Новини

DSC 1959

21 грудня у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки новорічної іграшки «На гостини до ялини».

Ми з дитинства очікуємо на Новий Рік та Різдво, передчуваючи не лише гору казкових подарунків, але й прикрашання оселі та ялинки новорічними прикрасами. Та навіть не замислюємося, як і чому з’явився цей звичай.

 

То ж, напевно, буде цікаво дізнатися, що першими це почали робити гуни ще 5000 років тому.

Саме вони у 1-й день Нового року ставили в оселі священне дерево – ялину на честь бога Йерлу, який спускався на землю.

DSC 2013

Залишки розгромлених племен гунів оселилися в Баварії, де і жили до ХУІ ст., ні з ким не спілкуючись. Саме з Баварії новорічна ялинка «прийшла» у всі європейські країни.

З приходом християнства зелені красуні стали уособлювати райське дерево, а прикраси на них символізують біблійні яблука, одне з яких наша прародичка Єва так необачно запропонувала посмакувати Адамові.

Перші ялинки в Росії з’явилися у 30-х роках ХУІІІ ст. у будинках петербурзьких німців. Але вже наприкінці того ж сторіччя вони стали головною прикрасою і міських, і сільських будинків. Ну, а уже в ХХ ст. ошатна ялинка була незмінним атрибутом зимових свят.

DSC 2057

На сьогоднішній день стоїть духовна потреба у розвитку, вдосконаленні, а також відновленні традицій та своєрідних витворів мистецтва. Настав час оцінити значення маленьких, крихітних новорічних прикрас, з якими пов’язані спогади про дитинство і веселі зимові свята.

Саме тому співробітники відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею створили тимчасову виставку ялинкової іграшки та провели новорічне свято «На гостини до ялини».

Завідуюча відділом природи привітала присутніх та запросила до слова директора обласного краєзнавчого музею Наталію Агапєєву.

На церемонії відкриття виставки також виступили гості Наталія Ніжнікова – керівник клубу народних ремесел «Ниточка», Віра Кравченко – майстриня, член Кіровоградської громадської організації болгар «Нашите хора», Світлана Пасажкова – майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, Надія Фіскалова – завідуюча центром естетичного виховання НВК «Кіровоградський колегіум, Ірина Гончаренко – керівник арт-студії «Колаж» Кіровоградського ОЦДЮТ, Ірина Поляруш – Кирівник Кіровоградської обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз» та інші.

 У святі взяли участь дитячі колективи центру естетичного виховання НВК «Кіровоградський колегіум»,  а також студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» 

арт-студія «Колаж» Кіровоградського ОЦДЮТ.

Наприкінці заходу директор обласного краєзнавчого музею Наталія Агапєєва вручила подяки за активну участь в організації виставки новорічної іграшки «На гостини до ялини» та всім, хто подарував музею ялинкові прикраси минулих літ.