Новини

01

 

Колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею привітала з Новим Роком  Агапєєва Наталія Юріївна - директор, заслужений працівник культури України. Подарунком став виступ народного аматорського ансамблю пісні і танцю Кіровоградського районного будинку культури "ГОРЛИЦЯ"(керівник - заслужений працівник культури України Наталія Медведєва).

01
 
19 грудня 2018 року у філії  Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району) відзначали велике православне свято — День Святого Миколая.

1

 

18 грудня 2018 року  у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбувся захід, присвячений до Дня святого Миколая.

Діти завжди з нетерпінням чекають цього свята і прагнуть поводити себе чемно, щоб отримати подарунки за слухняність. Гостями свята цього року стали учні НВО №3 "Спеціальна загальноосвітня школа - дитячий садок для дітей з вадами слуху".

01

 

18 та 19 грудня 2018 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї було проведено тематичні майстер-класи присвячені святому Миколаю. Співробітники відділу природи Вікторія Слюсаренко та Наталія Завалій  розповідали про свято Миколая і про народні традиції цього дня. А учні 3-го та 4-го класів ЗОШ № 24 завзято майстрували казкових «Миколайчиків» для своїх рідних та друзів.

01

 

18 грудня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід присвячений  до Дня святого Миколая.

для анонса

 

18 грудня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений  до Дня святого Миколая.

01

 

14 грудня 2018р., у відділі природи музею відбулося відкриття виставки дивовижних мушель і коралів з приватної колекції Владислава та Лариси Штомпель «Чарівний світ мешканців морських глибин», знайомлячись з якою ніби сам занурюєшся в чаруючий підводний світ.

для анонса

 

14.12.2018р. у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки приватної колекції  Владислава та Лариси Штомпель.

01

 

29 листопада 2018 року відбувся майстер-клас з виготовлення паперу та сургучу на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка в рамках «Тижня факультету» історії та права. Бесіду та майстер-клас було проведено молодшим науковим співробітником відділу історії Безверхою Вікторією Миколаївною.

1

 

29 листопада 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Їхні душі й досі просять… хліба», який відвідали студенти Кропивницького коледжу механізації сільського господарства .

01

 

26 листопада  2018 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей провів семінар-практикум на тему: «Форми та методи роботи музеїв з різними категоріями відвідувачів» з метою підвищення кваліфікації співробітників музеїв області.

01

 

23 листопада 2018 року відбувся вечір пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. «Україна 1932-1933. Геноцид голодом».

Захід зібрав представників ЗМІ, співробітників музею, краєзнавців.

для анонса

 

26 листопада  2018 року,  понеділок,  у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться обласний  семінар-практикум на тему:  «Форми та методи роботи музеїв з різними категоріями відвідувачів» з метою підвищення кваліфікації співробітників музеїв області.

01

 

21 листопада 2018 року у Кіровоградському Обласному Краєзнавчому Музеї відбулась зустріч з відомим українським письменником, громадсько-політичним діячем, борцем за незалежність України Володимиром Олександровичем Яворівським.

для анонса

 

23 ЛИСТОПАДА 2018 РОКУ О 16:00 відбудеться вечір пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. До сценарію увійшли: виступи представників обласної державної адміністрації та обласної ради, презентація документально-публіцистичної виставки – «Україна 1932 – 1933. Геноцид голодом» на основі  архівних матеріалів, спогадів очевидців та фото, презентація книги Світлани Орел – «Ті, хто не хотів помирати мовчки».

01

 

21 листопада 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї до дня Дня Гідності і Свободи, який відзначається в Україні щорічно, проведено захід "Люди Свободи"  з експонуванням однойменної виставки.

01

 

20 листопада 2018 року відбувся захід до Дня пам’яті жертв Голодоморів«Чорне колосся». Захід було проведено з метою збереження історичної пам’яті українського народу.

Захід зібрав співробітників музею, краєзнавців, учнів гімназії імені Т. Шевченка та всіх небайдужих.

01

 

19 листопада 2018 року за ініціативою співробітників відділу історії  обласного краєзнавчого музею у приміщенні НВК №26 було проведено бесіду «Забуттю не підлягає» , присвячену голодомору 1932 – 1933 років на території Центральної України у межах сучасної Кіровоградської області.

01

 

15 листопада 2018 року у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбувся захід, присвячений 80-річчю від дня народження поетеси, прозаїка, композитора, художнього керівника ансамблю "Чиста криниця" Ніни Миколаївни Бредихіної. Перед відвідувачами (учні НВО №6 м.Кропивницького) виступили: з вітальним словом - молодший науковий співробітник  заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія Кравченко Тетяна Степанівна, про життя та творчість Н.М.Бредихіної гостям розповіла науковий співробітник заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія Тобілевич Валентина Василівна.

для анонса

 

21 листопада 2018 року о 14.00 год. у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід, присвячений Дню Гідності та Свободи, важливим компонентом якого буде експонування виставки «ЛЮДИ СВОБОДИ».

для анонса

 

 20 листопада 2018 року о 14:00 відбудеться захід до Дня пам’яті жертв Голодоморів − «Чорне колосся». Цього дня у стінах Обласного Краєзнавчого Музею буде представлена виставка «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», автори якої – Український інститут національної пам’яті, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», Міністерство закордонних справ України. Цього року виповнюються 85-ті роковини трагедії, яка спіткала український народ. Кожен відвідувач зможе особисто ознайомитися з виставкою, яка характеризує Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид українського народу.

