Новини

 12

17 листопада 2016 року у виставковій залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «У вирі трьох революцій: шлях до свободи», присвячений Дню Гідності та Свободи.

До музею цього дня завітали викладачі та студенти Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка. Із вступним словом виступив молодший науковий співробітник відділу історії Андрій Миколайович Пропадущий, який розповів про історію свята, коротко розкрив хронологію, причини, основні події Революції Гідності та Євромайдану, наголосив на їх важливості для становлення громадянського суспільства в Україні.

Молодь зустрілась з громадським діячем, колишнім зв’язківцем УПА Семеном Климовичем Сорокою (головою Кіровоградського осередку УГС у 80-х роках ХХ ст.), головою Кіровоградського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Віктором Олексійовичем Полтавцем. Ці поважні гості урочисто передали Кіровоградському обласному краєзнавчому музею прапор Кіровоградського осередку УГС. Директор музею, заслужений працівник культури України Наталія Юріївна Агапєєва щиро подякувала за цінний артефакт.

 

11

 

8

 

7

 

5

Після цього студенти мали змогу почути спогади про ті події від безпосередніх учасників – помічника-консультанта народного депутата України, члена ради та президії Кіровоградського Євромайдану Андрія Миколайовича Лавруся, громадського активіста, викладача історії ДНЗ Кіровоградське ВПУ N4, члена Консультативної ради при прокуратурі Кіровоградської області Миколи Володимировича Гречухи; отримали від них відповіді на питання, що дали  уявлення про доленосні події.

Далі  присутні переглянули презентацію про події Євромайдану, яка за допомогою фотосвідчень допомогла молоді глибше сприйняти мотиви та ідеали людей, що вийшли на вулиці столиці взимку 2014 року. Доповнила презентацію демонстрація матеріалів виставки «Здобути. Збудувати. Зберегти».

 Захід поглибив патріотичні почуття студентства, сприяв закріпленню чіткої громадянської позиції.

 

4

 

2

 

3

 

1

 

aaa shapka new