Новини

DSC 1108

shapka

19 серпня 2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Звичаї і обряди українського народу»  присвячений святу Спаса.

 

Гість музею, шанувальниця звичаїв і обрядів України Наталія Овчаренко говорила про давні традиції нашого народу, свята язичницькі, що переплелися з християнськими, про три свята Спаса (Спас на воді, Яблучний Спас, Спас на полотні), що відзначаються у серпні; згадала обжинкові обряди, обжинкові віночки та букетики з колосків, що несли до церкви; розповіла  і про  «Спасову бороду» з останніх незбираних колосків на полі, які урочисто перев’язували червоною стрічкою та ще багато цікавого… Оповідач не забула і про традиції пригощання святковими стравами на Спаса - печеними яблуками з медом.

Також Н.Овчаренко продемонструвала традиційні букети з сушених квітів та подарувала присутнім екібану з яблук та букетики з квітів і колосків.

На заході був присутній Олександр Кердіваренко. Він заслужений жур-наліст Украіни, працював головним редактором газети «Кіровоградська правда», очолював обласну організацію Спілки журналістів України. У його доробку багато виданих у різний час збірок віршів, оповідань, публіцистики, повістей, лірики, гумористично-сатиричних творів. Він зачитав присутнім кілька віршів, а на завершення виступу подарував музею кілька збірок своїх творів, їх з вдячністю прийняв завідуючий меморіальним музеєм Марка Кропивницького Микола Галицький.

DSC 1089

 

DSC 1098

 

DSC 1120

 

DSC 1126