Новини

P1460892

10, 17, 18, 24 грудня Валентина Дацька – екскурсовод обласного краєзнавчого музею організувала та провела цикл бесід «Зимові свята і обряди» для учнів НВК № 26 м. Кіровограда.

Мета бесіди – ознайомити школярів з українськими народними святами зимового циклу, виховувати повагу та любов до українських народних звичаїв та обрядів.

Бесіда «Зимові свята і обряди» перетворилась в справжнє театральне дійство, де акторами стали учні молодших класів.

 

P1460846

Екскурсовод Валентина Василівна не тільки розповіла дітям про найбільш поширені зимові свята і обряди – День Святої Катерини, День Святого Андрія, День Святого Наума, День Святого Миколая, Різдво, Новий Рік, Водохреща, а й запропонувала учням взяти участь у народних іграх наших пращурів «Обери свою долю», «Упіймай свою долю», «Калита».

Окрім цього, школярі жваво, з задоволенням провели змагання на краще виразне читання віршів, присвячених Святому Миколаю.

P1460863

Цикл бесід «Зимові свята і обряди» (а вони триватимуть до кінця січня) допоможуть дітям відновити не тільки в пам’яті, а й у повсякденному побуті все те краще, що лишили нам у спадок пращури. Адже від того, як ми шануємо наші кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість, майбутнє України.