Новини

anonc

29 березня 2013 року об 11.00 у обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Паперові дива», створеної з робіт, виконаних учнями професійно-технічних навчальних закладів області по тематиці «Японське народне мистецтво очима українців».

anonc

28 березня 2013 року об 11.00 у обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Паперові дива», створеної з робіт, виконаних учнями професійно-технічних навчальних закладів області по тематиці «Японське народне мистецтво очима українців».

DSC 3360

Масляна (сирний тиждень, Масниця, Пущення або Сиропуст) — це останній тиждень перед Великим постом, — колись велике язичницьке свято проводів зими. І весь отой святковий розгул і гармидер — пісні й танці, катання на конях, частування варениками і круглими, мов сонце, млинцями, — мав на меті одне: наполохати, прогнати зиму.

anonc

19 березня 2013 р. у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений Міжнародному дню театру.

У заході візьмуть участь працівники творчого складу Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького: ветерани сцени Євгенія Миронович та Лідія Кравцова, заслужена артистка України Галина Романюк, актор Олексій Дорошев.

anonc

20 березня 2013 р. у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні» за участю студентів і викладачів Кіровоградського музичного училища. Талановита молодь виступить з цікавою програмою, куди увійшли твори для гітари, акордеону, бандури, вокальні номери.

DSC 2957

5 березня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбувся тематичний захід, присвячений міжнародному Жіночому Дню 8 Березня.

DSC 2878

27 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід «Шевченківські дні у музеї».

Захід розпочав завідувач відділом обласного краєзнавчого музею, меморіальним музеєм М.Л.Кропивницького Микола Галицький, що розповів про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка, його захоплення театром. Для учасників заходу, учнів старших класів гімназії ім. Тараса Шевченка, було проведено екскурсію «Мотиви Т.Шевченка у творчості Марка Кропивницького».

5 березня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться тематичний захід, присвячений міжнародному Жіночому Дню 8 Березня, за участю поетеси Наталії Дубіної, авторки книги «Ліків від щастя нема!», збірки поезій і пісень.

DSC 2722

Ниточки бувають різні. Але є серед них чарівні, які допомагають творити казку…

Саме про це говорять експонати, представлені на виставці «Ниточка, що створює дива» яка відкрилася 22 лютого 2013 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з нагоди 6-ї річниці створення любительського об’єднання Клуб народних ремесел «Ниточка» Кіровоградського районного Будинку культури.

27 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться тематичний захід «Шевченківські дні у музеї».

Відвідувачам буде запропоновано екскурсію по діючій експозиції «Мотиви Т.Шевченка в творчості М.Кропивницького», розповідь про творчий шлях геніального поета та його зв’язок з театром.

   DSC 2653 

          23-го лютого в Україні відзначається День Захисника Вітчизни. До цієї дати з 18 до 21 лютого співробітники обласного краєзнавчого музею проводять цикл виставок під загальною назвою «Вони не скорилися ворогу» для учнів та студентів навчальних закладів Кіровограда: Кіровоградського колегіуму, медичного коледжу ім.Є.Мухіна, Кіровоградського інституту регіонального управління економікою.

 

DSC 2425

15 лютого 2013 р. у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого відбулися VІ обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання - спільний проект обласної організації Національної спілки краєзнавців України, літературно-меморіального музею І. К. Карпенка-Карого та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

Шановні кіровоградці та гості міста!

 

22 лютого 2013 року о 14.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Ниточка, що створює дива…», присвячена 6-річчю клубу народних ремесел «Ниточка» (керівник Наталія Ніжнікова).

На виставці можна побачити роботи майстрів клубу та прийняти участь у цікавих майстер-класах: вишивка стрічками, вузелкове мереживо, лялька-мотанка, в’язання.

Запрошуємо всіх поринути у світ чарівної ниточки.

Телефон для довідок: 24-19-62

DSC 2604

15 лютого 2013 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40) відбулась презентація книги  В.Г. Ноженко, Т.Д.Храпової «Музей як доля».

