Новини

1

4 серпня 2016 року наша держава  відзначила 25-річчя проголошення Незалежності України, яке увінчало тривалий шлях українського народу до самостійності.

Нинішній рік проголошено роком Державності, який проходить під гаслом «25 років Незалежності. Тисячоліття державності».

1 грудня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «ЛЮДИ СВОБОДИ», присвяченої 25-річчю Всеукраїнського референдуму, який підтвердив проголошення Верховною Радою України 24 серпня 1991 року  Акту про Незалежність України.

 

Виставка «Люди Свободи», створена Українським інститутом національної пам’яті, - це розповідь про життя і діяльність двадцяти шести  визначних українців, які уособлюють у собі подвиг мільйонів, які віддали життя за незалежність нашої держави та тих, хто щоденною важкою працею наближав цей день.

Відкриваючи виставку, перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Петрович Коваленко наголосив, що здобуття державності - це результат тривалої боротьби і творчих зусиль багатьох видатних українців, - політиків, військових, меценатів, публіцистів і митців, чия діяльність наблизила здобуття незалежності України, творила і зберігала дух свободи українському суспільстві.

Голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, голова Кіровоградського обласного осередку Народного Руху України  у 90-х рр. ХХ ст. Василь Васильович Бондар зазначив, що поява суверенної України відіграла вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи. Це стало початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави.

Колишній в’язень сталінських таборів, багаторічний борець за Незалежність України Семен Климович Сорока, підкреслив що у боротьбі за державність українці заплатили дорогу ціну. Лише у ХХ столітті, втрата незалежності внаслідок більшовицької окупації після української революції 1917-1921 років призвела до того, що злочинні тоталітарні режими – комуністичний і нацистський – забрали мільйони життів мешканців України внаслідок Голодомору, Голокосту, державного терору, депортацій та війн.

Депутат Кіровоградської міської ради, голова ГО «Кіровоградський Євромайдан», Сергій Анатолійович Михальонок, сказав, що  сьогодні незалежність України є головною перешкодою для російського імперіалізму й запорукою вільного розвитку держав і народів Європи.

Директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Юріївна Агапєєва наголосила, що чверть століття незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та відстоювати свободу.

Гості переглянули виставку та прослухали її презентацію, яку провів молодший науковий співробітник відділу історії Андрій Миколайович Пропадущий.

Виставка діє в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Люди Свободи» Розрахована на широке коло відвідувачів, перш за все молоді.

Термін експонування виставки у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї – 01.12.2016 - 08.12.2016 року, а далі – протягом грудня 2016 року, у 2017 році експонуватиметься у всіх районних центрах області.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

aaa shapka new