Новини

DSCN6417

27 листопада 2015 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулося урочисте відкриття виставки у рамках інформаційно-просвітницького проекту «Спротив геноциду», здійсненого Українським інститутом національної пам’яті спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України. 

На 18 фотодокументальних стендах відображено рух спротиву, який чинило українське суспільство, передусім селянство, сталінському тоталітарному режиму у 1920 – на початку 1930-х роках. Саме страх перед українським визвольним рухом штовхав Й.Сталіна і його оточення до вчинення злочину геноциду у Голодоморі 1932-1933 років.

Метою заходу і виставки є ознайомлення громадськості з історичними подіями і вшанування пам’яті жертв Голодомору, політичних репресій.

Ведуча заходу – директор обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Наталія Юріївна Агапєєва – наголосила, що тема Голодомору є дуже хвилюючою для кожного українця, ми ні на мить не повинні забувати про ті страшні події.

Відкрив виставку заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Петрович Коваленко, який наголосив, що 28 листопада ми по всій Україні, в кожному її куточку і в десятках країн світу схиляємо голови в пам’ять перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років. Наш обов’язок пам’ятати усіх: кожного члена наших родин, бо в Україні майже немає родини, яка би не постраждала від Голодомору.

До кожного серця дійшли, зворушили слова Полтавця Віктора Олексійовича - голови Кіровоградської обласної організації репресованих та політичних в’язнів.

Хвилиною мовчання і запаленням свічки учасники презентації виставки вшанували пам'ять про жертв голодоморів. А Марія Іванова – учениця ЗОШ № 26 – виконала авторський вірш про Голодомор.

На закінчення учасників заходу з матеріалами виставки «Спротив геноциду» ознайомив старший науковий співробітник відділу історії Анатолій Васильович Маршанін. Також гості музею мали змогу переглянули документальний фільм «Злам» та матеріали ще однієї виставки, присвяченої жертвам Голодомору «Минуле повернене із забуття…».

Після урочистого відкриття виставка «Спротив геноциду» експонуватиметься в обласному краєзнавчому музеї до 7 грудня 2015 р., а далі – подорожуватиме по території області, експонуватиметься у районних та міських музеях, Будинках культури.

DSCN6392

 

DSCN6393

 

DSCN6401

 

DSCN6407

 

DSCN6413

 

DSCN6384

 

shapka