Новини

1

 

25 квітня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація фотовиставки «Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» очима сучасника», на якій представлено фото з архівів легендарного кіровоградського фотографа, фотокореспондента обласних газет «Кіровоградська правда» та «Молодий комунар», голови обласної Спілки фотохудожників України (1994-2005 рр.) Василя Ксенофонтовича Ковпака.

1

 

23 квітня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід присвячений Дню пам’яті і примирення.

У переддень відзначення 73-ої річниці Перемоги над фашизмом, музей відвідали учні Кропивницького інженерного коледжу Центрально-Українського Національного технічного університету (ЦНТУ).

1

25 квітня 2018 року о 12:00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» очима сучасника», на якій будуть представлені фотографії ансамблю «Ятрань» з архівів легендарного кіровоградського фотографа, фотокореспондента обласних газет «Кіровоградська правда» і «Молодий комунар», голови обласної Спілки фотохудожників України (1994-2005 рр.) Василя Ковпака.

1

 

Щороку, третьої суботи квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують День Довкілля.

З нагоди цього дня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї співробітники відділу природи ВІкторія Слюсаренко, Світлана Саванчук та Наталія Завалій проводять цикл тематичних майстер-класів "Довкілля очима дітей".

для анонса

 

 23 квітня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід присвячений Дню пам’яті і примирення.

Цього дня до музею завітають  викладачі та учні музичної школи № 1 ім. Г.Г. Нейгауза (ансамбль бандуристів «Пелюстки надії», керівник - О.Горобченко та ансамбль народних інструментів «Музики», керівник – М.Хорунжий), які подарують глядачам, учнівській молоді, концертну програму, присвячену пам’яті героїв-земляків.

для анонса

24 травня 2018 року

Запрошуємо співробітників музеїв, науковців, 
краєзнавців до участі у роботі обласної краєзнавчої 
науково-практичної конференції 

“АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ 

ІСТОРІЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ УКРАЇНИ І МУЗЕЇ”

для анонса

 

19 квітня 2018 року відбудеться презентація книги Бориса Шевченка “Маловисківщина в роки Другої світової війни. Сторінки історії”.

У книзі на основі архівних документів, історичної й краєзнавчої літератури та спогадів розповідається про події Другої світової війни на території сучасного Маловисківського району Кіровоградської області. У науковий та інформаційний обіг вводиться значна кількість невідомих раніше фактів і даних.

1

 

13 квітня 2018 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки, присвяченої Міжнародному дню польоту людини в космос: «Земляки – піонери авіації та космонавтики: О.С. Кудашев, Л.М. Мацієвич, Ю.В. Кондратюк, Л.І. Попов».

Захід було проведено з метою ознайомлення відвідувачів з досягненнями наших земляків у галузі авіації та космонавтики.

Афіша

 

13 квітня 2018 року о 13.00 відбудеться відкриття виставки: «Земляки – піонери авіації та космонавтики: О.С. Кудашев, Л.М. Мацієвич, Ю.В. Кондратюк, Л.І. Попов» до Міжнародного дня польоту людини в космос. Під час анонсованого заходу запланована презентація виставки. На виставці відвідувачі зможуть ознайомитися з досягненнями наших земляків у галузі авіації та космонавтики. Зокрема, будуть представлені матеріали про першого вітчизняного авіаконструктора – уродженця Малої Виски, князя Олександра Кудашева; про одного з перших вітчизняних авіаторів, корабельного інженера-конструктора, розробника проекту першого морського авіаносця – уродженця Олександрівки, Левка Мацієвича; про піонера ракетної техніки й теорії космічних польотів – Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея); про першого земляка льотчика-космонавта Леоніда Попова.

1

 

04 квітня  2018 року в  Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки, присвяченої Великодню  «Духовні святині з колекції Олександра Ільїна».

 

У вступному слові з нагоди відкриття виставки заступник директора музею Колесник Світлана Едуардівна зазначила, що про відомого кіровоградського колекціонера Олександра Борисовича Ільїна (04.04.1920 – 21.10.1993) написано багато статей, знято художні  і документальні фільми, але життя цієї унікальної людини до сьогодні оповите багатьма таємницями. Між тим  колекція, яку  зібрав О.Ільїн, після його смерті передана державі і вже більш ніж двадцять років вона експонується у нашому музеї та зберігається у ОУНБ ім. Д.Чижевського. Наталія Юріївна підкреслила, що у День  народження  Олександра Борисовича хотілося б згадати про його діяльність не тільки як  колекціонера та реставратора, а  як  людини дуже віруючої та розповісти про особливі предмети колекції, а саме про збережені святині – ікони, церковне начиння та книги.

