Новини

DSCN5205

19 жовтня 2015 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся семінар-практикум для директорів громадських музеїв м. Кіровограда та Кіровоградського району на тему: «Основні напрямки фондової діяльності громадських музеїв на сучасному етапі».

 

На території Кіровоградської області зараз діє 151музейний заклад, серед них 122 музеї у складі установ, навчальних закладів, організацій та підприємств на громадських засадах, з них 26 присвоєно почесне звання «народний».

У науково-методичному секторі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею ведеться аналіз щорічних звітів, готуються і розсилаються інформаційні огляди з основних напрямків фондової, науково-дослідної, експозиційної та виставкової діяльності музеїв. При тому особлива увага звертається на професійну підготовку  музейних працівників, надання їм безпосередньої методичної та практичної допомоги. Наукові працівники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею виїжджають у населені пункти області для надання практичної допомоги багатьом ентузіастам у створенні та побудові експозицій громадських музеїв, налагодженні обліку музейних предметів і збереження фондів.

Важливою є системна і комплексна робота по комплектуванню фондів, їх обліку, вивченню, збереженню та популяризації. Саме  питанням фондової роботи присвячено було цей семінар-практикум. Відкрила його Агапєєва Наталія Юріївна – директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. На питаннях типових помилок у звітності громадських музеїв зупинилась завідуюча науково-методичним сектором Гречанюк Людмила Вікторівна. Про формування фондів, вимоги до фондово-облікової документації у музеях розповіла Колесник Світлана Едуардівна, заступник директора музею з науково-методичної роботи. Рибалко Павло Павлович,  головний зберігач фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, навчав методиці звірення музейних предметів з фондово-обліковою документацією. Запрошена Гайда Лариса Анатоліївна, методист КЗ «Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім..В.Сухомлинського», зупинилась на деяких інтернет ресурсах для музейних закладів.

Таким чином проведено ще один методичний захід Кіровоградського обласного краєзнавчого музею для музеїв області з метою їх підтримки та допомоги у практичній роботі.

DSCN5200

 

DSCN5209

 

DSCN5218

 

DSCN5222

 

DSCN5233

 

shapka