Новини

DSC 4396

     19 квітня 2013 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї - науково-методичному центрі  для музейних закладів області відбулася презентація каталогу «Музеї при навчальних закладах України». Упорядник Лариса Гайда – методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я ОІППО ім. В.Сухомлинського, «Відмінник освіти України», лауреат обласної краєзнавчої премії імені В.Ястребова(2010), «Почесний краєзнавець України»(2011).

anonc

23 квітня 2013 року в обласному краєзнавчому музеї о 15 годині відбудеться презентація книги видатного українського поета, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, нашого земляка Володимира Базилевського «Тепер і тут», виданої громадським видавництвом обласного літературного об’єднання «Степ», однойменної назви і присвячена 75-річчю з дня народження поета.

         «Тепер і тут» – це поетичний триптих…

anonc

Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм, його відділами та філіями з 22 квітня по 1 травня 2013 року заплановано:

DSC 4253

18 квітня 2013 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч і одночасно презентація книг Кузьменко (Струтинської) Галини Іванівни. Презентовано видання 2011-2012 років, що побачили світ завдяки «Імекс – ЛТД» : «Слово про батька», «Одинадцять кроків до успіху», «Спасибо за то, что я живу!» , «Женщина, на которой держится дом», «Спасибо за право быть собой», «Спасибо за любов»,  «Спасибо за счастье и мечту!», «Девять вечеров с Галиной Кузьменко», «Розбудіть успіх у собі!» «Почему рождаются стихи?».

anonc

18 квітня 2013 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї о 16.00 відбудеться зустріч і одночасно презентація книг Кузьменко (Струтинської) Галини Іванівни.

DSC 3931

12 квітня 2013 року виповнюється 125 років від дня народження Генріха Густавовича Нейгауза – видатного вітчизняного піаніста і педагога (уродженця міста Єлисаветграда - нинішній Кіровоград).

obklad

    19 квітня 2013 року о 1300 у Білому залі обласного краєзнавчого музею відбудеться короткотерміновий семінар «Каталог музеїв при навчальних закладах України», як джерело розвитку освітянського краєзнавства». Під час роботи семінару відбудеться презентація каталогу музеїв при навчальних закладах України, виданого за сприяння Центру памʼяткознавства Національної Академії наук України і українського товариства охорони памʼяток, історії та культури, упорядником якого є Гайда Л.А.

123

12 квітня 2013 року виповнюється 125 років від дня народження Генріха Густавовича Нейгауза – видатного вітчизняного піаніста і педагога (уродженця міста Єлисаветграда – нинішній Кіровоград). Враховуючи значний внесок Генріха Нейгауза у вітчизняну та світову музичну педагогіку, школу фортепіанного виконавства, Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм, Державним архівом Кіровоградської області, Народним музеєм Генріха Нейгауза при музичній школі №1 ім. Г.Г.Нейгауза, Кіровоградським музичним училищем та Кіровоградським музеєм музичної культури ім. К.Шимановського створюється виставка, присвячена цій знаменній події. 

DSC 3700

26 березня 2013 року у заповіднику-музеї  І.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія  відбувся захід, присвячений до міжнародного Дня театру. Гостями та учасниками були головний художник Босий П.В. та інші представники творчих професій Кіровоградського академічного театру ляльок, талановита молодь та викладачі Кіровоградського музичного училища. Від фахівців театральних професій всі почули захопливу розповідь про мистецтво театру, побачили ляльок, що виготовлені для вистав. Далі – були пісні у виконанні студентів Кіровоградського музичного училища, що входять до складу лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів хору «Прима Віста» під керівництвом Оксани Трушиної. Молоді таланти зачарували присутніх своєю майстерністю та голосами.

DSC 3770

29 березня 2013 року Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм і Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості урочисто відкрито виставку «Паперові дива». Захід відбувся у приміщенні обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40). Для участі у виставці відібрані кращі зразки декоративно-ужиткової творчості, виконані учнями професійно-технічних навчальних закладів області по тематиці «Японське народне мистецтво очима українців».

DSC 3619

20 березня 2013 р. у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні» за участю студентів і викладачів Кіровоградського музичного училища.

Такі заходи дають можливість знайомити відвідувачів з митцями міста і області, продовжувати традиції дому корифея сцени, як одного з культурних осередків міста.

DSC 3454

19 березня 2013 р. у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений Міжнародному дню театру.

