Новини

3

 

До Міжнародного дня людей похилого віку, який щорічно, з 1 жовтня 1991 року відзначається в Україні, співробітники відділу історії обласного краєзнавчого музею систематично проводять заходи.

1

 

29 вересня 2020 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація книг Ніни Бабанської «Золоті стежини Кіровоградщини» та «Крилаті скарби Кіровоградщини».

01

 

28 вересня у рамках 50-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва, традиційно відбувся виїзд на батьківщину Івана Тобілевича(Карпенка-Карого), у с. Арсенівка Новомиргородського району. Саме тут у Карпа та Євдокії Тобілевичів народився первісток, якого чекала слава видатного діяча культури і мистецтва України.

DSC 3724

 

28 вересня 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Л. Кропивницького відбулися музейні читання, лейтмотивом яких стала постать Марка  Кропивницького в різних іпостасях – театрального діяча, письменника чи просто людини. Цього дня дослідники різних аспектів його життя та творчості представили свої напрацювання в галузі так званого кропивницькознавства, що є чудовим способом вшанувати 180-ту річницю від Дня народження митця, 175-ту річницю від Дня народження І. Тобілевича а також 50-ту річницю свята «Вересневі самоцвіти», яке ніколи б не побачило світ, аби не славна діяльність Марка Кропивницького, Івана Тобілевича та інших корифеїв українського театру.

01

27 вересня заходи ювілейного Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» продовжувались у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія. За програмою, відбувся концерт за участю творчої молоді з Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв. Під час урочистостей було покладання квітів до пам’ятника І.Тобілевичу (Карпенку-Карому) у заповіднику та на Карлюгівському кладовищі, нагородження співробітників закладів культури, сфери туризму та переможців обласного огляду-конкурсу «Театральна весна Кіровоградщини». Серед нагороджених - Тетяна Кравченко, завідувач філією Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія та Валентина Тобілевич, науковий співробітник заповідника. (Щиро їх вітаємо!)

photo 2020 09 25 11 10 31

 

24 вересня 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М. Л. Кропивницького відбувся тематичний захід,  присвячений Дню міста Кропивницький. До участі у ньому було запрошено кандидата історичних наук Юрія Станіславовича Митрофаненка – двічі лауреата обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова, одного з ініціаторів перейменування міста Кіровоград на Кропивницький, неодноразового учасника заходів у музеї корифея.

Слайд1

 

28 вересня 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Л. Кропивницького відбудуться музейні читання, лейтмотивом яких є постать Марка  Кропивницького в різних іпостасях – театрального діяча, письменника чи просто людини (присвячених 180-й річниці від Дня народження М. Кропивницького, 175-й річниці від Дня народження І. Тобілевича та 50-й річниці Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»).

 2

У зв’язку з Указом Президента України Л.Кучми про установлення і відзначення Дня партизанської слави – з 22 вересня 2001року та з метою підвищення загальнодержавного значення цієї дати співробітники відділу історії обласного краєзнавчого музею створили виставку «Народні месники Кіровоградщини».

IMG 20200916 164250 1


2020 рік ознаменувався цілою низкою визначних святкових дат, серед яких чільне місце належить 180-й річниці від дня народження М. Л. Кропивницького – славетного Театрального Батька, – та 80-й річниці  присвоєння його імені нині широко знаному Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театру.

01

 

2 вересня 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено захід з презентацією інформаційно-просвітницької виставки «Тріумф Людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ», підготовленої Українським інститутом національної пам'яті спільно з Центром досліджень визвольного руху та Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

 пвир

2 вересня 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття інформаційно-просвітницької виставки «Тріумф Людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ», підготовленої Українським інститутом національної пам'яті спільно з Центром досліджень визвольного руху та Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

 

1

 

22 серпня 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні». Цього разу  на гостини до дому корифея завітали: голова клубу «Байгород» В.Холявко, а також відомі байгородці - поети, музиканти, виконавці пісень, серед яких: М.Теніченко, А.Стеч, С.Соколенко,  Р.Климишин та О.Саленко, Н.Шмітке.

вики 0

Відповідно до листа ГО "Вікімедія Україна" від 23 липня 2020 року № 23.0720/ВЛП/Кр щодо сприяння конкурсу "Вікі любить пам'ятники"

1

 

«Ми  відповідаємо за тих, кого приручили»  ( А. Сент-Екзюпері «Маленький  принц»)

1

 

3 серпня 2020 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулась зустріч з представниками обласного літературного об’єднання «Степ».

