Новини

1

26 листопада 2016 року у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико-архітектурний заповідник родини Раєвських (с.Розумівка Олександрівського району) біля пам’ятника жертвам голодомору провели захід присвячений Дню пам’яті жертв голодомору 1932-33 років. Метою заходу було вшанування пам’яті мільйонів людей, які загинули в ті страшні часи.

Відкрив захід Розумівський сільський голова Микола Васильович Христенко, який наголосив, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор. Голод 1932-33 років став для українців тим, чим був голокост для євреїв. Українські села та хутори зникали з лиця землі після найбільшої трагедії ХХ століття.

Директор народного музею історії села Розумівки Анна Олександрівна Зубко у своїй розповіді зазначила причини голодомору в Україні у 1932-33 роках. Те, що відбувалося в Україні в 1932-33 роках ніде в документах не зафіксовано, а керівництво ставилося до голодомору, як до неіснуючого явища. До загибелі мільйонів селян привело холоднокровне рішення відібрати в українських селян їстівні припаси. Також були  наведені статистичні дані скільки жителів села Розумівки  померло під час голодомору.

Напередодні заходу Вадим Куценко науковий співробітник заповідника родини Раєвських завітав до учнів Розумівської загальноосвітньої школи. Основним завданням цієї зустрічі було донести до учнів правдиву інформацію про ті важкі часи, ціну, які прості люди заплатили за незалежну вільну державу.

На закінчення учасники заходу взяли участь в заупокійній панахиді,запалили свічки пам’яті та встановили їх біля пам’ятника.

 

2

 

3

 

4

 

aaa shapka new