У заході брали участь працівники творчого складу Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького: ветерани сцени Євгенія Миронович та Лідія Кравцова, заслужена артистка України Галина Романюк, актор Олексій Дорошев.

anonc

29 березня 2013 року об 11.00 у обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Паперові дива», створеної з робіт, виконаних учнями професійно-технічних навчальних закладів області по тематиці «Японське народне мистецтво очима українців».

anonc

28 березня 2013 року об 11.00 у обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Паперові дива», створеної з робіт, виконаних учнями професійно-технічних навчальних закладів області по тематиці «Японське народне мистецтво очима українців».

DSC 3360

Масляна (сирний тиждень, Масниця, Пущення або Сиропуст) — це останній тиждень перед Великим постом, — колись велике язичницьке свято проводів зими. І весь отой святковий розгул і гармидер — пісні й танці, катання на конях, частування варениками і круглими, мов сонце, млинцями, — мав на меті одне: наполохати, прогнати зиму.

anonc

19 березня 2013 р. у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений Міжнародному дню театру.

У заході візьмуть участь працівники творчого складу Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького: ветерани сцени Євгенія Миронович та Лідія Кравцова, заслужена артистка України Галина Романюк, актор Олексій Дорошев.

anonc

20 березня 2013 р. у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні» за участю студентів і викладачів Кіровоградського музичного училища. Талановита молодь виступить з цікавою програмою, куди увійшли твори для гітари, акордеону, бандури, вокальні номери.

DSC 2957

5 березня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбувся тематичний захід, присвячений міжнародному Жіночому Дню 8 Березня.

DSC 2878

27 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід «Шевченківські дні у музеї».

Захід розпочав завідувач відділом обласного краєзнавчого музею, меморіальним музеєм М.Л.Кропивницького Микола Галицький, що розповів про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка, його захоплення театром. Для учасників заходу, учнів старших класів гімназії ім. Тараса Шевченка, було проведено екскурсію «Мотиви Т.Шевченка у творчості Марка Кропивницького».

5 березня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться тематичний захід, присвячений міжнародному Жіночому Дню 8 Березня, за участю поетеси Наталії Дубіної, авторки книги «Ліків від щастя нема!», збірки поезій і пісень.

DSC 2722

Ниточки бувають різні. Але є серед них чарівні, які допомагають творити казку…

Саме про це говорять експонати, представлені на виставці «Ниточка, що створює дива» яка відкрилася 22 лютого 2013 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з нагоди 6-ї річниці створення любительського об’єднання Клуб народних ремесел «Ниточка» Кіровоградського районного Будинку культури.

27 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться тематичний захід «Шевченківські дні у музеї».

Відвідувачам буде запропоновано екскурсію по діючій експозиції «Мотиви Т.Шевченка в творчості М.Кропивницького», розповідь про творчий шлях геніального поета та його зв’язок з театром.

   DSC 2653 

          23-го лютого в Україні відзначається День Захисника Вітчизни. До цієї дати з 18 до 21 лютого співробітники обласного краєзнавчого музею проводять цикл виставок під загальною назвою «Вони не скорилися ворогу» для учнів та студентів навчальних закладів Кіровограда: Кіровоградського колегіуму, медичного коледжу ім.Є.Мухіна, Кіровоградського інституту регіонального управління економікою.

 

DSC 2425

15 лютого 2013 р. у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого відбулися VІ обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання - спільний проект обласної організації Національної спілки краєзнавців України, літературно-меморіального музею І. К. Карпенка-Карого та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

Шановні кіровоградці та гості міста!

 

22 лютого 2013 року о 14.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Ниточка, що створює дива…», присвячена 6-річчю клубу народних ремесел «Ниточка» (керівник Наталія Ніжнікова).

На виставці можна побачити роботи майстрів клубу та прийняти участь у цікавих майстер-класах: вишивка стрічками, вузелкове мереживо, лялька-мотанка, в’язання.

Запрошуємо всіх поринути у світ чарівної ниточки.

Телефон для довідок: 24-19-62

DSC 2604

15 лютого 2013 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40) відбулась презентація книги  В.Г. Ноженко, Т.Д.Храпової «Музей як доля».

