Новини

DSC 2296

28 січня цього року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Український солоспів» за участю вихованців дитячої музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса та презентацією виставки «Митець з ласки Божої» за матеріалами фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, присвячені нашому земляку, композитору Юлію Сергійовичу Мейтусу, 110-у річницю з дня народження котрого ми вшановуємо.

 

Відкрила захід «Український солоспів» Агапєєва Наталія Юріївна – директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України. У своєму виступі вона підкреслила масштабність, новаторські пошуки, відданість саме українській ментальності композитора Ю.С.Мейтуса. 17 опер, понад три сотні романсів, балад, пісень солоспівів на слова І.Франка, Л.Українки, В.Сосюри, М.Рильського, Д.Павличка, В.Коротича та багатьох інших поетів, обробки народних, симфонічні і камерно-інструментальні твори, музика до кінофільмів і театральних вистав свідчать про великий талант митця.

DSC 2184

Ревенко Валентина Григорівна – директор Кіровоградської музичної школи №2 акцентувала увагу на тому, що захід «Український солоспів» проводиться в рамках фестивалю української академічної музики «Классік-проект», присвячений 110-й річниці з дня народження композитора Юлія Сергійовича Мейтуса.

Вихованці Кіровоградської музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса, №2, №4, Кіровоградського музичного училища підготували цікавий концерт, на якому звучали романси, пісні на слова Л.Українки, В.Сосюри, М.Рильського, Д.Павличка та інших поетів, музика Ю.С.Мейтуса.

Шульга Михайло Валерійович – екскурсовод І категорії науково-освітнього відділу ознайомив присутніх з експонатами виставки «Митець з ласки Божої».

DSC 2253

У заключному слові Ревенко Валентина Григорівна відзначила, що впродовж останніх років зросла зацікавленість мешканців нашого краю до вивчення і  збереження музичної спадщини земляка, котра насичує нас великою духовністю.

Тож будемо сіяти зерна національної гордості за багату історію нашого міста, краю, належність до великого народу.