Новини

DSCN2027

shapka

17 червня 2015р. у рамках відзначення Дню скорботи і вшануванню пам’яті жертв Війни в Україні, співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, спільно з кіровоградськими поетом М. Головановим та виконавцем і композитором А. Шульгою провели захід у Кіровоградському обласному госпіталі ветеранів війни.

Пацієнтам госпіталю була представлена пізнавальна і розважальна програма.

Старший науковий співробітник відділу історії Шевченко Б.Л. розповів про початок війни на Кіровогррадщині, зокрема   про трагедію Зеленої Брами, або, як називають операцію німецькі дослідники,  Битви під Уманню. Молодий науковець розкрив маловідомі факти цієї трагедії та наголосив на необхідності подальших об’єктивних досліджень історії ІІ Світової війни.

Талановиті кіровоградські митці - поет Микола Голованов та автор - виконавець Андрій Шульга подарували слухачам ліричну поезію, романтичну  музику та  гумор.

Ведуча заходу, завідуюча відділом історії Пархомчук В.О. наголосила що українці, попри величезну трагедію ІІ Світової війни,  навчилися прощати і не ображатися на людство за те, що воно допустило подібний хід розвитку подій. Ми навчилися любити. Любити тих, хто дорогий нам, хто поруч з нами. Любити життя, а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми виграли тоді. Тому переможемо  зараз!

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання світлу пам’яттю тих, хто віддав своє життя за врятування рідного краю, увійшовши в безсмертя.

DSCN1995

 

DSCN2001

 

DSCN2013

 

DSCN2028