Новини

DSCN3691

shapka

16 вересня 2015 року о 15.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї до Дня міста відбулося відкриття виставки «Останній шлях Кобзаря», у рамках Всеукраїнської поштової естафети «Україна –козацька держава», присвяченої 525-річчю Українського козацтва.

 

Ведуча відкриття виставки, завідуюча відділом історії Валентина Олександрівна Пархомчук, наголосила, що експонати пересувної філателістичної виставки, присвяченої Великому Кобзареві до нашого міста та музею привіз відомий  філателіст та громадський діяч України Олександр Канівець. Експозиція виставки створена на основі унікальних поштових матеріалів, зібраних у ході міжнародного походу-реквієму «Останнім шляхом Кобзаря», проведеного у 2011 році і присвяченого 150-річчю перепоховання Тараса Шевченка в Україні.

З групою однодумців Олександр Канівець досконально вивчив маршрут, яким, виконуючи останню волю поета, друзі, серед них наш земляк Честахівський Григорій Михайлович, везли його тіло на перепоховання.
Цей маршрут – зі Смоленського цвинтаря у Санкт-Петербурзі через російські міста Твер, Москву, Серпухів, Тулу, Орел, Кроми, Севськ та українські – Глухів, Кролевець, Батурин, Ніжин, Носівку, Козелець, Бровари до Києва.
Звідти – пароплавом до Канева, в якому на Чернечій горі Шевченко знайшов вічний спокій.

Для кожного з перелічених міст були виготовлені за спецзамовленням конверти з ретельно дібраними тематичними зображеннями. Сам похід-реквієм тривав з 8 по 22 травня. Під час нього здійснювалося  спецпогашення конвертів у кожному місті та містечку відповідно до дати і навіть години перебування в ньому траурної процесії 150 років тому. Поштова кореспонденція (спецконверти з наклеєними відповідно до тарифів на пересилання тематичними марками) відправлялася адресатам, з якими було домовлено про повернення її ініціатору проекту О. Канівцю  для формування цієї унікальної філателістичної колекції.

На виставці представлений особливий предмет – посмертна маска Кобзаря, яка органічно доповнює ідею втілення останнього шляху Українського Пророка на батьківщину.

Виставку доповнюють представлені предмети основного та науково допоміжного фонду музею, зокрема унікальні видання творів Тараса Шевченка, офорти Тараса Шевченка на козацьку тематику тощо.

Відкрив виставку заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Вадим Іванович Колос.

Відкривши виставку, Кіровоградщина долучилася до одного з етапів Всеукраїнської поштової естафети «Україна – козацька держава», присвяченої 525-ї річниці українського козацтва.  Кіровоградщина по праву вважається козацьким краєм, адже землі нашого краю з давніх  давен заселяли українські козаки, тут діяли найвидатніші представники українського козацтва, такі, як Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко, Іван Сірко, знаходяться матеріальні пам’ятки тих часів. Жителі краю свято бережуть і досліджують історію козацтва на наших теренах.

З цієї нагоди в рамках відкриття виставки відбулося спецпогашення марок на козацьку тематику спеціальним штемпелем, яке провели начальник відділу технології та продажу послуг поштового зв’язку Кіровоградської дирекції «Укрпошти» Тетяна Трикозенко та заступник директора обласного краєзнавчого музею Світлана Колесник.

На закінчення відкриття виставки перед гостями виступили бандуристки Кіровоградської музичної школи № 1 імені Г. Нейгауза та члени театрального гуртка Кіровоградського державного будинку художньої та технічної творчості Каріна Геніх і Анна Панасенко.

Виставка стала одним із цікавих заходів, подарунком колекціонерам-філателістам і шевченкознавцям з нагоди Дня міста.   

Термін експонування виставки – 16 – 21 вересня 2015 року.

 За довідками та замовленнями екскурсій просимо звертатись за адресою: вул. Дворцова, 40, тел. (0522) 27-18-41, 24-19-62.

DSCN3695

 

DSCN3703

 

DSCN3720

 

DSCN3726

 

DSCN3735

 

DSCN3744