1

27  березня  2018  року  науковий  співробітник  Історико – архітектурного  заповідника  родини  Раєвських Вадим Олександрович Куценко  завітав  до  Розумівської  ЗОШ  та  провів цікаву  бесіду  з  учнями  молодших  класів  до Міжнародного  дня  театру. 

1

27 березня 2018 р. в заповіднику – музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбулося відкриття виставки «Вічний двигун Гната Юри» присвяченої Міжнародному Дню театру та 130- річчю від дня народження продовжувача справи корифеїв українського театру, засновника і керівника Київського академічного українського драматичного театру ім.І.Франка, заслуженого артиста УРСР, актора театру і кіно, нашого земляка, Гната Петровича Юри.

для анонса

 

04 квітня  2018 року в  Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки, присвячена Великодню «Духовні святині колекції Олександра Ільїна».

Під час відкриття виставки присутні зустрінуться з племінницею О.Б.Ільїна Іриною Іванівною Подтьолковою, послухають виступи священників та колекціонерів нашого краю, ознайомляться з унікальними церковними книгами та  предметами сакрального мистецтва, що зберігаються у ОУНБ ім. Д.Чижевського та у краєзнавчому музеї.

1

26 березня 2018 року в приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею старшим науковим співробітником відділу історії Борисом Шевченком було проведено заняття за темою «Події ІІ світової війни на Кіровоградщині».

1

 

23 березня 2018 року в приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «100-річчя повстання в Єлисаветграді», присвячений революційним подіям 1918 року в нашому місті. Того року більшість міщан виступила єдиним фронтом проти більшовицької окупації та їхніх союзників, в тому числі і Марусі Никифорової.

1

 

22 березня у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було проведено бесіду, присвячену Міжнародному дню лісу та Всесвітньому дню води, затверджених Генеральною асамблеєю ООН у 2013 та 1992 роках.

Ліс на сто відсотків заслуговує назви «легені планети», а вода – це найбільш таємнича речовина на Землі.

для анонса

 

Шановні колеги! Науково-методичним сектором Кіровоградського обласного краєзнавчого музею розроблено цикл методичних занять з музеєзнавства. 26 березня 2018р. о 14.30 год. у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться заняття за темою: «Події ІІ світової війни на Кіровоградщині», яке буде проводити старший науковий співробітник відділу історії Борис Шевченко.

1

 

19 березня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» присвячений Міжнародному дню театру.

1

15 березня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею був проведений майстер-клас, присвячений Всесвітньому дню котів.

1

14 березня о 16.00 у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття пересувної виставки «УПА – відповідь нескореного народу», присвяченої 75-й річниці заснування Української Повстанської Армії та з нагоди Дня українського добровольця. Фотодокументальна виставка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого Державного архіву Служби безпеки України.

для анонса

 

19 березня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» присвячений Міжнародному дню театру.

для анонса

14 березня 2018 року о 16.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, в рамках відзначення 75-ї річниці заснування Української Повстанської Армії, відбудеться відкриття пересувної виставки «УПА – відповідь нескореного народу».

11

 

6 березня 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Від Шевченківського словника до Шевченківської енциклопедії» з нагоди 204 річниці з дня народження та 157-річчя від дня смерті Тараса Григоровича Шевченка.

Захід було проведено з метою акцентування уваги громадськості,  студентства та учнів гімназії імені Тараса Шевченка на розвитку шевченкознавства в Україні: від створення Шевченківського словника у 1976 – 1978 роках до укладання Шевченківської енциклопедії у 2012 – 2015 роках; на значному вкладі наших земляків у підготовці першого і єдиного універсального видання про Т. Г. Шевченка, зокрема лауреата Державної премії Української РСР ім. Т. Г. Шевченка Федора Кузьмовича Сарани; обговорити підсумки та перспективи регіонального вивчення життя і творчості Тараса Шевченка.

3

3 березня 2018 року в приміщенні БК «Авіатор» Кіровоградський обласний краєзнавчий музей взяв участь у заході «Сердечні вітання світу» на честь 140-річчя визволення Болгарії 1878 – 2018 рр.

