Новини

DSCN1897

23 серпня 2016 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Здобути. Збудувати. Зберегти.», яка приурочена до 25-ї річниці незалежності України.

24 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, Верховна Рада Української Соціалістичної Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної української держави – України. З того часу весь український народ відзначає державне свято – День Незалежності.

Шлях, який пройшла Україна за ці роки не був легким. Від становлення інституцій суверенної держави, розбудови власної економіки, відродження національних цінностей  до захисту власної держави зі зброєю в руках. Всі ці етапи розвитку держави, спираючись на регіональний аспект, знайшли відображення у виставці.

Створена співробітниками музею виставка через регіональний аспект розповідає про становлення незалежної України на початку 1990 р. та її подальший розвиток.

В експозиції знайшли своє відображення історія Народного Руху на Кіровоградщині, зокрема представлені фотографія і книга «Рух. Початок» тодішнього очільника обласного осередку НРУ Василя Бондаря. Свій внесок у боротьбу за незалежність нашої держави зробив Володимир Панченко, який від обласного центру у 1990 р. став народним депутатом Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки 12-го скликання. В експозиції представлені матеріали і документи, котрі розповідають про його діяльність.

Надзвичайно цінними експонатами є Державний прапор України, піднятий у 1991 р. над адміністративною будівлею у м. Кіровограді. Цьому передували такі події, як прийняття Декларації про державний суверенітет та Акту проголошення незалежності України, тексти яких також представлені на виставці.

Важливим етапом гуманітарного розвитку нашої держави стало висвітлення раніше замовчуваних сторінок української історії (Голодомор 1932-1933 рр., політичні репресії, ОУН, УПА). Відобразити цей процес покликані представлені на виставці особисті речі борця за незалежність нашої Вітчизни Семена Климовича Сороки.

На виставці також представлені матеріали, які розповідають про економічний і культурний розвиток нашого краю, розвиток спорту, освіти і медицини тощо.

Не залишились поза увагою і події останніх років, в експозиції представленні фотографії, плакати, листівки, документи, прапори, які відображають хроніку подій Революції Гідності на Кіровоградщині. Особливе місце займає комплекс матеріалів, присвячених нашому земляку, Герою України Віктору Чміленку, який загинув у лютому 2014 р. у Києві на Майдані Незалежності.

Ще один меморіальний комплекс розповідає про заступника командира
42-го батальйону територіальної оборони Володимира Степанка, який загинув на Донбасі, захищаючи незалежність Української держави. У цілому в експозиції розміщено фотографії, документи, уламки зброї і фрагменти боєприпасів, меморіальні речі військовослужбовців Збройних Сил України, які свідчать, що кіровоградці не залишилися осторонь подій на сході України.

Креативості виставці додає тематична нумізматична колекція музею.

Участь у відкритті виставки взяли перші особи області:Сергій Петрович Коваленко – перший заступник Кіровоградської обласної державної адміністрації, голови  Олександр Анатолійович Чорноіваненко – голова обласної ради та заступник міського голови м. Кропивницький. Вела презентацію виставки Наталія Юріївна Агапєєва - директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України.

Своїми спогадами і міркуваннями про становлення і розвиток України поділилися державний та громадський діяч, колишній голова облвиконкому та обласної ради Микола Олексійович Сухомлин, член Національної спілки письменників України, громадський діяч, народний депутат першого скликання Володимир Євгенович Панченко, борець за Незалежність України, активний громадський діяч Семен Климович Сорока, громадський активіст, директор обласного контактного центру Андрій Миколайович Лаврусь.

 Співробітники обласного краєзнавчого музею сподіваються, що жителі міста і області, відвідавши виставку ще раз переконаються, що ми живемо на багатій і прекрасній українській землі, і у майбутньому нас чекає мирне небо і процвітаюча країна.

 

DSCN1923

 

DSCN1937

 

DSCN1942

 

DSCN1962

 

DSCN1981

 

DSCN1993

 

DSCN1999

 

DSCN2008

 

DSCN2029

 

DSCN2039

 

aaa shapka new