90136805 1041421749577235 216328667951792128 n
3 серпня 2020 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться зустріч з представниками обласного літературного об’єднання «Степ».

DSC 2011 1
 
27 березня щорічно від 1961 року увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день театру. Це чудове свято близьке всім зачарованим сценою – митцям, служителям Мельпомени, а також їхнім відданим шанувальникам.

20200327 104849

 

З довготривалої реставрації у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України повернувся предмет із колекції Олександра Ільїна – вишите панно. Робота художника-реставратора вищої категорії Тетяни Мінжуліної перевершила усі сподівання, що яскраво демонструють фото до (2016) та після (2020) реставрації.


DSC 0078

16 березня 2020 року закінчив свій земний шлях Микола Олександрович Галицький. На вісімдесят четвертому році життя перестало битись серце відомого в області і за її межами працівника на ниві культури, людини енергійної, небайдужої до всього, що відбувається навколо, справжнього фахівця своєї справи.

01
 
5 березня 2020 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Поезія Шевченка у серці й на устах», присвячений 206-й річниці від дня народження видатного українського поета,  художника, громадського діяча та мислителя Тараса Шевченка (1814-1861).

01
 
05 березня 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено захід з презентацією виставки «Жінки Єлисаветградщини», приурочений до Дня прав жінок і миру.

1
 
05 березня 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Жінки Єлисаветградщини», приуроченої до Дня прав жінок і миру.

2354665.Розумівкаjpg
 
1  березня 2020 року в Історико – архітектурному заповіднику  родини Раєвських, філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, відбувся  захід  з циклу «Звичаї і обряди українського народу» до свята  Масляна.

01
 
1 березня 2020 р у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбувся захід з циклу «Звичаї та обряди  українського народу – Масляна».

Шевченко
 
5 березня 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, за участі кропивницьких літераторів, митців, бібліографів та краєзнавців, відбудеться захід «Поезія Шевченка в серці й на устах», присвячений 206-й річниці з дня народження українського художника, поета, громадського діяча та мислителя Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861).

411450 1
 
Шановні кропивничани та гості міста!
1 березня 2020 р. у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу - Масляна».

01
 
25 лютого 2020 р.  з нагоди відзначення свята Масниці у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено захід «Масниця, або давньоукраїнський Колодій». Цього дня до музею завітав народний фольклорно-етнографічний колектив «Калина»  Долинського культурно-дозвіллєвого центру.

01
 
22 лютого 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні», приурочений до п’ятої річниці від дня створення громадської організації «Клуб авторської пісні і поезії «Байгород».

1

 

20 лютого 2020 року о 16.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Герої Небесної Сотні», присвячений вшануванню загиблих на Майдані Незалежності в Києві.

IMG 1737
 
15  лютого 2020 року в історико – архітектурному заповіднику родини Раєвських, філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею пройшов  захід циклу «Звичаї і обряди українського народу», приурочений досвята Стрітення  Господнього, Дня  вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

unnamed
 
25 лютого 2020 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться захід "Масниця або давньоукраїнський Колодій".

1137979 nebesna sotnya angeli yaki trimayut ukrayinske nebo pamyat zagiblih na maydani vshanuvali aktsieyu
 
20 лютого 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться вечір пам’яті "Герої Небесної Сотні", присвячений вшануванню загиблих на Майдані Незалежності під час Революції Гідності.

778899001
 
22 лютого 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні», приурочений до п’ятої річниці від дня створення Громадської організації «Клуб авторської пісні і поезії «Байгород».

345893 1
 
15  лютого 2020 року історико – архітектурний заповідник родини Раєвських, філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею проводитиме захід циклу «Звичаї і обряди українського народу» Стрітення  Господнє та до Дня  вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

images
 
14 лютого 2020 року о 15.00  год. відбудуться   звітні профспілкові збори.

01
 
10 лютого 2020 р. у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулись збори колективу за підсумками роботи у 2019 р.

01
 

12 лютого 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація фотовиставки «Пекло Афганської війни».

01
 
6 лютого 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні».

1
 
12 лютого 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація фотовиставки «Пекло Афганської війни».