Новини

1

27 січня 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Бій під Крутами: відомі і невідомі сторінки».

 

 

Його було проведено з метою збереження історичної пам’яті про учасників національно-визвольної боротьби за незалежність України, виховання національної самосвідомості, поваги до української держави.

Бій під Крутами, який відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, є яскравим прикладом героїзму українського народу у боротьбі за незалежність своєї держави. На похороні у Києві, біля Аскольдової могили, голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі проти більшовицьких військ, героями, а поет Павло Тичина присвятив подвигу молоді вірш «Пам’яті тридцяти».

До музею цього дня завітали учні НВО ЗШ № 6 міста Кропивницький. Старший науковий співробітник відділу історії Мельник Володимир Юрійович розповів про причини і хід  бою під Крутами, розкрив значення бою під Крутами для українського народу.

Розповідь супроводжувалась демонстрацією матеріалів експозиції музею і тематичної виставки «Пам’ятаємо героїв Крут», які показали непростий шлях боротьби українців за свою державу, наголошено на важливій ролі земляків у цьому процесі, зокрема Володимира Шульгина, який загинув під Крутами.

Присутні також переглянули документальний фільм «Недооцінений урок історії» про результати та наслідки бою під Крутами.

Як стверджував наш земляк, учасник Української революції Євген Маланюк в історичному есе «Крути: Народини нового українця»,: «…Крутянський епізод зразу ж, почав обертатися легендою у всенародній свідомості країни, ба, й поза її межами, навіть у свідомості далекого від розчуленості ворога. Причім не діяла тут жодна пропаганда (якої, зрештою, не було), жодне, так зване усвідомлення мас за допомогою просвітянських метеликів чи вічевих промов». Євген Маланюк був переконаний, що під Крутами зародився новий тип українця – активного борця за незалежність України.

 

2

 

3

 

5

 

6

 

aaa shapka new