Новини

01

 

25 квітня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація та майстер-клас «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО – ПИСАНКА».

для анонса

 

25 квітня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація та майстер-клас «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО – ПИСАНКА».

01

 

23 квітня 2019 року у приміщенні відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Час екологічної свідомості», присвячений Дню довкілля та Міжнародному Дню Матері-Землі.

для анонса

 

25 квітня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід «У пам’яті народній», присвячений Дню пам’яті і примирення - 8 травня та Дню перемоги над нацизмом – 9 травня.

для анонса

 

23 квітня 2019 року у приміщенні відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «Час екологічної свідомості», присвячений до Дня довкілля та Міжнародного дня Матері-Землі.

01

 

3 квітня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» присвячений Міжнародному дню театру.

01

 

29 березня 2019 року у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбувся захід з нагоди Міжнародного дня театру та    205-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

01

 

Сьогодні, 29 березня, напередодні весняних канікул, в гості до Кіровоградського обласного краєзнавчого музею завітали учні молодших класів навчально-виховного об’єднання «Вікторія-П».

01

 

Щороку, 21 березня та 22 березня світова спільнота відзначає два свята – Міжнародний день лісу та Всесвітній день води.

29 березня 2019 року, з нагоди цих свят, відбулася зустріч наукового співробітника відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Світлани Саванчук з учнями четвертого класу НВО ЗОШ № 24.

для анонса

 

3 квітня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», присвячений Міжнародному дню театру.

Цього дня гостями дому корифея стануть учасники аматорського драматичного колективу «Відродження» Карлівської філії Соколівського Центрального сільського будинку культури Кропивницького району Кіровоградської області (керівник Надія Бережна).

для анонса

 

21 березня 2019 року о 14.15 у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться бесіда «Завершення визволення Кіровоградщини від німецько-фашистських військ у березні 1944 року».

01

 

19 березня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено консультацію-практикум для директорів музеїв музеїв-юридичних осіб області з питань проведення звірення наявності предметів і матеріалів науково-допоміжного фонду в музейних закладах області. Метою проведення даного зібрання було обговорення алгоритму звірення науково-допоміжного фонду, практичної сторони даного процесу.

01

 

18 березня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено захід з презентацією інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської  виставки «Донбас: переPROчитання образу», підготовленої Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України.

01

 

10–12 березня 2019 р. співробітники музею історії українського хореографічного мистецтва з робочим візитом відвідали місто Львів. Завідуюча музею історії українського хореографічного мистецтва
Чонтай О.М. та старший науковий співробітник Конобрицька Я.В. мали на меті привітати з 55-річчям колектив заслуженого ансамблю народного танцю України «Юність», який розвиває та популяризує українське народне хореографічне мистецтво.

01

 

Сьогодні, 15 березня 2019 року, в гості до Кіровоградського обласного краєзнавчого музею завітали учні молодших класів навчально-виховного об’єднання «Вікторія-П». Враховуючи вік та дитяче світосприйняття,  директор обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна та завідувач відділу природи Слюсаренко Вікторія Анатоліївна провели захоплюючу «музейну подорож» відділами історії та природи.

01

 

14 березня 2019 р. в рамках проведення заходів з нагоди святкування 80-річчя утворення Кіровоградської області у приміщенні обласного Центру народної творчості відбулося відкриття виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Майстри «Дивосвіту» - ювілею області».

01

 

14 березня 2019 року о 14.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки "Донбас: переPROчитання образу". Звідки з’явилася назва «Донбас» і чому сучасні українські історики називають її «гібридною»? Коли почався опис цього регіону України та світу як прорадянського та проросійського? Та наскільки «культ праці, день шахтаря, земля терору» – про реальний Донбас? Відповіді на це українські історики знайшли в архівах. Багато фотографій і документів, представлених на виставці, публікуються вперше.

для анонса

 

14 березня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкривається інформаційно-просвітницька, контрпропагандистська  виставка «Донбас: переPROчитання образу», підготовлена Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України.

    01

 

     11 березня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід «Мотиви весни» що був присвячений Міжнародному дню прав жінок і миру.

01

 

Зі святом Весни – Міжнародним жіночим днем 8 березня жінок обласного краєзнавчого музею привітали викладачі і учні музичної школи №1 ім. Г.Г. Нейгауза. Святковий настрій створили неперевершені твори світової класичної музики у талановитому виконанні молодих музикантів.

для анонса

 

11 березня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід «Мотиви весни» присвячений Міжнародному дню прав жінок і миру.