Автори, Ноженко Валентина Григорівна і Храпова Тетяна Дмитрівна, «музейники» зі стажем  майже 40 років. Вони розповіли про свій задум, збирання матеріалів, роботу над книгою, про героїв літопису, з якими особисто спілкувались, працювали. На екрані, тим часом, демонструвались фото з історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

15 лютого 2013 року о 15.00 у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40) розпочнеться презентація книги     В.Г. Ноженко, Т.Д.Храпової «Музей як доля». На захід запрошено ветеранів музейної справи області, більшість з яких працювала у краєзнавчому музеї. Та й автори книги, Ноженко Валентина Григорівна і Храпова Тетяна Дмитрівна, «музейники»  протягом 40 років. Проведе зустріч Агапєєва Наталія Юріївна – директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. У теплій, дружній обстановці представники громадськості, творчої інтелігенції міста обміняються думками з приводу нового видання, скажуть добрі слова людям, які обрали своєю долею музей, збереження безцінних святинь нашої країни. Протягом вечора студенти Кіровоградського музичного училища виконають прекрасні твори.

DSC 2359

5 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася презентація виставки «Від ярмаркового балагану до мистецтва ХХІ століття», присвяченої історії українського театру.

Значна частина експозиції побудована на місцевому матеріалі і розповідає про театральну історію Кіровоградщини, видатних митців-земляків М.Л.Кропивницького, родину Тобілевичів та їх послідовників.

DSC 2296

28 січня цього року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Український солоспів» за участю вихованців дитячої музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса та презентацією виставки «Митець з ласки Божої» за матеріалами фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, присвячені нашому земляку, композитору Юлію Сергійовичу Мейтусу, 110-у річницю з дня народження котрого ми вшановуємо.

5 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться презентація виставки «Від ярмаркового балагану до мистецтва ХХІ століття», присвяченої історії українського театру.

Значна частина експозиції побудована на місцевому матеріалі і розповідає про театральну історію Кіровоградщини, видатних митців-земляків М.Кропивницького, родину Тобілевичів та їх послідовників.

28 січня цього року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «Український солоспів» за участю вихованців дитячої музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса та презентацією виставки «Митець з ласки Божої» за матеріалами фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, присвячені нашому земляку, композитору Юлію Сергійовичу Мейтусу. 110-у річницю з дня народження котрого ми вшановуємо.

     8 лютого 2013 року о 8.00 у ЗОШ №24 відбудеться презентація пересувної виставки «Чорний тюльпан», підготовленої співробітниками обласного краєзнавчого музею.

       Її створено у рамках заходів про відзначення 24-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану.

DSCN1348

15 січня 2013 року  працівниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею був проведений масовий захід, присвячений новорічним святам та різдвяним оберегам.

DSC 2107

15 січня 2013 року у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся тематичний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Новорічні та різдвяні вітання» за участю жіночого аматорського ансамблю авторської і народної пісні «Любисток» Кіровоградського міського Будинку учителя.

P1460903

4 січня 2013 року в приміщенні вiйськової частини Кiровоградського гарнiзону відбулася презентація виставки "Герої Кіровоградської наступальної операції, присвяченої 69-й річниці визволення Кіровограда від фашистських загарбників.

Кіровоградська наступальна операція завершила ряд боїв нашого фронту на правому березі Дніпра, склалися умови для переходу в рішучий наступ. Керував нею командуючий 2-м Українським фронтом   генерал І.С.Конєв.

15 січня 2013 року у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбудеться тематичний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Новорічні та різдвʼяні вітання» за участю жіночого аматорського ансамблю авторської і народної пісні «Любисток» Кіровоградського міського Будинку учителя під керівництвом Неллі Черняєвої.

P1460892

10, 17, 18, 24 грудня Валентина Дацька – екскурсовод обласного краєзнавчого музею організувала та провела цикл бесід «Зимові свята і обряди» для учнів НВК № 26 м. Кіровограда.

Мета бесіди – ознайомити школярів з українськими народними святами зимового циклу, виховувати повагу та любов до українських народних звичаїв та обрядів.

Бесіда «Зимові свята і обряди» перетворилась в справжнє театральне дійство, де акторами стали учні молодших класів.

DSC 1959

21 грудня у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки новорічної іграшки «На гостини до ялини».