Автори, Ноженко Валентина Григорівна і Храпова Тетяна Дмитрівна, «музейники» зі стажем  майже 40 років. Вони розповіли про свій задум, збирання матеріалів, роботу над книгою, про героїв літопису, з якими особисто спілкувались, працювали. На екрані, тим часом, демонструвались фото з історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

15 лютого 2013 року о 15.00 у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40) розпочнеться презентація книги     В.Г. Ноженко, Т.Д.Храпової «Музей як доля». На захід запрошено ветеранів музейної справи області, більшість з яких працювала у краєзнавчому музеї. Та й автори книги, Ноженко Валентина Григорівна і Храпова Тетяна Дмитрівна, «музейники»  протягом 40 років. Проведе зустріч Агапєєва Наталія Юріївна – директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. У теплій, дружній обстановці представники громадськості, творчої інтелігенції міста обміняються думками з приводу нового видання, скажуть добрі слова людям, які обрали своєю долею музей, збереження безцінних святинь нашої країни. Протягом вечора студенти Кіровоградського музичного училища виконають прекрасні твори.

DSC 2359

5 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася презентація виставки «Від ярмаркового балагану до мистецтва ХХІ століття», присвяченої історії українського театру.

Значна частина експозиції побудована на місцевому матеріалі і розповідає про театральну історію Кіровоградщини, видатних митців-земляків М.Л.Кропивницького, родину Тобілевичів та їх послідовників.

DSC 2296

28 січня цього року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Український солоспів» за участю вихованців дитячої музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса та презентацією виставки «Митець з ласки Божої» за матеріалами фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, присвячені нашому земляку, композитору Юлію Сергійовичу Мейтусу, 110-у річницю з дня народження котрого ми вшановуємо.

5 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться презентація виставки «Від ярмаркового балагану до мистецтва ХХІ століття», присвяченої історії українського театру.

Значна частина експозиції побудована на місцевому матеріалі і розповідає про театральну історію Кіровоградщини, видатних митців-земляків М.Кропивницького, родину Тобілевичів та їх послідовників.

28 січня цього року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «Український солоспів» за участю вихованців дитячої музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса та презентацією виставки «Митець з ласки Божої» за матеріалами фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, присвячені нашому земляку, композитору Юлію Сергійовичу Мейтусу. 110-у річницю з дня народження котрого ми вшановуємо.

     8 лютого 2013 року о 8.00 у ЗОШ №24 відбудеться презентація пересувної виставки «Чорний тюльпан», підготовленої співробітниками обласного краєзнавчого музею.

       Її створено у рамках заходів про відзначення 24-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану.

DSCN1348

15 січня 2013 року  працівниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею був проведений масовий захід, присвячений новорічним святам та різдвяним оберегам.

DSC 2107

15 січня 2013 року у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся тематичний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Новорічні та різдвяні вітання» за участю жіночого аматорського ансамблю авторської і народної пісні «Любисток» Кіровоградського міського Будинку учителя.

P1460903

4 січня 2013 року в приміщенні вiйськової частини Кiровоградського гарнiзону відбулася презентація виставки "Герої Кіровоградської наступальної операції, присвяченої 69-й річниці визволення Кіровограда від фашистських загарбників.

Кіровоградська наступальна операція завершила ряд боїв нашого фронту на правому березі Дніпра, склалися умови для переходу в рішучий наступ. Керував нею командуючий 2-м Українським фронтом   генерал І.С.Конєв.

15 січня 2013 року у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбудеться тематичний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Новорічні та різдвʼяні вітання» за участю жіночого аматорського ансамблю авторської і народної пісні «Любисток» Кіровоградського міського Будинку учителя під керівництвом Неллі Черняєвої.

P1460892

10, 17, 18, 24 грудня Валентина Дацька – екскурсовод обласного краєзнавчого музею організувала та провела цикл бесід «Зимові свята і обряди» для учнів НВК № 26 м. Кіровограда.

Мета бесіди – ознайомити школярів з українськими народними святами зимового циклу, виховувати повагу та любов до українських народних звичаїв та обрядів.

Бесіда «Зимові свята і обряди» перетворилась в справжнє театральне дійство, де акторами стали учні молодших класів.

DSC 1959

21 грудня у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки новорічної іграшки «На гостини до ялини».

Ми з дитинства очікуємо на Новий Рік та Різдво, передчуваючи не лише гору казкових подарунків, але й прикрашання оселі та ялинки новорічними прикрасами. Та навіть не замислюємося, як і чому з’явився цей звичай.