01

 

6 березня 2019 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «З Шевченком крізь роки», присвяченої 205-й річниці з дня народження українського художника, поета і громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

01

 

5 березня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося свято Масниці, Колодія. Працівники музею відтворили звичаї і традиції українського народу, посмакували варениками з сиром та млинцями, запашним чаєм та узваром. Насамкінець, за традицією, в останню неділю Масниці просили вибачення. Музейні працівники долучилися до такого звичаю і усі попросили пробачення один у одного та побажали здоров’я, наснаги на наступний рік.

для анонса

 

10 березня 2019 року історико – архітектурний заповідник родини Раєвських, філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, проводитиме свято Масляної з циклу «Звичаї і обряди українського народу».

fullsize

 

5 березня 2019 року о 13:00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться свято Масляної.

для анонса

 

6 березня 2019 року о 13.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «З Шевченком крізь роки», присвяченої 205-й річниці з дня народження українського художника і поета Тараса Григоровича Шевченка.

       37

 

 26 та 28 лютого 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася зустріч у музичній вітальні. Цими днями гостями дому корифея стали викладачі та учні музичної школи № 4 м. Кропивницького.

для анонса

 

26 та 28 лютого 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудуться зустрічі у музичній вітальні. Її гостями в ці дні стануть викладачі та учні музичної школи № 4 м. Кропивницького. Заходи, що відбуватимуться в рамках мистецько-просвітницького проекту Любові Кардаш «Секрет успіху Соломії Крушельницької», подарують глядачам зустріч з чарівним і захоплюючим світом української музики. В програмі концерту – музично-драматична сцена, різноманітні вокальні та інструментальні номери.

01

 

20 лютого 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся концерт - реквієм, присвячений вшануванню загиблих на Майдані під час Революції Гідності.

01

 

19 лютого 2019 р. науковий співробітник відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Завалій та голова Кіровоградської обласної громадської організації матерів дітей та молоді з інвалідністю «Серце матері» Людмила Шукрута організували та провели зустріч з дітьми та молоддю з обмеженими можливостями.

для анонса

 

20 лютого 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться вечір-реквієм, присвячений вшануванню загиблих на Майдані під час Революції Гідності.

01

 

14 лютого світ відзначає найромантичніше свято – День Святого Валентина, День кохання.

Назва ця не випадкова, адже саме в цей день люди найчастіше говорять один одному лагідні та теплі слова, освідчуються у коханні, дарують подарунки.

Традиційним подарунком на день закоханих є «валентинка». Напередодні Дня Святого Валентина їх продають на кожному кроці. Але листівку-«валентинку» можна зробити власноруч.


 

Так, 14 лютого 2019 р. науковий співробітник відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Завалій провела для учнів 4-го класу ЗОШ №24 майстер-клас по виготовленню «валентинок».

Бажаємо, щоб День Святого Валентина приніс кожному взаємне кохання, ніжність почуттів та романтичний настрій.

 

02

 

03

 

04

 

05

 

05

 

05

 

05

 

 09

 

10

 

10

 

10

 

 

01

 

14 лютого відбулися звітно-виборчі профспілкові збори.

01

 

12 лютого 2019 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки, присвяченої до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Ціна чужої війни». Цього року виповнюється 30 років з дня виведення радянських військ із Афганістану.

для анонса

 

12 лютого 2019 року о 13:00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід – «Ціна чужої війни», приурочений до 30‑х роковин виведення радянських військ з Афганістану.

Кожного року 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Однією з трагічних сторінок нашої історії стала участь українців у війні в Афганістані 1979 – 1989 рр.

01

 

8 лютого 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід присвячений пам’яті  заслуженого артиста Абхазії Трибиненка Володимира Никаноровича (1939 – 2016) в минулому –  актора Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, учасника аматорських хорових колективів.

для анонса

 

8 лютого 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений пам’яті  заслуженого артиста Абхазії Володимира Трибиненка (1939 – 2016), у минулому - актора Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, учасника аматорських хорових колективів.

01

 

25 січня 2019 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Пам’ятаємо героїв Крут». Його проведено з метою виховання національної самосвідомості та збереження історичної пам’яті про учасників національно-визвольної руху в період Української революції 1917 – 1921 років.

для анонса

 

25 січня 2019 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею у рамках проекту, присвяченому 100-річчю Української революції, відбудеться захід «Пам’ятаємо героїв Крут».

01

 

22 січня 2019 року на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.К. Винниченка відбулося відкриття виставки «СИМВОЛ ТВОЄЇ СВОБОДИ. 100 років Державного герба України», яка підготовлена до експонування працівниками відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Авторами виставки стали Український інститут національної пам’яті та видавництво «Родовід».

01

 

19 січня 2019  року в історико – архітектурному заповіднику родини Раєвських філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» до  свята  Водохреща.