Ми з дитинства очікуємо на Новий Рік та Різдво, передчуваючи не лише гору казкових подарунків, але й прикрашання оселі та ялинки новорічними прикрасами. Та навіть не замислюємося, як і чому з’явився цей звичай.

DSC 1938

              17 грудня, напередодні Дня святого Миколая, на базі Кіровоградського медичного коледжу ім.Є.Мухіна відбувся спільний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Святий Миколай на гостини нас запрошує», який був підготовлений відділом обласного краєзнавчого музею – меморіальним музеєм М.Кропивницького та КМК ім.Є.Мухіна.

Шановні кіровоградці та гості міста!

   В Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї 21 грудня о 13.00 відбудеться презентація виставки "Свято Новорічної іграшки".

DSC 1789

13 лютого 2012 р. у відділі обласного краєзнавчого музею –меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Вечорниці на Андрія». До присутньої в залі молоді звернувся завідувач меморіальним музеєм М.Кропивницького Микола Галицький., який познайомив присутніх з традиціями дому корифея.

DSCF7024

13 грудня о 12.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Новий рік в поштових листівках», яка присвячена святкуванню Нового року та Різдва Христового.

В Україні Новий рік святкується на державному рівні. Відзначення Нового року в українців поєднує в собі найрадісніші почуття миру, любові і взаєморозуміння. Це свято асоціюється з новими починаннями, безліччю подарунків, здійсненням заповітних бажань у новому році.

17 грудня, напередодні Дня святого Миколая, на базі Кіровоградського музичного коледжу ім. Є.Мухіна проспект Комуністичний, 16 відбудеться захід з цикл «Звичаї і обряди українського народу» - «Святий Миколай на гостини нас запрошує».

newyear2012

13 грудня о 12.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка «Новий рік в поштових листівках», яка присвячена святкуванню Нового року та Різдва Христового.

На виставці представлені дореволюційні новорічні і різдвяні поштові листівки та листівки радянського часу (середина-друга половина ХХ ст.),які  для експонування були надані місцевим колекціонером Ю.В. Тютюшкіним. Всього колекціонер представив 253 поштові листівки, з яких третину складають листівки дореволюційного часу.

13 грудня 2012 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Вечорниці на Андрія».

DSC 1649

Відділом охорони культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації 5 грудня 2012 року  в приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася прес-конференція за підсумками археологічних досліджень на Кіровоградщині в 2012 році. На захід було запрошено відомих вчених - археологів, які представляють академічні установи м. Києва, м. Одеси, Кіровоградської області та досліджували протягом останнього періоду ряд унікальних пам’яток археології області.

S6301085

З листопада 1942 р. по грудень 1943 р.  у с. Красногірка  Голованівського району Кіровоградської області діяла підпільна молодіжна організація «Спартак». Члени останньої зібрали і передали партизанам вибухівку, близько 50 гвинтівок, 2 кулемети, понад 200 гранат, виводили з ладу сільськогосподарську техніку та млин, брали участь у знищенні представників окупаційної влади, у тому числі місцевих поліцаїв. На жаль, організація «Спартак» була викрита, а її учасники страчені.

DSC 1583

3 грудня 2012 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Кропивницького відбувся захід, присвячений Міжнародному дню інвалідів. На сцені  «Музичної вітальні» перед юнацькою аудиторією виступали учасники вокальної групи хору Українського товариства сліпих «Калина».

Сьогодні багато людей у світі має статус інвалідів і як ніколи актуальним є залучення їх до активного творчого життя.

DSC 1439

Виставка складається з 24 тематичних планшетів, присвячених Центральній Раді (2), Гетьманській Україні (1), Директорії (2), ЗУНР (1), Кубані (1) та УРССР (17).

На кожному планшеті змонтовані різноманітні матеріали: документи, карти, фотографії, малюнки. Під документами посилання на джерела, переважна більшість з яких архівні.

Основна частина архівних матеріалів запозичена з фондів Державного архіву СБУ, ЦДАГО України, державних архівів областей. Більшість документів за відсутністю місця подається у фрагментах.

         

         28 листопада 2012 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Кропивницького в рамках тижня «Театр дітям та юнацтву» відбувся захід за участю працівників творчого складу Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.