Новини

1

 

11 жовтня 2016 року, у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, відбувся захід до Дня захисника України та Дня українського козацтва.

1

11 жовтня  2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» за участю заслуженого артиста України Юрія Жеребцова, актора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького. 

1

10 жовтня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», що був присвячений 134-річниці українського професійного театру. 

1

8 жовтня 2016 року у приміщенні академічного музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького до Дня Захисника Вітчизни відбувся фестиваль авторської патріотичної пісні «Пісні, народжені в АТО».

для анонса 

11 жовтня  2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід  з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» за участю заслуженого артиста України Юрія Жеребцова.

 1

Урочисто відзначили у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї 75-річчя від дня народження та 50-річчя музейної діяльності наукового співробітника заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія Тобілевич Валентини Василівни.

 

1

27  вересня  2016  року у  філії  Кіровоградського  обласного  краєзнавчого  музею  історико-архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району)  відбулось  свято «Осінній  благовіст», присвячене  161-річчю освячення  Свято-Хрестовоздвиженського  храму.

 

1

 

У рамках проведення 46-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" сьогодні, 25 вересня 2016 року, у музейно-природному заповіднику "Тобілевичі" (с. Арсенівка Новомиргородського району) відбулися урочистості.

DSCN3730

24 вересня 2016 року у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія вже 46-й раз пройшли заходи у рамках Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».

DSCN4194

       У рамках одноденного візиту Міністр культури України відвідав Кіровоградський обласний краєзнавчий музей.

010

20 вересня 2016 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулась з зустріч з Коровіною Тетяною Федорівною, донькою нашого земляка Сарани Федора Кузьмовича, відомого українського бібліографа і літературознавця. Вона приїхала до Кропивницького з нагоди відзначення 95-річчя від дня народження батька на його малій Батьківщині у с. Йосипівка Новомиргородського району. Тетяна Федорівна приурочила до свого приїзду також передачу матеріалів з архіву Сарани Федора Кузьмовича про Архипа Тесленка у фонди Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

DSCN3310

19 вересня  2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Пізнай свій край» за участю кандидата історичних наук Митрофаненка Юрія Станіславовича.

anonc

Департамент культури, туризму та культурної спадщини

обласної державної адміністрації оголошує конкурс на посаду

директора

Кіровоградського обласного краєзнавчого музею

anonc

27 вересня 2016 року у філії Кіровоградського  обласного краєзнавчого музею історико- архітектурному заповіднику родини Раєвських (с.Розумівка Олександрівського району) відбудеться  свято «Осінній благовіст», присвячене 161 – річниці освячення Свято- Хрестовоздвиженського храму.

anonc

19 вересня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід  з циклу «Пізнай свій край» за участю кандидата історичних наук Митрофаненка Юрія Станіславовича. Гість музею виступить з розповіддю про українську історію міста над Інгулом, що  охоплює період від доби Русі до сьогодення, а також представить свою книгу «Українська отаманщина 1918-1919 років».

DSCN3051

13 вересня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги «Небо Левка Мацієвича. Спогади, листи, фото», упорядник – Володимир Кобзар, автор передмови – Володимир Панченко.

DSCN2833

Співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею 9 вересня 2016 року взяли участь у урочистостях з нагоди нагородження лауреатів та дипломантів літературної премії імені Юрія Яновського в с. Нечаївка Компаніївського району Кіровоградської області.

anonc

13 вересня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги «Небо Левка Мацієвича. Спогади, листи, фото», упорядник – Володимир Кобзар, автор передмови – Володимир Панченко.

1veresnya

Свій перший навчальний день учні ЗОШ №2, ЗОШ №23, Будівельного коледжу та школи м. Знам'янка почали з екскурсії по виставці "Здобути. Збудувати. Зберегти.", яку було створено до 25-річниці Незалежності України у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.

DSCN1867

Співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею взяли участь в урочистому зібранні з нагоди Дня Державного Прапора України, яке відбулося на площі біля пам’ятника Т.Г. Шевченку.

DSCN1897

23 серпня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Здобути. Збудувати. Зберегти.», яка приурочена до 25-ї річниці незалежності України.

DSCN1669

Минулого року пішов з життя Ігор Олексійович Кропивницький (14.03.1928-15.07.2015) - онук славетного Марка Лукича Кропивницького - Батька українського театру і українських акторів, син талановитого подружжя: співачки Ольги Марківни Кропивницької та видатного українського композитора і диригента Олексія Пантелеймоновича Рябова.

