Новини

 

1

27  вересня  2016  року у  філії  Кіровоградського  обласного  краєзнавчого  музею  історико-архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району)  відбулось  свято «Осінній  благовіст», присвячене  161-річчю освячення  Свято-Хрестовоздвиженського  храму.

 

У програмі: зустріч  з  єпископом  Олександрійським  та  Світловодським  Боголєпом, вітальне  слово  настоятеля  храму  протоієрея  Михаїла, голови  Розумівської  сільської  ради  Миколи  Васильовича  Христенка, божественна  літургія, хресна  хода, концертна програма за участю Черкаського  камерного хору «Канон».

Ведуча  свята – Наталія Юріївна  Агапєєва, директор  Кіровоградського  обласного  краєзнавчого  музею, заслужений  працівник  культури  України. Вона розповіла, що цьогоріч Черкаському камерному хору «Канон» виповнилось чверть століття. Колектив у 1991 році, за кілька місяців до того, як Україна стала Незалежною Державою, розпочав своє життя як ансамбль духовної музики з місією показати широкій публіці невідомий до тих часів пласт музичної культури. Артисти розпочинали концертну діяльність, виконуючи композиції на релігійну тематику, нині їх репертуар значно розширився. Проте як і раніше хористи співають пісні Олександра Кошиця, Пилипа Козацького, Кирила Стеценка. У колективі є і досвідчені вокалісти, і молодь. Тому в репертуарі «Канонівців» є як сучасні композиції, так і старовинні українські пісні. Популярність хору його керівник Євген Валовенко пояснює просто – праця.  Наразі хор знаний на Черкащині і далеко поза її межами. У репертуарі «Канону» – вітчизняна та зарубіжна духовна музика, авторські твори композиторів з усього світу, написані в часі від ХVІ до ХХІ століть, твори на вірші видатних українських поетів, обробки.

На  території історико-архітектурного заповідника родини Раєвських експонувалась пересувна фотовиставка «Храми  Кіровоградщини - духовні  скарби  нашого  краю», створена спеціально до свята. Надалі вона буде експонуватись у навчальних закладах, установах, відповідно до замовлень, а науковий спеціаліст заповідника проводитиме тематичні бесіди та екскурсії.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

aaa shapka new