Новини

DSC 0591

26 вересня 2015 року у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія проходили заходи у рамках 45-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Всього у цей день було вдосталь – і сонця, і посмішок, і виступів професійних та самодіяльних артистів, і оркестру, і різнобарвних творів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва…

 

 Урочисто виступили Кузьменко С.А. – голова облдержадміністрації, Владов І.В. – заступник голови обласної ради, гості з Києва. Особливо приємним було спілкування з улюбленою багатьма, відомою українською акторкою театрутакіно,народною артисткою СРСР,  Героєм України Роговцевою А.М. Вони, віддаючи шану  пам’яті І.Карпенка-Карого, поклали квіти до пам’ятника корифею.

Підготувались до свята і співробітники підрозділів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею: працювали музей історії українського хореографічного мистецтва, меморіальний музей, серед поетів виступав завідувач музейно-природним заповідником «Тобілевичі», голова обласного літературного об’єднання «Степ» Погрібний В.О., продавались краєзнавча література та сувеніри.

У меморіальному музеї заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія   до свята відкрилась виставка «Іван та Софія. Їх доля з’єднала…», присвячена 170-річчю від дня народження  І. Карпенка-Карого та 155-річчю від дня народження С.В. Тобілевич.

Нелегке життя прожили ці талановиті люди. Дуже важливо, що вони зустрілись у житті, ділили горе і радість, підтримували один одного, розумілись між собою, прагли одного, разом виховували дітей. Свої таланти дарували розвитку культури рідного народу.

Саме про цих яскравих людей, їхні відносини, їхній життєвий шлях йдеться у цій виставці. Тут домінують фото різних років, є цитати із спогадів близьких та рідних, слова з досліджень представників наступних поколінь.

Виставка діятиме до кінця 2015 року.

DSC 0578

 

DSC 0600

 

DSC 0644

 

DSC 0653

 

DSC 0673

 

DSC 0686

 

DSC 0713

 

DSC 0731

 

shapka