Статті

pub266.jpg (9999 bytes)

 Віктор Крангач народився 26 лютого 1927 року у Великій Висці в родині медиків. З 1931-го по 1941 рік разом з сім’єю проживав на Донеччині. В роки Великої Вітчизняної війни родина Крангачів знаходилася в Ленінградській області, де батьки працювали в госпіталі.
   В 1943-1944 роках Віктор навчався у військовому училищі, після закінчення котрого його направлено на фронт – п/п 72472. З липня 1944 рок він знаходився в 4-му стрілецькому полку 98-ї стрілецької дивізії, де був командиром стрілецького взводу. В одному з листів до батьків Віктор писав: «Здравствуй, отец и мать! Сейчас иду в бой. Буду без страха защищать свою родину. Крепко целую. Ваш сын Виктор».

  Днями у меморіальному музеї Кропивницького відбулася презентація виставки під однойменною назвою. Присвячена вона була історії українського театру.
   Професія актора і цікава, і складна. Тож про неї розповідали на відкритті виставки актори нашого театру імені Кропивницького. І це було дуже цікаво. Наприклад, заслужений артист України Олександр Ярошенко говорить, що актор весь час обмізковує нову роль. Не забуває про неї ні на мить. Бо справжнє мистецтво має здаватися глядачам легкою невимушеною грою. Насправді ж це чимала робота. Але ж коли глядач бачить творчі муки актора, то це поганий актор. А ще присутні слухали музичні номери з вистав у виконанні Олександра Ярошенка та Євгена Скрипника.

pub265.jpg (22600 bytes)

  У сучасній краєзнавчій літературі стратегія, хід та результати Кіровоградської наступальної операції, проведеної військами 2-го Українського фронту в період з 5 по 16 січня 1944 р., розглядаються багато в чому на основі мемуарів генерала армії Івана Степановича Конєва. У своїх “Записках командуючого фронтом” І.С.Конєв дав досить детальний аналіз подій     Кіровоградської операції, який на багато років став орієнтиром для дослідників під час вивчення тих подій. 

pub262.jpg (22687 bytes)

   Михайло Іванович Каліхов народився 16листопада 1923 р. в с. Цвітне Володарського району Астраханської області в багатодітній сім’ї селянина-рибака.
   У 1939 році, після закінчення школи, юнак вступив до Полтавського танкового училища, котре в роки Великої Вітчизняної війни було евакуйовано в місто Камишин Сталінградської області й перейменовано в Камишинське. Це училище Михайло закінчив в 1943-му.
   Одразу був направлений для проходження подальшої служби в 8-й МАК, у 68-му механізовану бригаду, в 139-й танковий полк на посаду командира танка Т-34.

pub259.jpg (30767 bytes)

 Тридцять років обласний краєзнавчий музей зберігає безіменний кітель з погонами генерала армії. До лівого борта кітеля прикріплені медаль “Золота Зірка” Героя Радянського Союзу та 33 орденських планки. Завдяки останнім сьогодні і з’явилася можливість атрибутувати військове обмундирування, що датується 1968 роком.

  У січні 1944 р. війська 2-го Українського фронту (командуючий – генерал армії І.С.Конєв) провели Кіровоградську наступальну операцію. Протягом 5-6 січня 7-й і 8-й механізовані корпуси 5-ї гвардійської армії (командуючий – генерал О.С.Жадов), здійснюючи наступ у напрямку на Грузьке, перерізали залізничну й шосейну дороги Кіровоград – Новоукраїнка.

pub253.jpg (5202 bytes)

  Незабаром жителі Кіровоградщини та й гості міста матимуть можливість ходити на екскурсії до Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Про це та про ще деякі плани на майбутнє розповіла нашій газеті директор музею Наталія Юріївна Агапєєва: - Серед основних запланованих подій на 2013 рік найвизначнішим буде відкриття довгоочікуваних експозиційних залів, в яких можна буде ознайомитися з експонатами з історії рідного краю, природи Кіровоградщини. Всього планується оформити десять залів з різноманітними експозиціями. Особливу увагу буде приділено колекції під назвою "Кунсткамера Олександра Ільїна". Чималий інтерес до цього унікального зібрання почав виникати після виходу в світ телесеріалу "Синдром дракона". І хоч цей фільм художній, деякі реальні риси загадки колекції там є. Тож і інтерес до колекції Ільїна чималий.

pub252.jpg (16362 bytes)

  13 грудня, саме в День святого Андрія Первозванного, у меморіальному музеї М.Кропивницького в Кіровограді проводили вечорниці. Справжні, за давніми українськими традиціями.

pub251.jpg (35202 bytes)

    Ще 29 липня минулого року відзначено 50-річчя з нагоди урочистого пуску Кременчуцької ГЄС, будівництво якої стало поштовхом до народження нового міста Кіровоградської області - Світловодська.
   Поряд з цим будівництво відкрило не одну сторінку доісторичного життя не тільки нашого краю, але й України в цілому. Саме Світловодщина стала місцем, де, як виявилось, зосереджено найбільше решток доісторичних істот. Знайдені під час будівництва залишки мамонтів та інших тварин заклали основу палеонтологічної колекції обласного краєзнавчого музею.