DSCN1609

12 липня 2016 року директор та співробітники науково-методичного сектору з питань забезпечення розвитку музеїв області Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відвідали одну із скарбниць пам’яті Єлисаветградщини, а саме народний музей історії заводу «Червона зірка». Більшість з мешканців та гостей нашого міста вважають, що музейний заклад не працює, оминають його навіть не наважуючись підійти, запитати, поцікавитись...А це є музей унікальний – єдиний в Україні, а враховуючи поважний вік підприємства, єдиний на всьому пострадянському просторі. За ці роки музей відвідали гості з 38 країн світу!.. 

DSCN0912

2 липня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід присвячений 90-ій річниці від дня народження заслуженого діяча мистецтв України Івана Васильовича  Казнадія (1926–2006).

anonc

2 липня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться тематичний захід, присвячений 90-ій річниці від дня народження заслуженого діяча мистецтв України Івана Васильовича  Казнадія (1926 – 2006), режисера, прихильника української класики, значна частина життя якого була пов’язана з Кіровоградським обласним українським музично-драматичним театром ім. М.Л.Кропивницького.

033

23 червня 2016 р. у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Основний закон України. Історія і сучасність», присвяченої 20-річчю прийняття  Конституції України.

anonc

23 червня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Основний закон України. Історія і сучасність», присвяченої 20-річчю прийняття  Конституції України.

DSCN0607

14 червня 2016 р. у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Українська друга світова», присвяченої початку німецько-радянської війни, яка була основною складовою частиною Другої світової війни 1939-1945 років.

anonc

14 червня об 11.00 у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація виставки «Українська друга світова», присвяченої початку німецько-радянської війни, яка була основною складовою частиною Другої світової війни 1939-1945 років.

001

В 1972 році, на Стокгольмскій конференції, присвяченій проблемам навколишнього середовища було проголошено нове свято – Всесвітній День охорони навколишнього середовища – яке почали відзначати 5 червня кожного року.

1

1 червня 2016 року у заповіднику-музеї І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відкрито виставку «Леся Українка і український театр» ( у цьому році виповнилось 145 років від дня народження Лариси Петрівни Косач – Лесі Українки).

DSCN9825

1 червня - це день захисту  всіх на землі дітей! Цей день було проголошено ще в далекому 1949 році на Московській сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, а в 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла декларацію прав дитини. Здавалося б, для чого це дитині, від чого і від кого її треба захищати?

anonc

1 червня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід – привітання до Міжнародного дня захисту дітей. До участі запрошені члени музичної альтернативної лабораторії ім. М.Кропивницького під керівництвом Андрія Шульги та учасники театрального гуртка державного Будинку художньої та технічної творчості.

anonc

1 червня 2016 року у заповіднику-музеї І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відкривається виставка «Леся Українка і український театр». Творчий діапазон цієї Великої Українки дуже широкий. Поезія, драматургія, публіцистика, фольклорні, етнографічні та музикознавчі дослідження тощо. Акцент робиться саме на драматургічній спадщині та її сучасному існуванні.

DSCN9790

25 травня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького  відбувся тематичний захід з нагоди відзначення 176-ої річниці від дня народження славетного земляка - фундатора українського професійного театру, видатного актора, режисера, драматурга і композитора, наставника творчої молоді М.Кропивницького.

DSCN92611

20 травня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений 5-річчю перемоги кіровоградської команди у танцювальному проекті «Майдан’s» та присвоєнню нашому місту звання «Танцювальна столиця України».

DSCN92571

Колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею приєднався до Всеукраїнського Дня Вишиванки, для збереження давніх традицій українського народу.

anonc

20 травня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід, присвячений 5-річчю перемоги кіровоградської команди у проекті «Майдан’s» і присвоєння нашому місту звання «Танцювальна столиця України». У програмі презентація виставки «Кіровоград – танцювальна столиця України. Майдан’s. Як це було», перегляд фільму «Майдан’s – шлях до перемоги» та спогади учасників проекту.

anonc

20 травня 2016р. у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться  захід, присвячений до Дня Європи. У програмі: фотовиставка «Наші земляки – визволителі Європи», розповідь про її персоналії. Немало славних уродженців кіровоградської землі взяли участь у визволенні країн Європи від фашистської коричневої чуми, серед них – Г.Балицький, І.Діброва, А.Маніта.

DSCN9019

18 травня 2016 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, за традицією, приймав гостей з нагоди міжнародного Дня музеїв та відзначення лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

DSCN8386

14 травня 2016 року, традиційно напередодні міжнародного Дня музеїв, приєднуючись до ХІІ міжнародної акції «Ніч музеїв», співробітники музею з друзями і партнерами  підготували програму «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї». Сьогоднішня програма включила у себе багато заходів, які відповідають темі, запропонованій міжнародною радою музеїв ІКОМ «Музеї та культурні ландшафти».