Новини

DSC 0785

shapka

Співробітники обласного краєзнавчого музею взяли участь у міжрегіональному семінарі-практикумі «Музеї сьогодення: проблеми і перспективи розвитку», що проходив на базі Вінницького обласного краєзнавчого музею 5-6 червня.

 

Вінницький краєзнавчий музей був заснований у 1918 році. В основу його колекції були покладені музейні зібрання Вінницького повітового земства, Подільського товариства сільського господарства та сільгосподарської промисловості.

На сьогодні Вінницький краєзнавчий музей має найбільші зібрання матеріалів і документів з історії,етнографії і культури Східного Поділля. З 1929 року він займає будівлю, яка є частиною пам’ятки національного значення «Вінницькі мури». Фонди музею нараховують понад 100 тисяч експонатів.

Для музейників  Кіровоградщини були організовані цікаві екскурсії, після чого точилися розмови та дискусії що до проблем сучасної музейної справи. А на закінчення директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна та співробітники Вінницького обласного краєзнавчого музею  обмінялися виданнями з краєзнавства, сувенірною продукцією.

В рамках семінару-практикуму відбулася поїздка до історико-меморіального комплексу «Пам’яті жертв фашизму», який є філією Вінницького краєзнавчого музею. Відкритий  у 2011 році. Складається з двох об’єктів: території колишньої ставки Гітлера та братських могил військовополонених, які загинули під час будівництва «Вервольфу». Вздовж екскурсійного маршруту розміщено інформаційні стенди з описом споруд, фотографіями та картами.

Крім того, гості з Кіровограда побували в Національному музеї-садибі М.І.Пирогова, де жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, педагог і громадський діяч. Неподалік будинку знаходиться музей-аптека з інтер’єрами приймальні та операційної видатного медика.

            Біля садиби, у церкві-некрополі, покоїться набальзамоване тіло великого вченого.

Зустріч з колегами у Вінниці справила на співробітників Кіровоградського обласногокраєзнавчого музею найкращі враження, а тому поверталися додому сповнені гарних емоцій.    

DSC 0719

 

DSC 0732

 

DSC 0735

 

DSC 0744

 

DSC 0767

 

DSC 0791

 

DSC 0812

 

DSC 0831

 

DSC 0837

 

DSC 0868

 

DSC 0884