Новини

DSCN5313

5 листопада 2015 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки, присвяченої до Дня української писемності та мови. Мова для кожного народу має вагоме значення, адже до поки існує мова існує народ, нація. Не становлять винятку українці, історія мови котрих сягає майже двох тисяч років, часів давньої Київської Русі. Саме тоді сформувались діалекти Галицького-Волинського, Чернігівського, Переяславського, Київського князівств.

На основі цих діалектів формувалась давньоукраїнська мова. Ця мова на початку існування литовської держави до якої увійшли українські князівства, одержала статус державної. Нею писали документи, навчали дітей, спілкувались. У давньоукраїнській мові використовувався грецький алфавіт з домішками слов’янських літер. На цьому алфавіті друкували книги, навчали дітей (у літописах відоме, як «навчання книжне»).

Тим далеким часам та історії освіти краю була присвячена виставка. Відвідувачі могли ознайомитися з «Повістю врємєнних лєт» та «Остромировим Євангелієм» - репринтними виданнями українських стародруків, церковною літературою від 18 до початку 20го століття. Книги 19го століття, пов’язані з нашим краєм, були представлені наступними виданнями: «Исторические песни малорусского народа», яка належала відомим просвітникам того часу викладачу В. Григоровичу, - пізніше О.Тарковському та М.Кремповському; книгою «Спогади про Російсько-Турецьку війну 1877-1878 років», написаною майбутнім корифеєм українського театру М. Тобілевичем (Садовським). На відкритті виставки були присутні студенти Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка. На початку заходу до присутніх звернулась завідуюча відділом історії обласного краєзнавчого музею Валентина Пархомчук, вона привітала присутніх з пройдешнім святом, відзначила важливість мови, як засобу комунікація, освіти. Викладач педагогічного університету Ольга Мельничук у своєму виступі відзначила для студентів важливість опанування педагогіки та освіти краю. Екскурсовод відділу історії музею Михайло Шульга провів екскурсію за експонатами виставки.

DSCN5314

 

DSCN5316

 

DSCN5327

 

shapka