Новини

collage1

shapka

19 вересня 2015 року з метою розвитку національного туристичного продукту, налагодження ділових контактів між підприємствами і організаціями, у м. Кіровограді відбувся Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль. Музейні заклади мають значний вплив на виховання підростаючого покоління, розвиток повноцінної особистості, формування національно-патріотичного світогляду, пізнання історично-культурного надбання української нації.

 

У програмі Фестивалю було передбачено роботу міжрегіональної туристичної виставки "Кіровоградщина запрошує – 2015", проведення конкурсів серед музейних закладів та представників туристичної галузі області, в тому числі презентацій туристичних маршрутів, заходів подієвого туризму від районів та міст області, проектів краєзнавчо-патріотичного спрямування, проведених  музеями-юридичними особами "Варто побачити, де живе пам'ять" та "Звитяга та патріотизм – зв'язок поколінь".

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей став ініціатором  проведення конкурсу «Варто побачити, де живе пам’ять». Метою конкурсу було розкриття музейного потенціалу області (музеї на громадських засадах, шкільні, приватні та галереї всіх профілів) та збереження культурної спадщини для суспільства. У конкурсі взяли участь 21 музей-юридична особа та народний меморіальний музей ім. Г.Нейгауза, що працює на громадських засадах. З них Кіровоградський художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна, Кіровоградський міський літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого, Добровеличківський районний краєзнавчий музей, Знам’янський районний краєзнавчий музей, Новоархангельський районний краєзнавчий музей, Петрівський районний музей історії, Ульяновський районний історичний музей – відзначені серед кращих. Оригінально презентував свою виставку музей музичної культури ім.К.Шимановського – звучав автентичний спів. Музей історії с.Захарівки Світловодського району представив атрактивні музейні предмети з фондових зібрань та цікаву розповідь про них.   Відзначено музей історії Долинського району з міні-виставкою «Ольгерт Іполіт Бочковський – філософ із Долинської».Тут розкрито нове ім’я світового рівня, здійснено популяризацію життя і діяльності одного із провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин, журналіста, публіциста, а ще й нашого земляка. Звернув на себе увагу  Бобринецький районний краєзнавчий музей ім.М.Смоленчука з виставкою «Бобринеччина – козацький край», в якій представлені відомості про козака Максима Залізняка, його рід. Найбільше запам’яталась виставка «Видатний українець Левко Мацієвич», де розкриті маловідомі факти з його біографії, вперше показані речі, документи і фотографії та  документальний фільм «Два крила Левка Мацієвича»,  представлений Олександрівським районним краєзнавчим музеєм.   

Фестивальні конкурси стали дієвою формою відкритого змагання творчого потенціалу музейних працівників нашої області. Музеї  активно обмінювалися досвідом та інноваціями з іншими музеями Кіровоградщини. Неабиякий суспільний резонанс та  PR-ефект отримав IV Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль.

collage2

 

collage3

 

collage4

 

collage5

 

DSC 0586

 

DSC 0593

 

DSC 0596

 

DSC 0630

 

DSC 0646

 

DSC 0682

 

DSC 0719

 

DSC 0773

 

DSC 0796