Новини

1

18 лютого в заповіднику - музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія  пройшло свято прощання з Масляною. У святі взяли участь учасники Міжнародної наукової школи універсології в Кіровоградській області під керівництвом Голуб О.В. та Мельник С.В.

для анонса

 

20 лютого 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться концерт-реквієм «ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ НЕБЕСНІЙ СОТНІ», присвячений вшануванню загиблих на Майдані Незалежності під час Революції Гідності.

для анонса

21 лютого 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні», який присвячується до 205-ої річниці від дня народження С.С.Гулака-Артемовського, автора опери «Запорожець за Дунаєм».

1

15 лютого 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею були проведені майстер-класи, приурочені до свята – Стрітення Господнього, коли зима з весною зустрічаються.

верхушка Кропивницкий

 

21 лютого 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні», який присвячується до  205-ої річниці від дня народження С.С.Гулака-Артемовського, автора опери «Запорожець за Дунаєм».

1

 

14 лютого 2018 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки, присвяченої до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Афганський злам».

1

14 лютого 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї співробітники відділу природи Вікторія Слюсаренко та Наталія Завалій провели майстер-клас до Дня Святого Валентина. Вітальні листівки зі захопленням виготовляли учні 5-В класу Гімназії ім.Т.Г.Шевченка.

1

14 лютого 2018 року  у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбувся  захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу»  - «МАСЛЯНА».

верхушка Кропивницкий

 

14 лютого 2018 року об 11:20 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід – «Афганський злам».

Кожного року 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Однією з гірких сторінок нашої історії стала участь українців у війні в Афганістані 1979 – 1989 рр.

20180206 142156

 

06 лютого 2018 року обласний краєзнавчий музей долучився до Літературного салону, присвяченого Юрію Яновському, який зібрався на базі спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 6 міста Кропивницького за участі учнів та вчителів шкіл міста, науковців, письменників, видавців.

11

 

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей продовжує експонувати пересувну виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 років», створену Українським інститутом національної пам’яті. ЇЇ переглянули окремі групи школярів, а також учасники VI обласної конференції переможців заочних краєзнавчих експедицій 2017 року. На її базі відбулась зустріч шкільної молоді з учасниками Революції Гідності заступником голови Громадської ради при Кіровоградській обласній державній адміністрації Гречухою Миколою Володимировичем та керівником  Кіровоградського обласного контактного центру Лаврусем Андрієм Миколайовичем.

DSCN9701

 

26 січня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Бій під Крутами – сторіччя подвигу». Його проведено з метою виховання національної самосвідомості учнівської молоді та збереження історичної пам’яті про учасників національно-визвольної руху у період Української революції 1917 – 1921 років.

1

 

24 січня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні». Його було присвячено 130-ій річниці від дня народження уродженця нашого краю Гната Петровича Юри – видатного актора і режисера ХХ сторіччя, народного артиста СРСР, фундатора і першого керівника Київського українського драматичного театру ім. Івана Франка (нині – Національний академічний драматичний театру ім. Івана Франка).

1111

 

24 січня 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї була проведена VI обласна конференція переможців заочних краєзнавчих експедицій 2017 року.

Під час конференції учні навчальних закладів області, гуртківці демонстрували вміння презентувати свою пошуково-дослідницьку роботу та глибину наукових досліджень, що проводяться у їхньому регіоні за такими напрямками, як: історичний, археологічний, етнографічний, географічний, екологічний та геологічний, а також провести віртуальну екскурсію залами музеїв при навчальних закладах області.

верхушка Кропивницкий

 

26 січня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, з метою відзначення 100-річчя Української революції 1917–1921р.р., відбудеться захід «Бій під Крутами – сторіччя подвигу».

1111

 

Як уже повідомлялося, у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкрито виставку «100 років боротьби – Українська революція 1917-1921рр.».

111

 

22 січня 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку, підготовлену і надану Українським інститутом національної пам’яті «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921рр.»

верхушка Кропивницкий

 

24 січня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні».

верхушка Кропивницкий

 

19 січня 2018 року о 14.15 у рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років та до Дня Соборності України у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї буде представлена пересувна виставка, створена  Українським інститутом національної пам’яті «100 років боротьби. Українська революція (1917-1921)»

верхушка Кропивницкий

 

19 січня 2018 р. у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу»  - ВОДОХРЕЩА .

            У програмі: розповідь про історію свята, виступ протоієрея отця Михайла  - настоятеля Свято-Преображенського храму с. Велика Виска, обряд освячення води, екскурсія по заповіднику.

1111

 

11 січня 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася обласна літературно-краєзнавча конференція, присвячена                           100-річчю від дня народження відомого українського поета, вченого-лінгвіста й літературознавця канадської діаспори, уродженця Долинського краю Яра Славутича (1918 – 2011).

верхушка Кропивницкий

 

Історико – архітектурний заповідник родини Раєвських філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею 7 січня 2018 року проводитиме захід  Різдво ХристовеЩороку 7 січня весь православний світ відзначає одне з найголовніших християнських свят - Різдво Христове. Вранці 7 січня люди радісно вітаються фразою «Христос народився!», а у відповідь чують – «Славімо його!». У цей день прийнято ходити до церкви на святкову молитву, а також ходити в гості до родичів. У цей день у Свято–Хрестовоздвиженському храмі буде  відслужена Божественна літургія. Біля ікони Різдва Христового буде відслужена благодарственна молебінь, де кожен матиме змогу приклонитись до ікони та прославити  у загальній молитві  Ісуса Христа.

1111

 

5 січня 2018 року відбулась презентація «Наукового збірника Кіровоградського обласного  краєзнавчого музею. Випуск ІІ». 

