Новини

для анонса

 

16 серпня 2019 р., напередодні Міжнародного дня бездомних тварин, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей спільно з Кіровоградською обласною громадською організацією «Щасливий пес» проводить тематичний захід.

01

 

23 липня 2019 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею  вперше проведено урочистості у рамках проекту Міністерства юстиції України «Шлюб за добу».

Рисунок1

 

З липня 2019 року КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ приєднується до проекту Міністерства юстиції «ШЛЮБ ЗА ДОБУ»  як акредитований центр проведення урочистостей.

01
 
12 липня 2019 р. у меморіальному музеї М.Л.Кропивницького радо вітали учасників багатоденного історичного ралі для класичних автомобілів по дорогах України «ЗІРКОВЕ РАЛІ 2019» та Національного мистецького фестивалю «Кропивницький - 2019».

01

 

7 липня 2019 року в історико-архітектурному заповіднику родини  Раєвських, філії Кіровоградського обласного краєзнавчого  музею проведено   захід  до  свята  Івана Купала.

для анонса

7 липня 2019 року  історико- архітектурний  заповідник  родини  Раєвських,  філія  Кіровоградського  обласного  краєзнавчого  музею, проводитимуть захід  з  циклу «Звичаї і обряди українського народу» свято Івана Купала.

02

 

25 червня 2019 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Основний закон України. Історія і сучасність». Захід проведено з нагоди 23-річчя прийняття Конституції України.

1

24 червня 2019 року о 12.00 у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, за участі колекціонерів, науковців, краєзнавців, працівників музеїв і бібліотек, ЗМІ та зацікавлених громадян відбулося відкриття виставки “Кам'яні шати міста. Цегла Єлисаветграда-Єлисавету”. Презентація оригінальної виставки присвячена 265-тій річниці закладання фортеці Св. Єлисавети та є спільним проектом обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського та Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

01

 

Сьогодні побували на екзамені майбутніх хореографів України. Отримали масу задоволення та нові надходження до музею історії українського хореографічного мистецтва. Велика подяка Босому Василю Сильвестровичу!

IMG 2883

 

20 червня 2019 року співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею провели у Навчально-виховному комплексі № 26 м. Кропивницького бесіду «Кіровоградщина. Червень 1941-го…». Ведучий заходу старший науковий співробітник відділу історії Борис Шевченко наголосив, що бесіда присвячена Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні.

для анонса

 

24 червня о 12-й годині у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського відбудеться відкриття виставки «Кам’яні шати міста. Цегла Єлисаветграда - Єлисавету». Це спільний проект краєзнавчого музею та бібліотеки. Унікальна колекція створена на основі матеріалів переданих колекціонером-краєзнавцем Ю.В.Тютюшкіним краєзнавчому музею і нараховує близько 250 одиниць.

Запрошуємо на відкриття, вхід вільний.

 

 

01

 

Цими літніми днями викладачі і студенти кафедри хореографії та художньої культури на чолі з деканом факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини завітали до музею історії українського хореографічного мистецтва, де з цікавістю познайомилися з експозицією музею, а також поспілкувалися з народним артистом України, науковим консультантом музею Кривохижею Анатолієм Михайловичем.

01

 

5 червня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася зустріч у музичній вітальні. Гостем дому корифея став Віктор Валентинович Холявко, голова Громадської організації «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород».  Перед відвідувачами музею він виступив з розповіддю про бардівську пісню. Потім відвідувачі музею (цього разу ними були учні спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 14 міської Ради м. Кропивницького) познайомилися з художньою програмою, що вже полюбилася юним слухачам.

01

 

2 червня у Кіровоградському краєзнавчому музеї відбулась зустріч з лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів – Любов’ю Кардаш. Це було свято театру, співу, музики.

Любов Кардаш та її учениця Анна Чумаченко показали театральне дійство, що виросло з культурно-просвітницького проекту «Секрет успіху Соломії Крушельницької».

концерт Соломія2

 

Фотовиставка "Моя Соломія" та прем'єра музично - драматичної вистави "Секрет успіху Соломії Крушельницької".

 

 

01

 

24.05. 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулися робочі профспілкові збори.

Спілчани були проінформовані про роботу обласної звітно-виборної конференції працівників культури, зокрема про роботу за звітний період  2014-2019 року та ознайомилися з напрямками діяльності обласної профспілки працівників культури на наступні 5 років.

01

 

23 травня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід присвячений 179-й річниці від дня народження М.Л.Кропивницького.

Захід розпочався з традиційного покладання квітів до пам’ятника Батьку української сцени і українських акторів М.Кропивницькому на садибі музею його імені.

для анонса

 

23 травня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений 179-й річниці від дня народження М.Л.Кропивницького.

Захід розпочнеться з традиційного покладання квітів до пам’ятника корифею на садибі музею його імені.

002

 

Сьогодні весело та пізнавально у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї провели час учні загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів №16, які відвідали майстер-класи – «Таємниці бабусиної скрині», «Веселий кіт» та «Відтвори історію».

 

1

17 травня 2019 р., у переддень Міжнародного дня музеїв Кіровоградський обласний краєзнавчий музей представив святкову програму «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї».

22222 

 

17 травня 2019 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею традиційно відбулись урочистості з нагоди відзначення учасників конкурсу на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

01

 

16 травня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «СВІТ ГОНЧАРСТВА» та творча зустріч з автором, художником-керамістом Ларисою Кулініч.

Захід було проведено з метою популяризації історії рідного краю та збереження історичної пам’яті.

