Новини

DSCN5345

У грудневі дні 2016 року пішов з життя Віктор Васильович Петраков – відомий краєзнавець, публіцист, громадський діяч, колекціонер та меценат. Не віриться…, але – факт. Хочемо сказати добрі слова про нього.  

Після закінчення Кіровоградського державного педагогічного інституту (1969) та Полтавського державного педагогічного інституту (1977) Віктор Васильович працював у містах Кіровограді та Світловодську, а потім був запрошений до Москви, де з 1996 року працював у національній службі із збереження культурних цінностей Департаменту із збереження культурних цінностей Міністерства культури Росії, з 2009 року –  у керівному складі. Особливу увагу приділяв вилученню з незаконного обігу культурних цінностей, що опинились за кордоном. Став лауреатом національної премії «Краща книга року» 2006-2007 років за випуск серій  каталогів «Увага, пошук» і «Увага, можливо, підробка!». Допомагав поверненню музейних цінностей в Україну.

Цю прекрасну людину ми ніколи не забудемо: згадуватимемо його поради, консультації, допомогу. У фондах Кіровоградського обласного краєзнавчого музею назавжди збережуться його подарунки – цінні книги та предмети, які цікавитимуть дослідників-краєзнавців у різних галузях.

Зі своїми кіровоградськими друзями і знайомими він постійно підтримував зв'язок, часто приїздив в Україну. Плідна співпраця з нашими земляками неодноразово виливалась у цікаві краєзнавчі проекти з виданням  тематичних історичних листівок, краєзнавчих видань тощо. Незмінною популярністю користується книга «Маленький Париж. Елисаветград в старой открытке»(2004), до якої Віктор Васильович мав безпосереднє відношення, тому у складі авторської групи став лауреатом Кіровоградської обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова.

 Знаною, заслуженою людиною, без ніякого зарозуміння, зверхності, завжди готовий поділитись знаннями та знахідками, доброзичливий, уважний, з новими ідеями, починанням – таким запам’ятався Віктор Васильович Петраков.

Глибоко сумуємо, висловлюємо  щире співчуття рідним Віктора Васильовича, розділяємо біль втрати непересічної особистості.

Світла пам’ять Віктору Васильовичу Петракову!...

 

 DSCN5334

 

 DSC 8668

 

DSC 8697

 

aaa shapka new