Новини

DSC 0487

shapka

22 вересня  2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Пізнай свій край» за участю кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка.

 

Уродженець м. Кіровограда Ю.Митрофаненко - випускник КДПУ ім. В.Винниченка, працював вчителем історії у Первозванівській школі. У 2008 році став переможцем обласного конкурсу «Вчитель року» в номінації «Історія». У 2011 році захистив дисертацію. Нині працює старшим викладачем кафедри Теорії і методики середньої освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського. У 2013 році, як член авторського колективу книги «Кіровоградщина. Історія рідного краю» (Кіровоград : ІМЕКС, 2012 рік) здобув звання лауреата обласної краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова. Був науковим консультантом документального фільму «Воля України, або смерть!», 2014 рік. 

 На заході, присвяченому Дню міста Кіровограда,  Юрій Станіславович виступив з актуальною темою «Українська історія міста над Інгулом».

Гості музею, учні Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат - школа мистецтв) слухали захоплюючу розповідь науковця щодо  нашої історії від доби Русі до сучасності, відкривали для себе нові факти і відомості, а також охоче спілкувалися з доповідачем, який щиро відповідав на запитання молодіжної аудиторії.

 Гості музею також познайомилися з виставкою «Рідне місто у світлинах Володимира Момота», на якій представлено біля 60 фоторобіт з зображенням історичних та культурних пам’яток, чарівних куточків міста тощо.

 В.Момот, співробітник обласного краєзнавчого музею, випускник Кіровоградського педагогічного інституту ім. О.Пушкіна, в минулому – журналіст обласного радіо, - людина  захоплена своєю справою. Ось уже півтора десятка літ  він фотографує усі музейні заходи, забезпечує фотоматеріалами музейний сайт, його фото використовують періодичні видання нашого міста. Скрізь, у повсякденні – на роботі  і на відпочинку Володимир не розлучається з фотоапаратом. Про народження своєї виставки він повідав учнівській молоді, яка не тільки зацікавлено розглядала роботи, а і слухала його розповідь про збережені пам’ятки – шедеври зодчих минулих століть.

DSC 0493

 

DSC 0497

 

DSC 0498

 

DSC 0503

 

DSC 0513

 

DSC 0838