01

 

16 травня 2019 року відбулася XXIV Кіровоградська обласна звітно-виборна конференція профспілки працівників культури. Під час обговорення звіту голови Кіровоградського обкому профспілки працівників культури Кадук З.М. виступила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна. Вона наголосила на важливості співпраці роботодавців з профспілковими органами та висунула ініціативу про проведення на рівні держави форуму із залученням Президента України, представників відповідних урядових структур, усіх тих, хто вирішує долю культури. Це дуже важливо в умовах децентралізації, підкреслила Наталія Юріївна.

d0578156 8af7 45bc b32b bce9ea75df1a

 

16 травня 2019 року о 11.00 в приміщенні благодійної організації "Благодійний фонд "Милосердний Самаритянин" з нагоди Дня Європи відбулося відкриття пересувної виставки "Наші земляки – визволителі Європи".

івівівів

 

Колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею глибоко сумує та висловлює щирі співчуття рідним, близьким та колегам Юрія Петровича Богуцького – колишнього Міністра культури України, політика, академіка Національної академії мистецтв, професора, кандидата філософських наук, директора Інституту культурології, заслуженого діяча мистецтв і просто великої людини, фахівця галузі культури.

main picture

 

Навздогін до попередніх надходжень обласний краєзнавчий музей, поспіхом, доставив до своїх фондів ще 2 машини майбутніх експонатів. Серед них – буфет і секретер, етажерка, тумби і дзеркала, електричні та механічні прилади, інтер’єрні тканини і одяг, посуд, мала скульптура та велика кількість побутових дрібниць, аж до срібної каблучки. Із радістю від нових поповнень присутня і гіркота з обмеженістю площ, насамперед приміщень для попереднього перебування предметів, що надійшли, для проведення дезінфекції, яка стає більш відчутнішою і гострішою.

За безоплатну ж передачу щиро дякуємо новому другові музею та добродійниці пані Тетяні.

01

 

Нещодавно відбулося чергове поповнення етнографічної колекції Кіровоградського обласного краєзнавчого музею вишитими рушниками, переданими жителькою міста Кропивницького. Серед нових надходжень один  рушник вирізняється незвичністю та унікальністю.

У його верхньому ярусі зображено чоловіка-лицаря на коні із шаблею в руці, який перемагає змія (Юрій Змієборець), а у середньому ‒ вишито рік: «1954» та слово «ІРАТ.».

night mus

 

ПРОГРАМА

культурно-мистецької акції

«ЗІРКОВА НІЧ У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ»

у рамках Міжнародної акції «Ніч музеїв»

 

01

 

9  травня  2019  року  у  селі  Розумівка  відбувся   мітинг,  приурочений  до  Дня  перемоги  над  нацизмом  у Другій світовій  війні. Захід    проводили  співробітники  історико-архітектурного заповідника  родини  Раєвських спільно  з  Розумівською  сільською  радою, народним  музеєм села  та  Будинком  культури. 

01

 

З нагоди Дня пам’яті та примирення, пам’яті жертв Другої світової війни науковці відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею вирішили створити виставку «Ваш подвиг – наша пам’ять», відкриття котрої відбудеться 10 – го травня 2019 року у приміщенні   Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни.

01

 

8 травня 2019 року в приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Чижевського відбувся захід, присвячений Дню пам’яті та примирення та 74-й річниці капітуляції нацистської Німеччини.

IMG 0007

 

З перших років Незалежності у обласному краєзнавчому музеї зберігається артефакт, який тільки зараз, у часи доступності до нової інформації та розгалуженим інтернет-ресурсам, набув справжньої історичної цінності. Мова йде про особисту військову печатку «Господар 4-го пішого Запорожського полковника Богуна полку», історія якої припадає на початковий період Директорії Української Народної Республіки (листопад 1918 – листопад 1920). До речі, на першому етапі це державне утворення, разом із Симоном Петлюрою, очолював і наш земляк Володимир Винниченко, а основна маса подібних предметів сьогодні зберігається у приватних колекціях.

для анонса

 

П’ятий благодійний книжковий аукціон має на меті збір коштів на створення меморіальної дошки для вшанування пам’яті історика і краєзнавця з Кропивницького Петра Кизименка, а також популяризацію творів відомих українських письменників та місцевих авторів.

для анонса

 

9  травня  2019  року  в  селі  Розумівка  відбудеться   мітинг,  приурочений  до  Дня  Перемоги  над  нацизмом  у Другій світовій  війні. Захід  буде  проведено  працівниками  заповідника  родини  Раєвських спільно  з  Розумівською  сільською  радою, народним  музеєм   та  будинком  культури. Розпочнеться  захід  у  центрі  села  Розумівка  біля  пам’ятника  воїнам Другої  Світової  війни.

01

 

7 травня 2019 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», присвяченої Дню пам’яті та примирення.

для анонса

 

7 травня 2019 року о 14.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», присвяченої Дню пам’яті та примирення.

01

 

26 квітня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї продовжилися заходи до свята Пасхи «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО – ПИСАНКА».

Цього дня до музею завітали учні НВО «ЛШ ДНЗ «Вікторія-П».

01

 

25 та 26 квітня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулися заходи «У пам’яті народній», присвячені Дню пам’яті і примирення8 травня та Дню перемоги над нацизмом – 9 травня.

01

 

Наближається ще одне 26 квітня…

Саме у цей день 1986 року «вогонь Чорнобиля» опалив землю і душі мільйонів українців. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності тисяч наших земляків.