Новини

1

24 січня 2017 року у приміщенні актової зали гімназії імені Тараса Шевченка відбувся захід «В єдності – сила», присвячений Дню Соборності України.

22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на прагнення українського народу до творення власної  незалежної, соборної держави та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Захід було проведено з метою збереження історичної пам’яті, виховання національної самосвідомості, поваги до української держави та її символів.

Молодший науковий співробітник відділу історії Пропадущий Андрій Миколайович розповів про історію свята Соборності, його історичні передумови, розкрив значення Акту Злуки для українського народу. Присутнім було запропановано проглянули документальний фільм «Акт Злуки 22 січня 1919 року», який тезово розповідає про події, що передували прийняттю цього важливого документа. По завершенню перегляду Андрій Миколайович провів історичні паралелі між подіями 1919 року і сучасністю, показав важливість єдності української нації у непрості часи та продемонстрував копію Акту Злуки з фондів музею. 

 

2

 

3

 

5

 

4

 

aaa shapka new