Новини

30

20 лютого 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений 175-ій річниці від дня народження Миколи Лисенка, видатного українського композитора, диригента, педагога, громадсько-культурного діяча.

Плідно і натхненно працював М.Лисенко на національній пісенній,  музичній та театральній ниві кінця ХІХ – початку ХХ ст. ст.. Митець підтримував дружні стосунки з велетами сцени М.Кропивницьким, М.Старицьким, І.Карпенком-Карим, М.Садовським, М.Заньковецькою.

Український театр завдячує появі у своєму репертуарі ряду нині  широковідомих творів М.Лисенка, зокрема опер «Наталка Полтавка», «Чорноморці», «Різдвяна ніч», «Утоплена», «Тарас Бульба». Більшість драм Старицького йшла на сцені з музикою М.Лисенка.

Вечір пам’яті видатного митця, що пройшов в стінах будинку-музею М.Кропивницького, прикрасили виступи студентів і викладачів Кіровоградського музичного училища, які виконали ряд блискучих творів композитора М.Лисенка. Зокрема, у концертній програмі прозвучали:

- «Журба» у виконанні студентка ІІІ курсу відділу фортепіано Катерини Михайлюти;

- «Віють вітри», пісня Наталки з опери «Наталка Полтавка» у виконанні студентка І курсу відділу співу Єлизавети Куби, концертмейстер студентка ІІ курсу відділу фортепіано Маргарита Вуколова:

- «Нічого, нічого» у виконанні студента ІУ курсу відділу співу Дмитра Бичева,  концертмейстер Ірина Бурбан;

-«Елегія» у виконанні студента ІІ курсу відділу оркестрових духових та ударних інструментів Сергія Богуна ( кларнет); концертмейстер Катерина Місюта;

- арія Марильці з опери «Тарас Бульба» у виконанні студентки ІУ курсу відділу співу Марії Полтавчук, концертмейстер Марина Єгорова;

- «Романс» у виконанні студента ІІІ курсу відділу оркестрових духових та ударних інструментів Матвія Моісеєнка (гобой), концертмейстер Олена Полевіна.

Також прозвучали два «Прелюди» Я.Степового які виконали студентки ІУ курсу відділу теорії музики Анжеліка Філіпова, фортепіано та Надія Ханіс, фортепіано.

У заключній частині  програми прозвучала «Молитва за Україну» М.Лисенка у викнанні  вокального ансамблю ІУ курсу відділу хорового диригування під керуванням Ксенії Сальникової.

Гостям музею – учням старших класів Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв) та юним музикантам було презентовано виставку  «Геній співочої нації» (до 175-ї річниці від дня народження Миколи Лисенка). Метою виставки є висвітлення діяльності М.Лисенка на українській театральній ниві у сонмі корифеїв. Джерельна база виставки складається з матеріалів, що належать до фондів відділу обласного краєзнавчого музею - меморіального музею М.Л.Кропивницького. У числі експонатів: копії фотопортретів діячів української сцени та фотографій сцен з вистав театру корифеїв, копії театральних програм кін. ХІХ – поч. ХХ ст. ст., що висвітлюють діяльність композитора М.Лисенка на театральній стезі, книги, музичні видання тощо. В експозиції представлено 74 предмети, зокрема 16 оригінальних.

 

28

 

29

 

31

 

32

 

33

 

34

 

верхушка Кропивницкий