Новини

DSCN8303

23 листопада 2016 р. у приміщенні Кіровоградської льотної академії НАУ співробітники обласного краєзнавчого музею провели захід і презентували виставку «Твій біль, Україно!», присвячені Дню пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій. 

 

Метою заходу і виставки було прагнення допомогти громадськості зробити власні висновки про Голодомор 1932-1933 рр., діяльність органів радянської влади та більшовицьких комітетів на селі, проаналізувати загрозу країні, коли політичні амбіції задовольняються коштом людських безвинних жертв. На заході розглядалися питання, які висвітлюють причини та наслідки Голодомору.

Відкрив виставку начальник Кіровоградської льотної академії НАУ Сергій Миколайович Неділько, який наголосив, що 26 листопада ми по всій Україні, в кожному її куточку і в десятках країн світу схиляємо голови в пам’ять перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років. Наш обов’язок пам’ятати усіх, бо в Україні практично немає жодної української родин, яка би не постраждала від Голодомору.

Викладач Кіровоградської льотної академії Ірина Володимирівна Романько у своєму виступі відзначила, що багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. За радянських часів згадувати про нього було заборонено, після проголошення Україною незалежності ставлення змінилося майже радикально. Про Голодомор не тільки заговорили як про факт, що такий був, – йому дали оцінку. Відповідною постановою Верховної Ради цю трагедію українського народу було визнано геноцидом.

На основі архівних документів про Голодомор на території Кіровоградщини розповів головний спеціаліст Державного архіву Кіровоградської області Іван Данилович Петренко.

Цікавими і змістовними були виступи викладача Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені
В. Сухомлинського Юрія Митрофаненка та старшого наукового співробітника обласного художнього музею Миколи Правди.

Старший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею Анатолій Васильович Маршанін презентував виставку «Твій біль, Україно!» і на основі музейних матеріалів розповів про причини Голодомору, методи його здійснення і наслідки.

На закінчення учасники заходу мали змогу переглянути документальний фільм «Злам» та матеріали виставки «Твій біль, Україно, присвяченої Дню пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій.

 

DSCN8298

 

DSCN8301

 

DSCN8322

 

DSCN8344

 

DSCN8359

 

DSCN8366

 

aaa shapka new