Статті

   Є у Знам'янці вулиця Галочкіна. Та не кожний знає, що названа вона на честь Героя Радянського Союзу сержанта Віктора Галочкіна, який у складі 285-го мінометного полку 5-го гвардійського механізованого корпусу визволяв цей стратегічно важливий залізничний вузол від фашистських окупантів.

 pub073

   У листопаді минає 100 років від дня смерті основоположника наукового грунтознавства Василя Васильовича Докучаєва. У 1883 році вийшла друком його праця "Русский чернозем", у якій зустрічаться замітки про наш край.

 pub071

  Наближається 250-річний ювілей обласного центру. Протягом чверті тисячоліття місто мало чотири назви: спочатку - Єлисаветград, потім (з 1924 по 1934 рік) Зінов'євськ, з 1934 по 1939 - Кірово, з 1939 - Кіровоград. Нам видається доцільним нагадати читачам про Г.Зінов'єва - людину, ім'я якої носило степове місто після першого перейменування. Григорій Овсійович - наш земляк, який досяг вершин у політичній діяльності під час створення та перших десятиліть становлення величезної держави - Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Цього року виповнилося 120 років з дня його народження.

pub072

  Напередодні Дня працівників освіти, свята, коди наші улюблені вчителі приймають вітання від малих і вже дорослих учнів, хотілося б зігадати прекрасну жінку, вчительку, доля якої пов'язана з Кіровоградом. Тепер її ім'я носить міська ЗШ № 3. Довгим, насиченим радощами й випробуваннями, було життя Олени Костівни Журливої.

   Наше місто цікаве багатьма фактами з історії педагогіки, адже у ньому працювала значна кількість установ: гімназій, училищ і приватних учителів.

pub070

12 сентября исполняется 100 лет со дня рождения Александра КОРНЕЕВА, известного зоолога, профессора, одного из организаторов Украинского общества охотников и рыболовов и Украинского общества охраны природы.

   Напередодні професійного свята геологів у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Розвідники земних надр - наші земляки". В її експозиції, окрім гірських порід, мінералів, викопних решток тварин, представлені рідкісні документи, фотознімки, особисті речі та наукові праці геологів - вихідців з Кіровоградщини.

   pub074

  В 2004 году исполняется 10 лет с того времени, как фонды Кировоградского областного художественного музея пополнила знаменитая коллекция Ильина. У коллекционера было особое отношение к иконам. Он собирал не только произведения профессиональных художников, но и так называемые "народные" иконы. Одной из самых ценных является икона храмовая XVIII века "Покров Пресвятой Богородицы. Св. Параскева".

 pub069

  Таку назву має тимчасова виставка, присвячена ювілею нашого видатного земляка, що відкрилася в обласному краєзнавчому музеї. На широкий огляд представлено більше шістдесяти експонатів.