Новини

DSC 0959

27 вересня відзначається Всесвітній День туризму.

 

Що таке туризм?  Багато різних думок висловлено з цього приводу. Одні доводять, що туризм – це вид спорту, інші – відпочинок, або стан душі. Заперечити не можна ні одне з тверджень, скоріше навпаки – розширити асоціативний ряд.

Адже, туризм одне з тих багатогранних явищ сучасності, що спрямоване на задоволення різноманітних потреб людини.

Тож, скільки потреб, стільки ж і трактувань.

Кожен обирає у туризмі те, що ближче його вподобанням.

В наші дні туризм став явищем, яке увійшло до повсякденного життя сотень мільйонів людей.

Значну роль у пізнанні історії рідного краю, вивченні і збереженні історико-культурної спадщини може і повинен відіграти туризм. Адже в його функції входять не тільки організація відпочинку і зміцнення здоров’я громадян, а й головним чином, задоволення їх духовних та інтелектуальних потреб. Це і є одним з основних мотивів, який спонукає людей до туристських подорожей, мандрівок, походів та екскурсій. Туризм через свою пізнавальну функцію сприяє залученню населення до вивчення історії краю, його пам’яток, історико-культурних цінностей, які залишили нам у спадок попередні покоління.

Туризм повністю залежить від результатів краєзнавчих досліджень, матеріалів та фактів місцевої історії, історико-культурних пам’яток, які стають базою для створення нових маршрутів, турів та екскурсій. Тому останнім часом в туристсько-екскурсійній роботі все більшої ваги набуває краєзнавча тематика, в розробці туристських маршрутів використовуються нові відомості про історію краю, висвітлюються виявлені пам’ятки археології, історії, архітектури і мистецтва.

Кіровоградщина з її багатим історичним минулим,різноманітними та неповторними ландшафтами та, головне, з гостинними людьми є цікавою і привабливою для туризму.

Отже, візитними картками Кіровоградщини туристичної є заповідники «Хутір Надія» і «Карпенків край», дендропарки «Веселі Боковеньки» і Онуфріївський, Чорний ліс, дохристиянське капище Монастирище, залишки земельних валів фортеці Святої Єлисавети та багато інших пам’яток,більшість із яких включена до екскурсійних маршрутів.

З нагоди Всесвітнього Дня туризму екскурсоводом відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталією Завалій в загальноосвітній школі І ст. «Мрія» було презентовано пересувну фотовиставку «Краса рідного краю», що дало змогу учням завітати до найпривабливіших куточків нашої Кіровоградщини.

DSC 0950

 

DSC 0952

 

DSC 0955

 

shapka