Новини

DSCN1609

12 липня 2016 року директор та співробітники науково-методичного сектору з питань забезпечення розвитку музеїв області Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відвідали одну із скарбниць пам’яті Єлисаветградщини, а саме народний музей історії заводу «Червона зірка». Більшість з мешканців та гостей нашого міста вважають, що музейний заклад не працює, оминають його навіть не наважуючись підійти, запитати, поцікавитись...А це є музей унікальний – єдиний в Україні, а враховуючи поважний вік підприємства, єдиний на всьому пострадянському просторі. За ці роки музей відвідали гості з 38 країн світу!.. 

 

Будівля музею - це пам'ятка історії і архітектури 1877 року. В цьому приміщенні жили засновники підприємства «Червона зірка» - брати Ельворті, Роберт з дружиною і дітьми, а також Томас Ельворті - проживали в кімнатах другого поверху, на першому знаходився обслуговуючий персонал, котельня, пекарня.

Після реставрації та капітального ремонту будинку Ельворті у 1994 р. було розпочато створення музею заводу. Зараз музей налічує більше 3500 експонатів. які розповідають про те, що виготовлялось на заводі, про довоєнну продукцію, про відбудову і розвиток підприємства у повоєнний час та в роки Незалежності.

Музей знаходиться на балансі підприємства, потребує фінансових заощаджень - та це не заважає відданому своїй справі завідувачу музеєм, Дьоміну Олегу Геннадійовичу, зберігати та популяризувати історію нашого рідного міста, який без зайвого пафосу зазначив: «Наше минуле – це наша гордість, з помилками та гарними мріями, а наше майбутнє – це наша совість. І яким буде наше майбутнє, залежить від нас з вами, від нашого ставлення до історії, культури, духовності.»

DSCN1516

 

DSCN1519

 

DSCN1528

 

DSCN1531

 

DSCN1534

 

DSCN1555

 

DSCN1561

 

aaa shapka new