Новини

DSCN0318

 

6 грудня 2017 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч учнівської молоді із військовослужбовцями, присвячена до Дня Збройних Сил України. Метою заходу стала популяризація української армії, виховання патріотизму, ознайомлення учнів із правдивою історією війни на сході України. Захід зібрав співробітників обласного краєзнавчого музею, учнів і викладачів комунального закладу «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

111

 

Акція «Україна моя вишивана», що стартувала 22 червня 2017 р. на Тернопільщині, вже відбулася у західних та південних областях. До неї долучилось кілька тисяч осіб різного віку і статі. Її суть полягає у вишиванні зображення карти України хрестиком усіма обласними центрами, що є символом єднання країни. Мапа розміром 3х1,5 метри мандрує країною, місцеві волонтери координуються із громадами та організовують акцію у своєму населеному пункті.

для анонса

 

7 грудня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться   захід патріотичного спрямування.

DSCN0239

 

01 грудня 2017 року з нагоди 125-річчя від дня народження відомого майстра живопису першої половини ХХ століття, педагога і нашого земляка Олександра Осмьоркіна (1892–1953) у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Місто митця».

для анонса

 

01 грудня 2017 року з нагоди 125-річчя від дня народження відомого майстра живопису першої половини ХХ століття, педагога і нашого земляка Олександра Осмьоркіна (1892–1953) у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід «Місто митця».

20171124 105742

 

24 листопада 2017 року відбувся захід до Дня пам’яті жертв Голодоморів − «Жнива Скорботи». Захід було проведено з метою збереження історичної пам’яті.

Захід зібрав представників ЗМІ, співробітників музею, краєзнавців, студентів і викладачів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та всіх небайдужих.

DSCN0153

 

23 листопада 2017 р. Кіровоградський обласний краєзнавчий музей долучився до фестивалю японської культури серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Японія - незвичайна країна», що проводився Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості на відзначення "Року Японії в Україні" на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

для анонса

 

24 листопада 2017 року о 10:00 відбудеться захід до Дня пам’яті жертв Голодоморів − «Жнива Скорботи». Цього дня у стінах обласного краєзнавчого музею пролунають спогади очевидців, відзняті на відео-плівку та зафіксовані на папері. Кожен відвідувач зможе особисто ознайомитися зі спогадами окремих людей, які змогли вижити у 1932-1933 рр.

Запрошуємо всіх небайдужих!

 

DSCN0073

 

21 листопада 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Свободу не спинити», присвячений до Дня Гідності і Свободи.

У кінці листопада 2013 року тисячі українців вийшли на площу у центрі української столиці, щоб сказати «ні» несправедливому режиму та підтримати курс на євроінтеграцію. Влада не лише не почула виступаючих, але й пішла на свідомий злочин, застосувавши проти протестувальників силу, і, в кінцевому підсумку, зброю. Ці події остаточно змінили українське суспільство та розпочали відлік нової епохи.

для анонса

 

21 листопада 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «Свободу не спинити» з нагоди                     4-ї річниці від початку Євромайдану в Україні.

20171114 134204

 

14 листопада 2017 року відділ обласного краєзнавчого музею – меморіальний  музей  М.Л.Кропивницького у черговий раз зустрічав своїх щирих друзів – творчих працівників Кіровоградського академічного обласного театру ляльок. Цього разу гостями будинку корифея стали: педагог-організатор Яна Третяк, художник-бутафор Тетяна Царюк, артистка-ляльковод Інна Марченко.

DSCN9854

 

9 листопада 2017 р. у приміщені Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки присвяченої Дню української писемності та мови під назвою: «Сторінки з історії друкарства на території краю».

IMG 9913

 

8 листопада у відділі рідкісних і цінних видань обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація виставки документів «Жовтневий переворот 1917 року: наслідки для України». Дана виставка була підготовлена спільно з Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм та Державним архівом Кіровоградської області. Основу книг, представлених на виставці, складають видання української діаспори, що вийшли в Торонто, Нью-Йорку, Мюнхені в різний час, а також цікаві сучасні дослідження.

DSCN9810

 

08 листопада 2017 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею пройшов вечір пам’яті Віктора Олексійовича Погрібного - завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природного заповідника «Тобілевичі», голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», лауреата республіканської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького, літературних премій Національної спілки письменників України ім. Остапа Вишні та Олеся Гончара, обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка, поета, публіциста, заслуженого журналіста України.

79102734 1

9 листопада 2017 року об 11:20 відбудеться захід «Сторінки з історії друкарства на території краю» до Дня української писемності та мови. Нагадаємо, що це державне свято в Україні відзначається з 1997 року.

для анонса

08 листопада 2017 року буде проведено  вечір памʼяті  Віктора Олексійовича Погрібного «З любовʼю у серці», за участю його друзів по перу, знайомих, рідних.

1

6 листопада 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся обласний семінар-практикум для співробітників музеїв-юридичних осіб Кіровоградської області «Експонування Музейного фонду України. Завдання і проблеми». Із вступним словом виступила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений діяч культури України Наталія Юріївна Агапєєва.

для анонса

06 листопада 2017 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей проводить щорічний обласний семінар-практикум для співробітників музеїв-юридичних осіб Кіровоградської області «Експонування Музейного фонду України. Завдання і проблеми».

1

26 жовтня 2017 року о 13.00 у приміщені обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Визволення України: героїзм і трагедія».

для анонса

26 жовтня 2017 року о 13.00 у приміщені обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація виставки «Визволення України: героїзм і трагедія».

1

23 жовтня 2017 року на базі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею у відділі природи відбулось спеціалізоване інтерактивне заняття для дітей з особливими потребами «Відкриваємо простір».

