Статті

pub003

  За уявленнями наших предків-землеробів, новий рік починався навесні, з початком нового сільськогосподарського "кола", з новими оранкою й сівбою. Отож, Масниця (яку гуляють в останній тиждень перед Великим постом) - одне з найвеселіших і найулюбленіших народних свят: закінчення зими, початок довгоочікуваної весни.

   І знову маю заспокоїти кіровоградців: ремонт та реставрація ще однієї пам'ятки архітектури -приміщення обласного краєзнавчого музею - відбуваються згідно з відповідними нормами і вимогами. Напередодні читачі газети телефонували в редакцію й обурювалися, ніби "в музеї ломами збивають ліпні прикраси, вікна міняють на пластикові і тонують під дерево" тощо. Це не могло нас ле стурбувати, тож ми вирішили безпосередньо пересвідчитись, у "варварських методах ремонтників".

pub004

   У "Театральній вітальні" меморіального музею Марка Кропивницького відбувся тематичний захід з нагоди відзначення 120-ї річниці від дня народження видатного земляка, актора і режисера, фундатора і беззмінного керівника протягом більше сорока років Київського академічного українського драматичного театру ім. І.Франка, народного артиста СРСР Гната Петровича Юри.

pub005

   Напевне, я не дуже помилюся, коли скажу, що мистецтво батика - це жіноче мистецтво. Не тому, що декоративні тканини природно захоплюють насамперед жінок, а тому, що створення художнього образу - конкретного чи абстрактного - на межі прикладного і образотворчого мистецтва потребує гармонії, особливо тонкого відчуття кольору й матеріалу, імпульсивної фантазії, притаманної саме жінці. А робота у такій складній техніці вимагає знову ж таки суто жіночого терпіння і працелюбності, тоді як сильна стать більше схильна до настроєвих імпульсів.

pub011

    У виставковій залі обласного Центру народної творчості відкрилася оригінальна виставка кіровоградської художниці Наталії Завалій "Минуле і сучасне Кіровоградщини". Понад тридцять робіт дивують глядача незвичним поєднанням архітектурних, а також квіткових шедеврів природи.