Новини

 1

12 грудня 2016 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений 160-ій річниці від дня народження Миколи Садовського, видатного українського актора і режисера, який разом з своїм вчителем, Марком Кропивницьким, був фундатором українського професійного театру.

На сцені театральної вітальні перед глядачами виступила Бредихіна Ніна Миколаївна, автор понад трьох десятків книжок поезії і прози, керівник ансамблю театралізованої пісні «Чиста криниця» БК «Авіатор»  КЛА НАУ.

Її розповідь була присвячена Миколі Садовському, який не тільки володів  магією таланту,  а і поза сценою притягував до себе людей; маючи солідний вік залишався привабливим і чарівливим. Ніна Миколаївна прочитала уривки з нового оповідання (робоча назва – «Спогади»), де йшлося про долю її тітки, яка у юному віці познайомилася з М.Садовським і назавжди зберегла до нього теплі почуття. Також Н.Бредихіна читала вірші, присвячені корифеям української сцени.

Цього вечора глядачі – учні 7-х класів загальноосвітнього навчального закладу №16 побачили цікаву насичену художню програму. У ній, разом з Ніною Бредихіною, брали участь учасники ансамблю «Чиста криниця» концертмейстер баяніст  Юрій Малиновський і студент КЛА НАУ Фромелу Омелу (Ангола). У їхньому виконанні прозвучали українські пісні, зокрема «Ніч яка місячна», «Чорнії брови, карії очі», «Їхав козак за Дунай», які дуже любив М.Садовський.

Учасники заходу познайомилися з виставкою «Славний ювілей великого артиста», що була створена до 160-ої річниці від дня народження М.Садовського. В її експозиції були представлені копії фото актора в житті і в роях, листівки з портретами корифеїв, серед яких є і датовані  першою чвертю ХХ ст.., газета «Одеський листок» 1901 р. з анонсом виступів трупи М.Кропивницького (за участю М.Садовського), книга: Садовський М.К. Мої театральні згадки. Харків, Київ,1930 р. (прижиттєве видання автора) та інші матеріали.

 2

 

 3

 

 4

 

 aaa shapka new