Новини

DSCN2512

shapka

24 червня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Конституційний поступ демократії», присвяченої дню Конституції України.

 

28 червня 1996 року депутатиВерховної Радиухвалили Конституцію. Це сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, їїсуверенітеті територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Мета виставки – мовою плаката і тематичної екскурсії розповісти про нелегкий шлях України до демократії та закріплення гуманістичних цінностей в Основному Законі держави.

Виставку відкрила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Юріївна Агапєєва, яка акцентувала увагу запрошених на важливості закріплення прав людини на законодавчому рівні.

Серед запрошених були історики та краєзнавці Олександр Васильович Чорний, Вадим Петрович Колєчкін, Юрій Володимирович Тютюшкін, які поділилися своїми думками про демократичні традиції українського народу.

Із заключним словом виступила виконуюча обов’язки заступника директора Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Валентина Олександрівна Пархомчук, яка запросила відвідувачів оглянути виставку і прослухати тематичну екскурсію.

Старший співробітник відділу історії і голова творчої групи виставки «Конституційний поступ демократії» Анатолій Васильович Маршанін ознайомив гостей з матеріалами виставки, провів тематичну екскурсію і відповів на запитання присутніх.

Виставка експонуватиметься у залі «Історії самоврядування» відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею до 1 липня 2015 року.

DSCN2508

DSCN2509