До співробітників музею з вітальним словом звернулась заступник начальника відділу охорони культурної спадщини, розвитку музейної справи, туризму та культурної спадщини департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Трибуцька Олена Анатоліївна. Вона акцентувала увагу присутніх на важливості краєзнавчої, науково-дослідної роботи для виховання підростаючого покоління, висловила підтримку і радість з нагоди виходу у світ збірника.

1111

 

4 січня 2018 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Битва за Кіровоград у картах і схемах», присвяченої
74-річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських військ 8 січня 1944 року.

верхушка Кропивницкий

 

5 січня 2018 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація другого випуску «Наукового збірника Кіровоградського обласного краєзнавчого музею».

верхушка Кропивницкий

 

Історико – архітектурний заповідник родини Раєвських філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею 7 січня 2018 року проводитиме захід  Різдво Христове.

верхушка Кропивницкий

 

В останні дні минулого року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей взяв участь у безстроковому флешмобі «Музейні таємниці» на сайті Міністерства культури України, що презентує унікальні експонати українських музеїв, що довгий час знаходилися у закритих спецфондах та були невідомі широкому загалу відвідувачів.

верхушка Кропивницкий

 

4 січня 2018 року об 11.00 у приміщені обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація виставки «Битва за Кіровоград у картах і схемах», присвяченої 74-річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських військ 8 січня 1944 року.

111

 

Учора, 29 грудня колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею приймав поздоровлення від керівництва музею. Наша дружня команда працівників музею бажає усім щасливого нового року та Різдва Христового, здійснення усіх мрій, та міцного здоровя! : - )

1

 

26 грудня 2017 р. молодший науковий співробітник відділу історії Дацька В.В. провела чергову інтерактивну бесіду, присвячену зимовим святам, цього разу у НВК №26. Заступник директора навчального закладу Воронов Ю.М. акцентував увагу у своєму виступі на тісній співпраці з музеєм у напрямку естетичного, духовного виховання дітей.

1

 

20 грудня 2017 року в приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького за сприяння ГУНП у Кіровоградській області відбулися урочисті заходи, присвячені Дню вшанування пенсіонерів та ветеранів МВС та Національної поліції України. Захід зібрав правоохоронців усіх поколінь та всіх бажаючих.  Впродовж заходу відбулося прийняття поліцейськими присяги та концерт-привітання.

1

 

19 грудня 2017  року у  філії  Кіровоградського  обласного  краєзна-вчого  музею  історико- архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району) відзначали велике православне свято — День святого Миколая. Одним із найулюбленіших в народі свят завжди було свято святого Миколая. Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Миколай прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним. Він за  був народжений в місті Патари, в Лікії. Його батьки були православними людьми. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов'ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей  та  був піднесений до рангу святих. Урочисто відзначаються дні його пам'яті, лунають молитви до нього як заступника і покровителя знедолених. В цей день було  відслужено богослужіння в Свято – Хрестовоздвиженському храмі, яке очолив настоятель храму протоієрей Михаїл. За церковним звичаєм в цей день біля ікони було прочитано акафіст, кожен мав змогу звернутися у своїх моливах до святого зі своїми проханнями. Після  цього  прихожани та гості нашого свята пройшли хресною ходою навколо храму з старовинною іконою святого Миколая, якій понад 250 років.

1

 

19 грудня 2017 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї було проведено тематичний майстер-клас, присвячений Святому Миколаю.

1

 

14 грудня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся  захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні»  за участю Холявка Віктора Валентиновича – голови громадської організації «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород».

1

 

7 та 8 грудня 2017 р. акцію продовжено на базі Кіровоградського обласного центру народної творчості. Далі - місто Новомиргород Кіровоградської області.

1

 

7 грудня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся  захід патріотичного спрямування «Герої не вмирають, герої – назавжди!».

20171206 142114

 

6 грудня 2017 р. продовжились заходи у рамках акції «Україна вишивана». Зранку співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, зокрема координатори акції від музею - Колесник С.Е.(заступник директора з науково-методичної роботи) та Завалій Н.В. (молодший науковий співробітник відділу природи), зустрічали охочих долучитись до роботи. Були тут і відомі у краї майстри народної творчості з громадських організацій «Ниточка» та «Єлисаветградський узвіз», і просто бажаючі підтримати патріотичний порив. Абрис Кіровоградської області поступово заповнювався бузковим кольором, зрушилось також вишивання державного прапора України.

DSCN0318

 

6 грудня 2017 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч учнівської молоді із військовослужбовцями, присвячена до Дня Збройних Сил України. Метою заходу стала популяризація української армії, виховання патріотизму, ознайомлення учнів із правдивою історією війни на сході України. Захід зібрав співробітників обласного краєзнавчого музею, учнів і викладачів комунального закладу «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

111

 

Акція «Україна моя вишивана», що стартувала 22 червня 2017 р. на Тернопільщині, вже відбулася у західних та південних областях. До неї долучилось кілька тисяч осіб різного віку і статі. Її суть полягає у вишиванні зображення карти України хрестиком усіма обласними центрами, що є символом єднання країни. Мапа розміром 3х1,5 метри мандрує країною, місцеві волонтери координуються із громадами та організовують акцію у своєму населеному пункті.

для анонса

 

7 грудня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться   захід патріотичного спрямування.

DSCN0239

 

01 грудня 2017 року з нагоди 125-річчя від дня народження відомого майстра живопису першої половини ХХ століття, педагога і нашого земляка Олександра Осмьоркіна (1892–1953) у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Місто митця».