4

12 жовтня 2017 року об 17.30 до Дня українського козацтва і Дня захисника України у Музеї історії Києва (м. Київ) відбувся культурно-мистецький захід «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!», який презентує досягнення художників-реставраторів та наукових співробітників Національного науково-дослідного реставраційного центру України у реставрації музейних предметів козацької доби з більш, ніж 30 музеїв України: ікони і скульптуру, зброю і військові обладунки, предмети побуту і церковне начиння, документи та образотворчі твори.

1

 

13 жовтня 2017 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбувся захід «З історії козацтва на Кіровоградщині», який був привчений Дню Українського козацтва та Дню захисника України.

1

 

12 жовтня 2017 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї був проведений День пам’яті відомого педагога, еколога, краєзнавця, нашого  земляка Ігоря Тихоновича Бабанського. Людини, яка все своє життя присвятила природоохоронній діяльності. Ігор Тихонович працював у міській службі зеленого господарства садівником, техніком–квіткарем, був одним із засновників станції юних натуралістів, керівником гуртків.

1

 

12 жовтня 2017 року о 11.00 у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся урочистий захід «Мужність і відвага крізь роки», присвячений Дню захисника України.

1

 

9 та 11 жовтня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулися   заходи, присвячені до Дня Українського козацтва - Дня захисника України.

для анонса

12 жовтня 2017 року об 11.00 у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться урочистий захід, присвячений Дню захисника України. Це свято відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

для анонса

12 жовтня 2017 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться тематичний захід - День пам’яті Ігоря Тихоновича Бабанського.

1

6 жовтня 2017 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч з гетьманом Всеукраїнської громадської організації «Українське реєстрове козацтво», членом-кореспондентом НАН України заслуженим діячем науки і техніки України, доктором технічних наук, професором, доктором богослов’я, директором інституту проблем штучного інтелекту, Шевченком Анатолієм Івановичем, отаманом Кіровоградської обласної організації ВГО «Українське реєстрове козацтво», кандидатом технічних наук, доцентом, директором інституту аеронавігації Кіровоградської льотної академії НАУ Недільком Віталієм Миколайовичем, його заступником з виховної роботи Барабулею Миколою Івановичем, художнім керівником будинку культури «Авіатор» Кіровоградської льотної академії НАУ, іншими членами організації.

1

 

5  жовтня  2017 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому  музеї  було  проведено  захід «Цей  дивовижний та різноманітний світ природи», присвячений  Всесвітньому дню захисту тварин.

1(Фото зроблені 01 жовтня 2017 р. під час заходів 47-го свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»   у с.Арсенівка Новомиргородського району, в останні години життя В.О.Погрібного).

1 жовтня 2017 року в селі Арсенівка Новомиргородського району перестало битися серце Погрібного Віктора Олексійовича, завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природного заповідника «Тобілевичі», голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», лауреата республіканської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького, літературних премій Національної спілки письменників України ім. Остапа Вишні за книгу «Маркове пекло» (2008) та Олеся Гончара за книгу «Куща» (2015), обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка за книгу «Серед українців» (2004), поета, публіциста, заслуженого журналіста України. Нагороджений орденами «Знак Пошани», «За заслуги» 2 ступеня; медаллю «За трудову відзнаку»; Почесними грамотами Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України та її Почесним Знаком.

для анонса

5  жовтня  2017 року  у  відділі  природи  Кіровоградського  обласного  краєзнавчого  музею  відбудеться   музейна   зустріч  з  тваринами  нашого  краю. Вона приурочена до Всесвітнього Дня захисту тварин, що покликаний об’єднувати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети.

1

27 вересня 2017 року у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико- архітектурному заповіднику родини Раєвських (с.Розумівка Олександрівського району) втретє відбулось свято духовного співу «Осінній благовіст», приурочене до 162-ої річниці освячення Свято – Хрестовоздвиженського храму (визначної пам’ятки архітектури ХІХ ст. національного значення), що стало вже традиційним.

1

22 вересня 09.00 у приміщенні СЗШ № 14 м. Кропивницький відбулося відкриття пересувної виставки «Партизанськими стежками», присвяченої  Дню партизанської слави в Україні.

1

У вересні 2017 року нашому місту виповнюється 263 роки. З нагоди відзначення цієї важливої події співробітниками відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею створено фотовиставку «Моє місто», відкриття якої відбулося  18 вересня у НВК № 26 м.Кропивницький.

 1

 

16 вересня 2017 року об 11.00 до Дня міста у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Година з грамплатівкою, що ожила».

для анонса

 

16 вересня 2017 року об 11.00 до Дня міста у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід «Година з грамплатівкою, що ожила».

для анонса

 

19 вересня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться   зустріч з  Митрофаненком Ю.С. кандидатом історичних наук, лауреатом обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова.

1

28 серпня 2017 року відбувся спільний захід обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського та обласного краєзнавчого музею День пам’яті Юрія Яновського «Стрибок над долею», присвячений 115-ій річниці від дня народження українського письменника на базі відділу мистецтв ОУНБ ім. Дмитра Чижевського.

1

 

У рамках відзначення Дня державного Прапора та Дня незалежності України Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм 24 серпня 2014 року на Театральній площі Кропивницького було створено виставку «Символ, що об’єднує».

11

23 серпня 2017 року історико – архітектурний заповідник родини Раєвських спільно з Народним музеєм історії села Розумівки та сільським будинком культури с. Розумівка провели святковий захід до 26 річниці Дня Незалежності України під назвою «Всім серцем любіть Україну».