Новини

02

 

2 лютого 2017 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація, спільного з Кіровоградським інститутом післядипломної освіти ім.В.Сухомлинського, освітнього проекту  «Реалізація регіональних культурологічних процесів, як складова вдосконалення педагогічної діяльності педагогів».

 Метою проекту є привернення уваги широких кіл громадськості, особливо педагогів, до можливостей музеїв в освітньому процесі.

Відкрила захід заступник директора з науково-методичної роботи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Колесник Світлана Едуардівна, яка наголосила на важливості даного проекту, реалізація якого сприяє не тільки поглибленому вивченню історії рідного краю, а й патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Учасниками заходу стали вчителі української мови і літератури загальноосвітніх шкіл області.

Методист науково-методичної лабораторії гуманітарно-естетичних дисциплін Кіровоградського інституту післядипломної освіти ім.В.Сухомлинського Маранська Ірина Андріївна відзначила важливість спільної пошукової роботи – науковців, краєзнавців, вчителів, молоді у процесах досліджень участі наших земляків в історії державотворення України.

Гайда Лариса Анатоліївна, методист, завідуюча музеєм освіти при інституті післядипломної освіти ім..В.Сухомлинського  презентувала пошуковий проект, присвячений нашому земляку, бібліографу, лауреату Шевченківської премії Федору Сарані, в результаті якого наприкінці 2016 року на його батьківщині, у с. Йосипівка Новомиргородського району у школі, де він навчався було відкрито меморіальну дошку та оновлено музейну експозицію, присвячену його діяльності.

Спеціально для цієї аудиторії співробітниками фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею  було підготовлено тематичні виставки нових надходжень предметів, пов’язаних з діяльністю наших видатних письменників-земляків та бібліографів, зокрема Федора Сарани.

Головний зберігач фондів Павло Павлович Рибалко детально розповів, як ще у 2008 році до музею надійшла колекція присвячена бібліографії творів Юрія Яновського, зібрана Ф.Сараною, яку передала його донька Коровіна Тетяна Федорівна. У складі колекції раритетні видання творів Юрія Яновського та багато рецензійних статей на його творчість. У 2016 році Тетяна Федорівна знову передала до музею подібну колекцію, але вже присвячену діяльності Архипа Тесленка. Нові надходження по творчості А.Тесленка прокоментувала зберігач фондів Любомська Ірина Ігорівна.

 Вже у цьому році співробітники музею зустрілися з Тетяною Федорівною Коровіною у Києві і вона передала музею вже особисті речі, документи, унікальні нагороди та фотокартки свого батька Федора Сарани, які теж були представлені вчителям.

Завідуюча відділом історії Валентина Олександрівна Пархомчук розповіла, як в експозиції представлені письменники земляки, наголосила на унікальній колекції меморіальних речей та прижиттєвих видань письменника – земляка, державного діяча Володимира Винниченка. Вона запропонувала вчителям різноманітні форми роботи з учнями, зокрема тематичні екскурсії, пересувні та інтерактивні виставки, спільні літературно–історичні заходи, інтерактивні уроки.

Присутні ознайомилися з  представленими  виставками, оглянули експозицію відділу історії і запевнили, що спільна робота продовжиться.

 Наступною у серії цих заходів відбудеться аналогічна  зустріч, але вже для шкільних бібліотекарів. 

 

01

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

aaa shapka new