституції України.

anonc

23 червня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Основний закон України. Історія і сучасність», присвяченої 20-річчю прийняття  Конституції України.

DSCN0607

14 червня 2016 р. у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Українська друга світова», присвяченої початку німецько-радянської війни, яка була основною складовою частиною Другої світової війни 1939-1945 років.