Новини

DSCN1348

15 січня 2013 року  працівниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею був проведений масовий захід, присвячений новорічним святам та різдвяним оберегам.

Ми з дитинства очікуємо на Новий Рік та Різдво, адже всі ці свята супроводжуються веселими звичаями та обрядами українського народу. Це і Різдвяна колядка, щедрівка, водіння кози, цікаві витівки ряжених Меланки та Василя та інші новорічні забави.

DSCN1323

Звичай прикрашати новорічну ялинку прийшов до нас аж із Баварії. В Росії перші ялинки з’явилися у 30-х роках ХУІІІ ст. У будинках петербурзьких німців. Але вже наприкінці того ж сторіччя вони стали головною прикрасою і міських і сільських будинків.

Ну, а вже в ХХ ст. ошатна ялинка стала незмінним атрибутом зимових свят.

Одним із стародавніх різдвяних оберегів є дідух. Він був обовʼязковою новорічною прикрасою кожної української оселі. Дідух символізував добрий урожай і достаток у домі, приносив у родину мир і злагоду.

На сьогоднішній день стоїть духовна потреба у розвитку вдосконаленні, а також відновленні традицій та звичаїв українського народу.

DSCN1338

Театральна експериментальна студія «Свiтлоколо», якою керуе Людмила Борисенко, показала традицiйний обряд «водiння кози». Глядачами цього дійства були учнi 6-7 класiв ЗОШ №24. Вони почули розповiдi про iсторiю новорiчних прикрас та про стародавнi обереги, якi виготовлялися до зимовихсвят.

Людила Борисено провела з дiтьми цiкавi iгри.