IMG 0577

Революційні події 100-річної давності мають для нас важливе значення. Враховуючи ті загрози, які нависли над сучасною Українською державою, важливим є проаналізувати і узагальнити причини втрати української державності в певні історичні періоди, критично оцінити позитивний і негативний історичний досвід боротьби українського народу за державну незалежність.

27 лютого у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї старший науковий співробітник відділу історії Борис Леонідович Шевченко провів заняття з музеєзнавства за темою: «Події революції 1917-1921 років на території нашого краю. Причини та наслідки».

warninig
 
Графік роботи Кіровоградського обласногокраєзнавчого музею:

 

8.03-вихідний день

9.03, 10.03, 11.03 - з 10.00 до 16.00 год.

для анонса

06 березня 2018 року в приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід, присвячений 204-ій річниці з дня народження Великого Кобзаря – «Від Шевченківського словника до Шевченківської енциклопедії» на матеріалах колекції шевченкознавця Федора Сарани.

для анонса

24 травня 2018 року

Запрошуємо співробітників музеїв, науковців, 
краєзнавців до участі у роботі обласної краєзнавчої науково-практичної конференції 

“АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ
ІСТОРІЇ 
ЦЕНТРАЛЬНОЇ УКРАЇНИ І МУЗЕЇ”

(Примітка: дата проведення конференції буде уточнюватись)

1

 

21 лютого 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні», який було присвячено до  205-ої річниці від дня народження Семена Степановича Гулака-Артемовського, - відомого співака  і українського композитора ХІХ сторіччя, одного з фундаторів української класичної музики, автора опери «Запорожець за Дунаєм».

1

20 лютого 2018 року о 12.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся концерт-реквієм «Лицарі Небесної Сотні», присвячений вшануванню загиблих на Майдані Незалежності в Києві у лютому 2014 року.

1

18 лютого в заповіднику - музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія  пройшло свято прощання з Масляною. У святі взяли участь учасники Міжнародної наукової школи універсології в Кіровоградській області під керівництвом Голуб О.В. та Мельник С.В.

для анонса

 

20 лютого 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться концерт-реквієм «ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ НЕБЕСНІЙ СОТНІ», присвячений вшануванню загиблих на Майдані Незалежності під час Революції Гідності.

для анонса

21 лютого 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні», який присвячується до 205-ої річниці від дня народження С.С.Гулака-Артемовського, автора опери «Запорожець за Дунаєм».

1

15 лютого 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею були проведені майстер-класи, приурочені до свята – Стрітення Господнього, коли зима з весною зустрічаються.

верхушка Кропивницкий

 

21 лютого 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні», який присвячується до  205-ої річниці від дня народження С.С.Гулака-Артемовського, автора опери «Запорожець за Дунаєм».

1

 

14 лютого 2018 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки, присвяченої до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Афганський злам».

1

14 лютого 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї співробітники відділу природи Вікторія Слюсаренко та Наталія Завалій провели майстер-клас до Дня Святого Валентина. Вітальні листівки зі захопленням виготовляли учні 5-В класу Гімназії ім.Т.Г.Шевченка.

1

14 лютого 2018 року  у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбувся  захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу»  - «МАСЛЯНА».

верхушка Кропивницкий

 

14 лютого 2018 року об 11:20 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід – «Афганський злам».

Кожного року 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Однією з гірких сторінок нашої історії стала участь українців у війні в Афганістані 1979 – 1989 рр.

20180206 142156

 

06 лютого 2018 року обласний краєзнавчий музей долучився до Літературного салону, присвяченого Юрію Яновському, який зібрався на базі спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 6 міста Кропивницького за участі учнів та вчителів шкіл міста, науковців, письменників, видавців.

11

 

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей продовжує експонувати пересувну виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 років», створену Українським інститутом національної пам’яті. ЇЇ переглянули окремі групи школярів, а також учасники VI обласної конференції переможців заочних краєзнавчих експедицій 2017 року. На її базі відбулась зустріч шкільної молоді з учасниками Революції Гідності заступником голови Громадської ради при Кіровоградській обласній державній адміністрації Гречухою Миколою Володимировичем та керівником  Кіровоградського обласного контактного центру Лаврусем Андрієм Миколайовичем.