01

 

Директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею заслужений працівник культури України Наталія Юріївна Агапєєва щиро привітала членів колективу зі Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва.

01

 

9 листопада 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького у рамках тижня «Театр дітям та юнацтву» відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні».

Гостями музейної вітальні були творчі працівники Кіровоградського академічного обласного театру ляльок, добрі друзі дорослих і малечі.

01

 

9 листопада 2018 р. об 11:30 у приміщені Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки присвяченої Дню української писемності та мови під назвою: «Печатки в історії документів».

для анонса

 

9 листопада 2018 року об 11:30 відбудеться відкриття виставки «Печатки в історії документів» до Дня української писемності та мови.

Під час заходу запланована презентація фотокопій печаток, які пов’язані з історією нашого краю XVIIIпочаток XXІ ст. Також, будуть представлені документи, книги з фондів та бібліотеки Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, на яких зображені печатки. По завершенню заходу відбудеться майстер-клас з виготовлення сургучу власними руками.

для анонса

 

9 листопада 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького у рамках тижня «Театр - дітям та юнацтву» відбудеться  захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні».

Традиційно, гостями музейної вітальні стануть творчі працівники Кіровоградського академічного обласного театру ляльок. Це добрі друзі музею: головний режисер театру Олександр Кузьмін,  педагог-організатор театру  Яна Третяк,  художник-бутафор Тетяна Царюк.

1

 

30 жовтня 2018 року о 9.15 у приміщенні навчально-виховного обєднання, гімназії імені Тараса Шевченка м. Кропивницький відбулося відкриття пересувної виставки «Визволителі України», присвяченої Дню визволення України від німецько – фашистських загарбників.

01

 

24 жовтня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулась прес-конференція з приводу створення національного природного парку «Чорноліський» та презентація збірника матеріалів круглого столу «Чорнолісся верхів’їв Інгульця: цінність, проблеми, перспективи».

01

 

12 жовтня 2018 року о 13.00 у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся урочистий захід  «Мужні і відважні – наші захисники безстрашні» присвячений Дню Захисника України.

01

 

Всесвітній день захисту тварин відзначається 4 жовтня – в  день пам’яті Святого Франциска Ассизького релігійного мислителя і філософа, який проповідував любов до всього живого на Землі. Трепетне ставлення до будь-якого прояву життя, до всіх істот, які живуть, здатність співчувати і відчувати їх більш гостріше своєю власною душею зробили його святим, шанованим у всьому світі.

01

 

12 жовтня 2018 року у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся  захід, присвячений Дню захисника України.

для анонса

 

12 жовтня 2018 року о 13.00 у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться урочистий захід, присвячений Дню захисника України, який відзначається щорічно 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці та Українського козацтва.

01

 

10 жовтня 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «З історії козацтва на Кіровоградщині», який був присвячений Дню Українського козацтва та Дню захисника України.

для анонса

 

12 жовтня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід присвячений Дню захисника України.

для анонса

 

10 жовтня 2017 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «Від козаків до кіборгів», який присвячений Дню захисника України та Дню Українського козацтва.

01

 

2 жовтня 2018 року Шевченко Борис Леонідович, старший науковий співробітник відділу історії у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї презентував колегам свою нову книгу  «Освоєння і заселення Маловисківщини у XVIII столітті. Історико-краєзнавчий нарис».  Він розповів про задум, процес пошуку потрібних  документів, спілкування з старшими дослідниками-краєзнавцями. Зупинився на змістовому наповненні видання, акцентував увагу на деяких персоналіях, подіях того часу. Повідомив, що напередодні така ж презентація відбулась у Малій Висці, вона зібрала справжніх краєзнавців, людей закоханих у свій край.

01

 

01 жовтня 2018 р. у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся  вечір пам’яті завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природного заповідника «Тобілевичі»(2010-2017р.р), голови (1969-2017р.р.), голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», лауреата республіканської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького, літературних премій Національної спілки письменників України ім. Остапа Вишні та Олеся Гончара, обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка, поета, публіциста, заслуженого журналіста України Віктора Олексійовича Погрібного.

01

 

27 вересня 2018 року у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико - архітектурному заповіднику родини Раєвських (с. Розумівка Олександрівського району) відбулось свято духовного співу «Осінній благовіст», присвячене 163-річниці освячення Свято–Хрестовоздвиженського храму.

для анонса

 

01 жовтня 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться вечір пам’яті Віктора Олексійовича Погрібного, завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природного заповідника «Тобілевичі»(2011-2017), голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», лауреата республіканської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького, літературних премій Національної спілки письменників України ім. Остапа Вишні та Олеся Гончара, обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка, поета, публіциста, заслуженого журналіста України.

01

 

23 вересня 2018 року на території с. Арсенівка Новомиргородського району, музейно-природному заповіднику «Тобілевичі» - філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулися урочистості з нагоди 48 Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».

верхушка Кропивницкий

 

22 вересня 2018 року заходи XLVІIІ Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» відбулись на території музею-заповідника Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія. У них взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, міський голова Кіровограда Андрій Райкович, Народний депутат України Костянтин Яриніч. Зірковою гостею цьогорічного свята стала відома українська актриса Римма Зюбіна.